fbpx

סמינר שיווק לסופרים

סמינר שיווק לסופרים 1

אם תשאלו את הסופר הממוצע באשר לתהליך הוצאת ספר לאור, קרוב לוודאי שהוא יחלק את התהליך הזה לשניים: השלב שלפני יציאתו לאור של הספר, והשלב שאחריו – כשהספר מגיח אל אוויר העולם. השלב הראשון הוא שלב שכל כולו ספרותי, שמרוכז כל כולו בשפה ובמילים. השלב השני הוא שלב לא ספרותי בעליל (וייתכן שלכן סופרים רבים מוצאים אותו מאתגר יותר): זהו שלב שרובו ככולו שלב בעל אופי שיווקי, פרסומי ואפילו מכירתי. וגם את השלב הזה צריך להכיר כל סופר לעומק.

הוצאת ספרי ניב מכירה היטב את הצורך הזה, ואת הפער הקיים בין השלב הראשון לשני: כמי שאנשי הצוות שלה ברובם הם סופרים בעצמם, כאלו שעברו גם הם את התהליך המופלא שמתחיל בכתיבת המילה הראשונה ומסתיים במכירת הספר למאות קוראים, לאלפים ולעשרות אלפים, ההוצאה מודעת היטב לחשיבות שבהכרת שלב השיווק והפרסום לכל סופר וסופר, בין אם הוא עומד לקראת פרסום ספרו הראשון, ובין אם זהו הספר השלישי והרביעי שהוא מוציא לאור.

הפער שעליו אנחנו מדברים כאן אינו דבר מפתיע, נדיר או בלתי סביר. ההפך הוא הנכון: רוב רובם של הסופרים מחליטים לכתוב ספר, ולהוציא אותו לאור, מבלי לדעת דבר על השלב שלאחר פרסומו – וטבעי שזה כך: הם סופרים במהותם, אנשי מילה וכתיבה. זהו הצד החזק שלהם. בעזרת הידע המתאים וההכנה הנכונה, הם יוכלו להיות גם אנשי שיווק ופרסום טובים עבור הספר שלהם.

מידע מקצועי על כל שלב ושלב בדרך

כאמור, ברגע שהספר יוצא לאור מתחילה למעשה עבודת השיווק האמיתית: העבודה שבמסגרתה תפעלו במטרה להעלות את המודעות לספר שלכם, במטרה לחשוף אותו לכמה שיותר אנשים, במטרה להרחיב את החוגים ששומעים על הספר ומתעניינים בו. הרי בסופו של דבר, זאת השאיפה: שכמה שיותר קוראים פוטנציאליים ישמעו על הספר שלכם.

כדי שזה יקרה, עליכם לפעול בכמה ערוצים – ערוצים שיביאו לכם את החשיפה הגדולה ביותר. בראשם ניצבות כמובן הרשתות החברתיות, ופעולות רבות אחרות יוכלו לסייע לכם בעניין. אך תמיד בשלב זה (בייחוד בקרב הסופרים המתחילים, כמובן) יעלו שאלות רבות:

 • מהי הדרך הנכונה לחשיפת הספר שלי?
 • האם עליי לסמוך על כך שהפרסום שלי יעשה את העבודה, או לנקוט גם בשיטות מכירה אגרסיביות?
 • מה עדיף יותר – פרסום בפייסבוק או באינסטגרם?
 • האם כדאי לחלק ספרים בחינם, או להתעקש על מכירה בלבד?
 • כיצד מנהלים קמפיין פרסום ברשתות החברתיות?
 • מתי כדאי להתחיל בהפצה לחנויות הגדולות, אם בכלל?
 • איך הופכים לוויראליים?
 • האם יש ‘מתכון מנצח’ לשיווק נכון?

 

אלו רק חלק מהשאלות שעולות בראשו של סופר אשר עומד רגע לפני שלב השיווק של ספרו – ובוודאי כמה מהן עלו גם בראשכם. הדרך למצוא את התשובות לשאלות הללו עוברת בסמינר השיווק לסופרים שמקיימת הוצאת ספרי ניב.

 

הסמינר מתקיים במשרדי ההוצאה בהרצליה, ברחוב סוקולוב 1 בקומה 2, אחת לחודש, בהשתתפות סופרים אחדים שנמצאים בשלב כזה או אחר של הוצאת ספרם לאור. מדובר במפגשים אינטימיים בני כשלוש שעות שבהם נוכחים כ- 15 סופרים לכל היותר בכל מפגש, ומיועדים להכנת הסופרים לקראת אותו שלב מאתגר (אך מהנה במיוחד) – בדרך להפיכת הספר שלהם למדובר ומוכר יותר ויותר בחוגים רבים. כך למעשה מתחילה הדרך להפיכתו לספר נמכר ומבוקש.

סמינר השיווק של הוצאת ספרי ניב מועבר על ידי הצוות המנוסה של ההוצאה, ובראשו מנכ”ל ההוצאה יהודה ניב. התכנים המועברים בסמינר נוגעים לכל אותם נושאים שעולים בשאלותיהם של הסופרים בשלב זה – השיווק בפייסבוק וברשתות החברתיות בכלל, הערוצים המתאימים לספריו של כל סופר וסופר, ‘שיווק הגרילה’ והדרכים להגדלת הסיכוי לוויראליות, מה כדאי לעשות בימים שלפני ההוצאה הרשמית לאור, ועוד.

המפגשים מורכבים מהרצאות חשובות של אנשי מקצוע מההוצאה וסופרים אשר עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם ההוצאה כבר זמן רב. מפגש מרכזי שנערך במסגרת הסמינר כולל את ההרצאות הללו:

 • יהודה ניב – מנכ”ל ספרי ניב ומחבר הספר “רעם אילם”, ילמד על חמש אבני הדרך החשובות ביותר בשיווק ספר, ועל הדרכים לגיבוש תוכנית הפעולה לקידום ספרכם.
 • נבו רוזי – סמנכ”ל ספרי ניב ומחבר שני רבי המכר “100 דרכים לאבד את עצמך בהודו” ו”100 דרכים לחזור”, שיענה על השאלה איך הופכים ספר למותג, ואיך הופכים סופר למותג
 • ניר עידו – סופר ואושיית רשת, מחבר רבי המכר “יש סודות שלא מגלים”, ו-“ואז החלטתי לעוף”, שילמד כיצד למנף את המדיה החברתית לטובת שיווק ספריכם.

רוצים לדעת עוד על הסמינר? צפו בסרטון הבא:

 

 

לסמינר השיווק שלנו חשיבות נוספת: שיתופי פעולה בין הסופרים לבין עצמם. לא במקרה אנחנו עורכים את הסמינר לסופרי ההוצאה, שכן הרעיון שלנו הוא ליצור מעין מינגלינג בין הנוכחים, החלפת רעיונות ושילוב ידיים אשר יכול להרים למעלה את כל המעורבים בעניין. לא פעם סופרים שנפגשו בסמינר השיווק של ספרי ניב יצאו ממנו כשהם משתפים פעולה יחד, וגורמים לכך שהספרים של שניהם ייחשפו יותר – כל אחד בפני הקהל של חברו.

עלות הסמינר: 650 ש”ח 350 ש”ח בלבד.

 

ללקוחות ספרי ניב בלבד – השתתפות ללא עלות!

בהרשמה הכניסו את קוד הקופון המיוחד שקיבלתם מאיתנו.

 

להפוך את שלב השיווק לחוויה

 

בסופו של דבר, השאיפה שלנו היא להנגיש את שלב השיווק, שעבור סופרים רבים לא נחשב כשלב טבעי בתחילת הדרך, לברור יותר, מובן יותר ובעיקר מאתגר פחות. אומנם תחום השיווק והפרסום הוא תחום שרבים מהסופרים לא מכירים ולא מנוסים בו, אך בעזרת הכנה מתאימה והסבר נרחב על הצפוי להתרחש לאורכו, אפשר להפוך אותו לחוויה של ממש – וזוהי בדיוק המטרה שבגללה נוסד מלכתחילה הסמינר.

אנחנו מזמינים אתכם אלינו, למשרדי הוצאת ספרי ניב, לשלוש שעות של פרקטיקה ושל ידע מעשי שאחריהם תצאו עם כלים רבים וחשובים שיסייעו לכם רבות בהמשך. באותה הזדמנות, תוכלו לערוך סיור במשרדינו – ולהכיר מקרוב את אנשי הצוות שלנו, שמלווים אתכם כבר היום בתהליך ההוצאה לאור או שילוו אתכם בעתיד, בדרך לפרסום הספר שלכם ולשיווקו לקהל הרחב.

 

איפה ומתי?

יום העיון מתקיים אחת לחודש, במשרדינו בהרצליה ברח’ – סוקולוב 1, קומה 2.

על מנת שנוכל להיערך לכמות המשתתפים נא להירשם כאן: 

ההשקעה שלך

עלות הסמינר היא 650 ש”ח  350 ש”ח בלבד.

ללקוחות ספרי ניב בלבד – השתתפות בכנס היא ללא עלות, בהרשמה הכניסו את קוד הקופון המיוחד שקיבלתם מאיתנו.

צרו קשר

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print

שירותים נוספים

עריכה ספרותית

https://www.youtube.com/watch?v=pKYxbqT9vvw&feature=youtu.be עריכה ספרותית עריכת ספרות, או עריכה ספרותית כפי שלעיתים נהוג לכנות אותה, היא עבודה בעלת ייחודיות רבה, שכן היא לא עוסקת בתקן או בשאלת

קרא עוד »

ברקוד לספר

ברקוד רכישת ברקוד היא עוד אחד מהשירותים החשובים שאנחנו מציעים בספרי ניב. ברקוד לספר הוא כמו תעודת זהות לאדם: בעזרתו אנחנו מזהים את הספר, על

קרא עוד »

סוכנות ספרותית

https://youtu.be/aWt6PGSNBaE סוכנות ספרותית בעולם המשחק והתיאטרון נהוג מאוד שסוכן מייצג שחקנים רבים, ומנהל עבורם את תהליך החיפוש אחר תפקידים נחשקים; בתחום הספורט סוכנים הם דבר

קרא עוד »

חולמים לפרסם ספר?

צרו עמנו קשר, ואנו נלווה אתכם צעד צעד, יד ביד, לאורך כל הדרך. בהצלחה!

הצטרפת לרשימת התפוצה בהצלחה!

ספרי ניב ברשתות החברתיות

להוציא ספר לאור

עם ספרי ניב - זה פשוט מתמיד!

מזמינים אותך להשאיר פרטים ואנו נחזור אליך עם כל המידע :)

איפוס סיסמה

הזינו סיסמה חדשה

איפוס סיסמה

הזינו כתובת דוא"ל וישלח אליכם אימייל עם קישור לאיפוס הסיסמה.

כבר יש לך חשבון?

פעם ראשונה אצלנו?

צור חשבון

הוצאת ספר לאור?
התחל למכור את ספרך בחנות הספרים המקוונת המתקדמת בישראל!

צור חשבון סופר

כבר יש לך חשבון סופר?

מזל טוב!

עשית את הצעד הראשון
לקראת היציאה שלך לאור!

ולבינתיים - ספרי ניב ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן