fbpx

ספרים דיגיטליים

הוצאה לאור של ספרים דיגיטליים – כל מה שרציתם לדעת

כל אדם המגיע מעולם ההוצאה לאור יגיד לכם, קרוב לוודאי, את אותו הדבר באשר לספרים: זהו העתיד של תחום ההוצאה לאור, ושל עולם הספרים. נכון, רבים סבורים גם היום כי אין תחליף לתחושה שבמישוש ספר, באחיזתו בידיים, אך אנו חיים בעידן טכנולוגי, דינאמי, משתנה ותזזיתי – כך שהשימוש בספרים מודפסים הולך ופוחת, גם משום שאנחנו מעוניינים בנוחות ובשימוש מהיר, וגם בשל העובדה שהספרים הדיגיטליים כבר נכנסו לשוק. לא, איננו סבורים שהספר המודפס ייעלם לגמרי מהעולם, אך סופרים צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש ולהיכנס בהקדם גם לעולם הדיגיטלי.

 

הרבה סופרים בוחרים כיום להוציא את ספרם במהדורה דיגיטלית במקום במהדורה מודפסת, או נוסף עליה. לספרים הדיגיטליים יתרונות בולטים: המחיר משתלם יותר הן לסופר והן לקורא, משום  שנחסכות בשלב ההוצאה עלויות ההדפסה והמלאי, כמו גם עלויות ההפצה; כל מכירה של עותק דיגיטלי משתקפת ברווח מיידי, שכן הספר לא עובר דרך ‘צנרת’ רשתות הספרים הגדולות; ניתן לתקן טעויות בספר באופן מיידי ובמהירות, בלי לחכות להוצאת המהדורה הבאה; ואם הסביבה מעניינת אתכם, נספר לכם שכל עותק נמכר של ספר דיגיטלי חוסך שימוש רב בנייר.

 

כיום עומדת לרשות הסופרים שלנו האפליקציה המתקדמת של ספרי ניב, שדרכה לקרוא בקלות את כל הספרים הנמכרים בחנות הספרים המקוונת של ספרי ניב. וכן, סופרי ההוצאה זוכים בה ל־80% מסכום המכירה, נתח בסדרי גודל לא שגרתיים בעולם ההוצאה לאור. לצד שני כלים מרכזיים אלו, ניב הוצאת ספרים מפיצה את ספרי ההוצאה בחנויות מקוונות רבות נוספות, במטרה להבטיח לסופרים הפצה נרחבת ככל האפשר. בין החנויות המקוונות שבהן מופצים סופרינו אפשר למצוא את ע-ברית, מנדלי, אינידביוק, ביבוקס וגט-בוקס – לצד חנויות רבת נוספות.

 

ספר דיגיטלי על מכשיר קינדל

קצת על קובצי הספרים הדיגיטליים הרווחים כיום בשוק

אלו שתי הגרסאות הנפוצות ביותר לספרים דיגיטליים: הישנה יותר – EPUB 2.0.1, והחדשה –  EPUB 3. הגרסה הישנה, EPUB 2.0.1, מותאמת למכשירים ישנים שרובם כבר לא נמצאים בשימוש ולכן אין בה הרבה אפשרויות והיא מומלצת פחות; הגרסה החדשה יותר, EPUB 3, היא המומלצת כיום על ידינו, משום שהיא נתמכת על ידי כל סוגי המכשירים החדשים ויש לה מספר רב יותר של אפשרויות.

 

לצד שתי אלו, ישנו סוג נוסף של קובץ המיועד לספרים דיגיטליים, והוא קובץ שבו משתמש מכשיר הקינדל המפורסם של אמזון. מדובר בקובץ בסיומת MOBI האפשרי לקריאה במכשירי קינדל בלבד. הוצאת ספרי ניב מפיקה, בתוספת תשלום, ספרים דיגיטליים המתאימים גם לשימוש בקינדל.

יש לזכור שמספר הקוראים בעברית בקינדל נמוך בינתיים, ולכן מומלץ לפרסם בקינדל בעיקר ספרים באנגלית (תרגומים וכיו”ב). אם הספר שלכם הוא ספר הכתוב בעברית, ייתכן שאפשרות זו לא תהיה כדאית, לכל הפחות בזמן הקרוב.

 

מה היא הפקה של ספר דיגיטלי?

תהליך הפקת ספר דיגיטלי הוא למעשה תהליך ‘קידוד’, כמו קידוד תוכנה, לכן הוא דורש הבנה בשפות תכנות מוכרות דוגמת HTML ו־CSS. עם זאת, כיום אפשר לעשות את התהליך הזה בדרך מהירה ופשוטה יותר, בעזרת תוכנת האינדיזיין לעימוד ספרים: הגרסה המתקדמת של התוכנה, שבה נעשה שימוש גם בהוצאת ספרי ניב, מצליחה להמיר את רוב הגדרות העימוד ל’גרסה’ דיגיטלית, אז תהליך הקידוד הופך פשוט יותר. 

 

לצערנו, כיוון שזו טכנולוגיה חדשה שאינה חפה מטעויות, יש צורך בעין נוספת לאיתור שגיאות בקידוד. כך או כך, עלות הפקת ספר דיגיטלי מועמד נמוכה בהרבה מקידוד ספר דיגיטלי לא מועמד, תהליך שנחשב קשה ומסובך יותר.

 

דוגמא לקוד שבאמצעותו עורכים ספר דיגיטלי

אל תפספסו את ההזדמנות – והפכו לדיגיטליים

שוק הספרים הדיגיטליים גדל מיום ליום, בקצב מדהים. לכן הוחלט בהוצאת ספרי ניב כבר לפני זמן רב על הרחבת שירותינו גם להפקת ספרים דיגיטליים – וכיום אנו נחשבים לאחד הגופים מהמובילים בישראל בתחום.

במסגרת מהלך זה אף גייסנו לשורותינו מומחה בקידוד ספרים דיגיטליים, כך שכחלק מתהליך הוצאת הספר, תוכלו ליהנות אצלנו מהפקת ספר דיגיטלי. אנחנו ממליצים לכם לעשות זאת ברגע שהספר שלכם מוכן להוצאה לאור, וליהנות מחשיפה בערוץ מתפתח ופופולארי מאוד, בישראל ובעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

צרו קשר

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מי שקרא את זה התעניין גם ב

איך לבחור את השם המתאים לספר שלכם?

כתיבת טקסט גב הספר

כל ספר מורכב משלושה חלקים חזותיים, בגדול: הכריכה, גב הספר וחלקו הפנימי. הכריכה היא השער הראשי לספר, האלמנט החזותי הראשון שמושך את הקורא. לאחר שייקח

קרא עוד »
עיצוב כריכה

עיצוב הכריכה

עיצוב הכריכה הוא תהליך מאתגר ויצירתי מאוד בהפקת ספר. ומדוע? משום שזהו שער הכניסה לספר שלכם, ולכן ראוי שהוא יבטא היטב את הרעיון של הספר,

קרא עוד »

הצטרפת לרשימת התפוצה בהצלחה!

ספרי ניב ברשתות החברתיות

להוציא ספר לאור

עם ספרי ניב - זה פשוט מתמיד!

מזמינים אותך להשאיר פרטים ואנו נחזור אליך עם כל המידע :)

איפוס סיסמה

הזינו סיסמה חדשה

איפוס סיסמה

הזינו כתובת דוא"ל וישלח אליכם אימייל עם קישור לאיפוס הסיסמה.

כבר יש לך חשבון?

פעם ראשונה אצלנו?

צור חשבון

הוצאת ספר לאור?
התחל למכור את ספרך בחנות הספרים המקוונת המתקדמת בישראל!

צור חשבון סופר

כבר יש לך חשבון סופר?

מזל טוב!

עשית את הצעד הראשון
לקראת היציאה שלך לאור!

ולבינתיים - ספרי ניב ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן