סוכנות ספרותית

סוכנות ספרותית

בעולם המשחק והתיאטרון נהוג מאוד שסוכן מייצג שחקנים רבים, ומנהל עבורם את תהליך החיפוש אחר תפקידים נחשקים; בתחום הספורט סוכנים הם דבר בלתי נפרד מקריירה של ספורטאי מצליח; גם בתחומים עסקיים שונים הסוכנים הם חלק בלתי נפרד מהנוף. אז למה שלא יהיה כך גם בתחום הספרים, התחרותי והצפוף?

הוצאת ספרי ניב היא היחידה בישראל שמציעה בדיוק את זה: סוכנות ספרותית שהיא חלק מהוצאת הספרים שלנו, ואשר תפקידה הוא לייצג את הסופרים שלה מול הוצאות ספרים זרות ובינלאומיות, במטרה להציע להן את זכויות היוצרים של הספרים המובחרים שיוצאים לאור בספרי ניב – במטרה למכור אותן ולהפיץ את הספרים בכל רחבי העולם.

לא מדובר בעניין פשוט, כמובן: סופר, בייחוד זה המתחיל שעוד לא קנה לעצמו שם בעולם הספרות – בייחוד זה הבינלאומי – יתקשה מאוד להתבלט בכוחות עצמו בין ‘ים’ הסופרים והספרים הנמצאים היום בשוק.

לא רק שהוא נאלץ להתחרות עם ספרים של סופרים ישראלים אחרים, הוא צריך להתחרות גם עם ספרים מתורגמים שמגיעים מחו”ל.

קידום ספרו במציאות שכזו דורש עבודה מסביב לשעון – וגם זה לא עלול להספיק, אם לסופר אין הידע הדרוש בשיווק והקשרים הדרושים בתחום.

בדיוק בשביל זה פועלות כיום בשוק סוכנויות ספרותיות, כמו זו שמציעה הוצאת ספרי ניב.

סוכנות ספרותית לסופרים וסופרים מתחילים

מהו תפקידו של הסוכן הספרותי?

סוכן ספרות – ולרוב מדובר בגוף המתפקד כסוכנות רבת זרועות – הוא אדם אשר מחזיק בקשרים ענפים בעולם הספרות המקומי והעולמי, ויודע כיצד לשווק את הספר הנכון בפני קהל היעד הנכון.

זאת ועוד: הוא יודע כיצד לאתר את השווקים החמים, את האירועים אשר יוצרים הזדמנויות, את השינויים שיאפשרו עוד פתח לסופר כזה או לסופר אחר.

במילים אחרות, הוא אדם אשר חי את השטח בכל דקה ודקה.

הסוכן הספרותי הוא איש ספרות במלוא מובן המילה. הוא איש מקצוע שמתעדכן וחוקר את התחום יומם ולילה, ויודע עליו הכול, פשוטו כמשמעו.

עבור כל סופר – ולאו דווקא הסופר המתחיל – מדובר בכישרון או ביכולת נחוצים ביותר. בעולם שבו הקורא נחשף לאלפי ספרים בשנה, רק שיווק בערוצים מדויקים ובמיקוד מושלם יקדם דווקא ספר ספציפי ולא את האחר.

זה בדיוק מה שעושה הסוכנות הספרותית.

כהוצאת ספרים שמוציאה יותר מ־500 ספרים בשנה, ושמקיימת קשרים ענפים וממושכים עם גורמים מכל עולם הספרות ברחבי הגלובוס, הוצאת ספרי ניב יכולה להציע לכם בדיוק את זה, בנוסף לשירותי יח”צ והפצה בארץ ובעולם.

קשרים ענפים בכל העולם, היכרות עם כל מגמה

סוכנות ספרותית היא לרוב גוף גדול אשר מייצג כמות גדולה של סופרים. מדוע זה טוב לסופר הבודד? משום שהוא יודע שהוא נמצא ב’בית’ אשר מכוון כל כולו לספרות ולספרים.

אותה סוכנות טוותה במשך שנים את רשת הקשרים שלה, והיא מנוסה ומשופשפת בעבודה מול הגורמים הרלוונטיים.

הסוכנות הספרותית של ספרי ניב, למשל, מייצגת כמה מכותבי רבי המכר הישראלים המוכרים ביותר, כמו אילן הייטנר, מרסל מוסרי, לונלי פלג, ניר עידו, ניר דובדבני ורבים אחרים.

להיות באותה משפחה חמה לצד סופרים בעלי שם – זהו יתרון גדול מאוד לכל סופר באשר הוא.

לרוב, סוכנויות ספרותיות המייצגות סופרים ישראלים יעשו זאת בשיווק כלפי חוץ – אל שווקים בינלאומיים.

גם אם לסופר יכולת לשווק את ספרו בצורה טובה כאן, בישראל, מעטים הסופרים המקומיים שיש להם נגישות לשווקים זרים, לא כל שכן ידע והבנה בשווקים הללו ברמה שתאפשר להם לשווק את הספר בצורה ממוקדת.

סוכנות ספרותית היא הכתובת במקרה כזה, כיוון שהיא מכירה היטב את מקבלי ההחלטות ואת בכירי השוק במדינות זרות רבות.

הסוכנות פועלת דרך קבע בתחום הספרוּת באותן מדינות שבהן היא מתמחה, מכירה היטב את השווקים הללו וכך יודעת ‘להנגיש’ את הספר לשוק המדובר בקלות רבה יותר.

אפשר לדמות זאת לחציית גבול אל מדינה חדשה: אדם ללא ידע וללא ניסיון במעבר דרך גבול זה – כזה שלא יודע אילו מסמכים יש להגיש, מה הם הדברים שנחשבים חשובים ביותר עבור פקידי ההגירה באותה מדינה ואפילו לא יודע לדבר בשפת המקומיים – יתקשה הרבה יותר לשכנע את הפקידים שייתנו לו לעבור.

אדם שעשה זאת מאות פעמים, שיודע בדיוק למי לגשת ואילו מסמכים עליו להגיש, יעשה זאת בקלות ויבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר.

כמי שנמצאים בכל האירועים הבינלאומיים הגדולים של עולם הספרות הגלובלי, ובכל ירידי הספרים המבוקשים ביותר, אנשי הסוכנות הספרותית של ספרי ניב מחזיקים בכל הכלים הללו, כדי להציע לכם את השירות הטוב ביותר ולייצג אתכם בצורה הטובה ביותר.

הסוכנות הספרותית של ספרי ניב פועלת ללא לאות כדי להציע למו”לים זרים זכויות על תרגום הספרים שלכם לשפות זרות.

הזכויות הללו נמכרות, כמובן, בכסף: הרווחים עוברים אליכם, הסופרים, בקיזוז עמלה מסוימת, כמובן, שתועבר לסוכנות במקרה של חתימה מוצלחת על חוזה תרגום והפצה של הספר במדינה זרה.

סוכנות ספרותית מוצלחת לשיווק ספרכם

יד מכוונת בתחום מקצועי לא פשוט

לבד מהשירותים ה’בסיסיים’ שמספקת הסוכנות הספרותית, חשוב לדעת שניתן להיעזר בנו גם כמעין מכוונת או כמצפן בעולם הספרות. הניסיון של הסוכנים הספרותיים שלנו וההיכרות שלהם הן עם השוק הישראלי והן עם שווקים רבים בחו”ל, יכולה לסייע לכל סופר, ולא משנה מהו הוותק שלו, בבחירת האסטרטגיה המתאימה לסופר מבחינת שיווק הספר בשוק המקומי ובשווקים בחו”ל.

לא פחות חשוב מזה, תוכל הסוכנות שלנו לגבש יחד אתכם תוכנית שיווק והפצה לטווח ארוך, ואף להמליץ לסופרים היכן לא כדאי לשווק את ספרם, בשלב ההתחלתי לפחות, הן כדי לחסוך כספים מיותרים והן כדי לחסוך עוגמת נפש בשל אי־התאמה לשוק מסוים.

בעניין זה, בייחוד סופרים מתחילים יוכלו למצוא תועלת רבה.

 

הוצאת ספרי ניב: נמצאים בירידים הגדולים בעולם

עם השנים הפכה הוצאת ספרי ניב מהוצאה שעושה את צעדיה הראשונים בעולם הספרות הישראלי, לגורם חשוב גם בשוק הבינלאומי.

ככל שחלף הזמן צברנו עוד ועוד קילומטראז’ מקצועי־ספרותי, הן כאן בישראל והן בחו”ל, וטווינו קשרים רבים עם עמיתים מעבר לים, רבים מהם מקבלי החלטות חשובים בעולם זה.

איך אנחנו עושים זאת? בעזרת הקפדה על נוכחות קבועה, מדי שנה, בפסטיבלים ובירידי הספרים הגדולים בעולם – אלו שנערכים מדי שנה בלונדון, בפרנקפורט, בבולוניה ואפילו בטייוואן.

כל אלו הציבו את אנשינו על מפת הספרות העולמית, ללא כל ספק.

סוכנות ספרותית 1

היכולות וההתמדה שלנו עזרו לנו לקשור קשרים חשובים עם הוצאות ספרים מרכזיות בכל רחבי אירופה, בתוך זמן קצר מאוד, ולהעמיק את הקשרים הללו לטובת הסופרים שלנו. פגישות רבות באירועים המרכזיים של עולם הספרות הפכו את אנשינו לבעלי ידע רב בתחום, מה שמאפשר לנו להכיר לעומק את השווקים הזרים המובילים – ולנתב לשם סופרים רבים שלנו, כדי שיוכלו לפרוץ את גבולות הארץ ולהפיץ את ספריהם גם בחו”ל.

הוצאת ספרי ניב שואפת להפיץ את שמם של סופריה בכל רחבי העולם, בשאיפה להגדיל בכל שנה באופן משמעותי את הפריסה הגלובלית ואת מספר שיתופי הפעולה בינה לבין הוצאות ספרים זרות ומובילות.

צרו קשר

שתפו את המאמר

שירותים נוספים

ניקוד

https://www.youtube.com/watch?v=3HJ3wbkNC4g&feature=youtu.be ניקוד אחד מתפקידיו של עורך לשון מוסמך הוא ניקוד הטקסט: מלאכת מחשבת שמצריכה חשיבה על כל מילה ועל כל אות, וכזו שכיום מעטים מאוד

קרא עוד »

אמזון

להוציא ספר לאור באמזון אחד המהלכים הקורצים ביותר למי שכתב ספר אשר מיועד לשיווק בחו”ל, הוא הוצאת ספר לאור באמזון, או במילים אחרות – פרסום

קרא עוד »

הדפסת ספרים והפקות דפוס

https://www.youtube.com/watch?v=jNQhE1d7rFY&feature=youtu.be הדפסת ספרים הדפסת ספרים והפקת דפוס, זהו אחד השלבים המרכזיים והחשובים ביותר בתהליך הוצאה של ספר, בטח ובטח אחד השיאים של תהליך זה. לא

קרא עוד »

חולמים לפרסם ספר?

צרו עמנו קשר, ואנו נלווה אתכם צעד צעד, יד ביד, לאורך כל הדרך. בהצלחה!

הצטרפת לרשימת התפוצה בהצלחה!

ספרי ניב ברשתות החברתיות

להוציא ספר לאור

עם ספרי ניב - זה פשוט מתמיד!

מזמינים אותך להשאיר פרטים ואנו נחזור אליך עם כל המידע :)

איפוס סיסמה

הזינו סיסמה חדשה

איפוס סיסמה

הזינו כתובת דוא"ל וישלח אליכם אימייל עם קישור לאיפוס הסיסמה.

כבר יש לך חשבון?

פעם ראשונה אצלנו?

צור חשבון

הוצאת ספר לאור?
התחל למכור את ספרך בחנות הספרים המקוונת המתקדמת בישראל!

צור חשבון סופר

כבר יש לך חשבון סופר?

מזל טוב!

עשית את הצעד הראשון
לקראת היציאה שלך לאור!

ולבינתיים - ספרי ניב ברשתות החברתיות