הפצה מקוונת

הפצה מקוונת

הפצה היא התהליך שבו אנחנו מכירים את הספר לעולם, ‘מפיצים את הבשורה’ – תרתי משמע.

זהו למעשה חלק בלתי נפרד מתהליך ההוצאה לאור, ובוודאי אחד השלבים החשובים ביותר במהלכו.

בשנים האחרונות, לצד ההפצה המסורתית, יכול כל סופר לבצע גם הפצה מקוונת, שתאפשר לקוראים הפוטנציאליים להגיע לספר גם דרך הרשת. החדשות הטובות הן שהוצאת ספרי ניב נחשבת מומחית ומובילה בתחום בישראל.

הפצה מקוונת

מהי הפצה מקוונת?

כאשר סופר מתחיל מעוניין להוציא ספר, הוא בוודאי מתאר לעצמו כי לאחר שהספר הודפס ונכרך, ונראה כמו ספר לכל דבר ועניין, השלב הבא הוא הפצתו לחנויות – שהרי היכן אנשים קונים ספרים, אם לא בחנויות הספרים הגדולות? התשובה לכך ברורה: ברשת.

כיום יותר ויותר אנשים רוכשים ספרים דרך רשת האינטרנט, וחשוב מאוד שגם אתם וספריכם תהיו בה.

הרשת היא פלטפורמה נהדרת לרכישות, גם של ספרים, מסיבות רבות. הרי רכישה מקוונת קלה יותר, מהירה יותר, לא מאלצת את הרוכש לצאת מהבית כדי לקבל את המוצר לידיו, ואפילו מאפשרת לו להתעכב מעט יותר, לבחון את הקנייה לעומק, להשוות בין מוצרים ובין מחירים – וכל זאת מבלי שאף אחד יפריע לו.

גם בתחום הספרים מדובר ביתרונות חשובים עבור כל צרכן וקורא פוטנציאלי.

לכן נוכחות מקוונת היא דבר שכל סופר, מתחיל או ותיק, חייב לעצמו כיום. כיצד משיגים אותה? בעזרת הפצה מקוונת, שתאפשר לספר שלכם להגיע לכל ‘פינה מקוונת’ בארץ – וגם בעולם, אם תרצו בכך.

כהוצאה חדשנית ופורצת דרך, הוצאת ספרי ניב מתמחה בשירות ההפצה המקוונת. היא מציעה אותו לכל הסופרים שלה, ועושה זאת גם בארץ וגם בחו”ל.

השאיפה שלנו היא להתפתח בשני הערוצים הללו כמה שיותר, ובכל רגע נתון אנחנו עמלים על הרחבת ההפצה עוד ועוד, גם לחנויות פיזיות ומקוונות בישראל וגם לחנויות מקוונות בעולם, למשל דרך אמזון.

 

הפצה מקוונת לספרים 

כיצד עובדת ההפצה המקוונת?

ההפצה המקוונת מתבצעת לאחר שהספר מוכן להדפסה, כלומר בתום תהליך העימוד שלו (התהליך שבו המעמד המקצועי הופך את הטקסט לכזה המותאם להדפסה בפורמט הרווח של ספרים, בהתאם לז’אנר שלהם).

כאשר העימוד מוכן תקבלו ממנהל הדיגיטל של ספרי ניב קובץ אפיון, שיאפשר לו ללמוד עליכם ועל ספריכם – ובהתאם לכך להתאים את תהליך ההפצה כמה שיותר לכם ולספרכם.

לאחר שתחזירו למנהל הדיגיטל את השאלון, יחל שלב ההפצה עצמו – שלב שבו הספר שלכם יעלה בחנויות המקוונות המתאימות, בישראל ובעולם, כדי שיועלה אליהן ויהיה מוכן לרכישה.

התהליך הזה נמשך כמה שבועות ובסופו למעשה תוכלו להתחיל למכור את הספר שלכם בצורה מקוונת.

תהליך ההפצה המקוון מאפשר לכם למכור את הספר בשתי דרכים: כספר דיגיטלי בלבד, וכספר מודפס.

אם הקונה יחליט לרכוש את הספר בצורה מקוונת בלבד, לא תצטרכו לעשות דבר והתשלום יועבר אליכם; אם הספר יירכש בגרסתו המודפסת תצטרכו לשלוח אותו אל הלקוח, או לבקש מאיתנו לעשות זאת (אז תחויבו בדמי המשלוח). פשוט, קל, מהיר ונוח במיוחד.

הפצה מקוונת: גם כדי ‘לחוש את השטח’

 

אנחנו בספרי ניב רואים בהפצה המקוונת כלי חשוב הן לטובת חשיפת הסופר, שיהיה נוכח ברשת בצורה הנרחבת ביותר, וגם למטרה חשובה נוספת: כדי לבדוק את השטח, לבחון את התגובות של הקוראים הפוטנציאליים ולהבין לאיזה כיוון נושבת הרוח.

 

הפצה מקוונת של ספרים מודפסים ודיגיטליים

במילים אחרות, ההפצה המקוונת היא, מבחינתנו, שלב ראשון שעל הסופר לעשות עוד לפני שהוא מפיץ את הספר לחנויות הספרים הרגילות. מדוע? משום שהיא קלה יותר לביצוע, מהירה יותר וזולה הרבה יותר – ותאפשר לכם לדעת עד כמה הביקוש לספר שלכם גדול, היכן הביקוש הוא הגדול ביותר, מה תגובות הקוראים לספר עצמו, למסר שהוא מעביר ואפילו למחיר שלו, וכך לדעת מה לעשות הלאה.

 

זאת ועוד: מניסיוננו, הדרך להצלחה בחנויות הספרים עוברת ביצירת ה’באז’ הנכון סביב הספר עוד לפני שהוא מגיע אליהן. כאשר הספר מגיע לחנויות כשהוא כבר מוכר במידה מסוימת, כאשר כבר ישנה סביבו קהילת קוראים וכאשר ישנן די המלצות עליו – הוא יימכר בקצב טוב גם בחנויות. הדרך ליצור את אותו ‘באז’, את אותה תכונה סביב הספר, עוברת בהפצה המקוונת, שתתחיל את הרעש סביב הספר בערוצים שבהם קל יותר לפרסם ולהפיץ את בשורת הספר החדש הלאה.

 

אנשי ספרי ניב יוכלו לסייע לכם רבות בהחלטה לגבי הצעדים הנכונים שיש לעשות בשלבים הראשונים להוצאת הספר. בעזרתנו תוכלו להבין באילו חנויות מקוונת כדאי יותר מכול להפיץ את הספר, להחליט באילו ערוצים אינטרנטיים כדאי לשווק ולפרסם את הספר שלכם – וכיצד, ולקבוע מתי כדאי לעבור להפצה בחנויות הספרים. 

 

 

ומה לגבי התשלום?

 

זהו עניין חשוב שלא רבים מכירים: ההפצה המקוונת מבטיחה לכם, באופן גורף, תשלומים ותגמולים גבוהים הרבה יותר בהשוואה להפצה בחנויות הספרים. מדוע? ראשית, משום שהיא חוסכת את הצורך בהדפסה של אלפי עותקים מראש, ואת כל עלויות האחסון והשינוע של אותם אלפי ספרים; שנית, משום שחנויות הספרים המקוונות דורשות עמלות נמוכות יותר על כל ספר; ושלישית, משום שקובץ דיגיטלי, שיימכר לצד ספרכם המודפס בחנויות המקוונות, לכן הוא אקולוגי יותר, אינו מצריך הדפסה ומשלוח בדואר, ומשאיר כסף רב יותר לסופרים.

 

פרטים נוספים על שיטת ההפצה המקוונת – בסרטון:

צרו קשר

שתפו את המאמר

שירותים נוספים

עריכה לשונית

https://www.youtube.com/watch?v=pKYxbqT9vvw&feature=youtu.be עריכה לשונית עריכה לשונית היא שלב הכרחי לכל טקסט שעומד לצאת לאור, במיוחד כאשר מדובר בספר באורך מלא. תפקידם של העורכים הלשוניים היא לתקן

קרא עוד »

סוכנות ספרותית

https://youtu.be/aWt6PGSNBaE סוכנות ספרותית בעולם המשחק והתיאטרון נהוג מאוד שסוכן מייצג שחקנים רבים, ומנהל עבורם את תהליך החיפוש אחר תפקידים נחשקים; בתחום הספורט סוכנים הם דבר

קרא עוד »

חולמים לפרסם ספר?

צרו עמנו קשר, ואנו נלווה אתכם צעד צעד, יד ביד, לאורך כל הדרך. בהצלחה!

הצטרפת לרשימת התפוצה בהצלחה!

ספרי ניב ברשתות החברתיות

להוציא ספר לאור

עם ספרי ניב - זה פשוט מתמיד!

מזמינים אותך להשאיר פרטים ואנו נחזור אליך עם כל המידע :)

איפוס סיסמה

הזינו סיסמה חדשה

איפוס סיסמה

הזינו כתובת דוא"ל וישלח אליכם אימייל עם קישור לאיפוס הסיסמה.

כבר יש לך חשבון?

פעם ראשונה אצלנו?

צור חשבון

הוצאת ספר לאור?
התחל למכור את ספרך בחנות הספרים המקוונת המתקדמת בישראל!

צור חשבון סופר

כבר יש לך חשבון סופר?

מזל טוב!

עשית את הצעד הראשון
לקראת היציאה שלך לאור!

ולבינתיים - ספרי ניב ברשתות החברתיות