הדפסה לפי דרישה

הדפסה לפי דרישה – כלכלית, מהירה וירוקה!

למרות שאיננו אפליקציית ניווט, אנו מכירים היטב את “המסלול” שעובר כל ספר בדרך אל המדפים: סופרים מסיימים לכתוב את כתב היד, מעבירים אותו לידי עורכים ומעצבים ולבסוף – מדפיסים מראש מספר רב של עותקים ומוציאים אותו לאור.

האם המסלול הזה הוא בהכרח הדרך הראויה, הנכונה והבטוחה לצאת לאור? אתם עומדים להיות מופתעים. 

כידוע, אין נוסחה ודאית שיכולה לצפות את היקף המכירות של הספר. למרות זאת, כמעט כל הסופרים עולים על אותו המסלול: הדפסת כמות גבוהה של עותקים שאינה משקפת את נתוני הביקוש וצפי המכירות.

הוצאת ספר לאור אינה (!) מותנית בהכרח בהדפסת מאות ואלפי עותקים מראש.

אנחנו ב”ספרי ניב” מאמינים כי אפשר גם אחרת: הכירו את הטכנולוגיה החדשה והמהפכנית הבלעדית רק לנו – הדפסה לפי דרישה, המוכרת גם בקיצור pod – print on demand.

הדפסה לפי דרישה

משווקים, מוכרים ורק אז מדפיסים 

סופרים רבים רגילים לעבוד בשיטת העבודה הבאה: מסיימים לכתוב את הספר, מדפיסים כמות אדירה של עותקים ורק אז משקיעים בשיווק ובמכירה.

הדפסה לפי דרישה מציעה פורמט עבודה הפוך: קודם כל משווקים ומוכרים את הספר, ורק לאחר מכן מדפיסים אותו! ואיך זה עובד בפועל?

  • לאחר שהספר שלכם יהיה מוכן – לאחר עריכה ספרותית, עריכה לשונית, הגהה, עימוד ועיצוב, לא (!) נמהר להדפיס אותו. (כן, כן! אתם קוראים נכון – לא מדפיסים את הספר!)
  • עם כל מכירת עותק יודפס ספר. מכרתם 7 עותקים? אתם שולחים להדפסה רק 7 עותקים. כעבור שלושה ימים מכרת עוד 12 עותקים? זו הכמות שתודפס!
  • כפי שאתם יכולים להבין, ההדפסה מתאימה עצמה אליכם ואל קצב המכירות, ולא להפך!

3 היתרונות הגדולים של Print on demand

כידוע, פתוחות בפניכם 2 אפשרויות בכל הקשור להדפסת הספר שלכם:

  • האפשרות הראשונה היא להדפיס מראש כמות ספרים גדולה (“תדפיס לי 2000 עותקים, אתגלגל איתם ואראה כבר מה קורה”)
  • האפשרות השנייה היא להדפיס בשיטה אחראית, כלכלית ונוחה הרבה יותר, בהתאם לדרישת הקוראים וקצב המכירות – POD

הדפסה לפי דרישה 1

3 יתרונות בולטים להדפסה לפי דרישה

  • הדפסה כלכלית – להתחייב למאות ואלפי עותקים מראש עם הוצאת הספר לאור? זו אפשרות. עם זאת, אפשרות זו מצריכה מכם להשקיע לא מעט כסף, וזאת למרות שאינכם יכולים לדעת בוודאות מוחלטת איך הקוראים יגיבו לספר וכמה עותקים ימכרו. הדבר האחרון שתרצו לגלות בדיעבד הוא שהדפסתם כמות עותקים גבוהה יותר מהביקוש. שיטת ה-POD לא מחייבת או מגבילה אתכם, אלא מעניקה לכם גמישות מלאה בכל הקשור להדפסת העותקים. מכרתם ספר? הוא עובר להדפסה! שיטה זו מבטיחה כי לא תישארו עם עודפים ושלא תבזבזו את כספכם לשווא. 
  • הדפסה מהירה – באופן טבעי, הדפסת 5 עותקים לפי דרישה תהיה בהכרח מהירה יותר מהדפסה של 1000 עותקים מראש. המשמעות ברורה: בעת שאתם מבססים את הדפסת הספר על POD, אספקת העותקים אליכם מהירה יותר, וכך ניתנת לכם האפשרות לספק לקוראים שלכם את הספר בתוך זמן קצר.  
  • הדפסה ירוקה – המודעות לשמירה על כדור הארץ נמצאת כיום בשיאה! לתפישתנו, כל אחד יכול (וצריך!) לתרום למאמצי השמירה על הכדור. עם בחירתכם בטכנולוגיית “הדפסה לפי דרישה”, תוכלו לחסוך המון (!) נייר ומשאבים, ולהבטיח מעל לכל ספק כי הדפסת עותקי הספר, מוצדקת.
 


“ישנם מקרים בהם יומלץ לי בכל זאת להדפיס כמות עותקים מראש?”

התשובה היא שכן! בעת שנזהה ביקוש גבוה לספר (שבא לידי ביטוי בהיקף המכירות היומי/שבועי/חודשי), נמליץ על הדפסת כמות עותקים גדולה מראש.

טובתם של הסופרים שלנו ממוקמת בראש סדר העדיפויות שלנו, ודרך קבע אנו חושבים איך לשפר ולייעל את תהליך ההוצאה לאור בשלל היבטים. 

לפרטים נוספים אודות טכנולוגיית ההדפסה לפי דרישה, ייעוץ מקצועי בנושא הוצאת הספר לאור או תיאום פגישה במשרדינו, התקשרו כעת – *3948

צרו קשר

שתפו את המאמר

שירותים נוספים

קמפיין קרוסלה

קמפיין קרוסלה – לחשיפה יעילה ומשתלמת כמו כל סופר, גם אתם בוודאי שואפים לחשיפה כמה שיותר גדולה, אלא מה? ככל שהרצון לחשיפה גדל, כך גדלים

קרא עוד »

הפצה מקוונת

הפצה מקוונת הפצה היא התהליך שבו אנחנו מכירים את הספר לעולם, ‘מפיצים את הבשורה’ – תרתי משמע. זהו למעשה חלק בלתי נפרד מתהליך ההוצאה לאור,

קרא עוד »

הדפסת ספרים והפקות דפוס

https://www.youtube.com/watch?v=jNQhE1d7rFY&feature=youtu.be הדפסת ספרים הדפסת ספרים והפקת דפוס, זהו אחד השלבים המרכזיים והחשובים ביותר בתהליך הוצאה של ספר, בטח ובטח אחד השיאים של תהליך זה. לא

קרא עוד »

חולמים לפרסם ספר?

צרו עמנו קשר, ואנו נלווה אתכם צעד צעד, יד ביד, לאורך כל הדרך. בהצלחה!

הצטרפת לרשימת התפוצה בהצלחה!

ספרי ניב ברשתות החברתיות

להוציא ספר לאור

עם ספרי ניב - זה פשוט מתמיד!

מזמינים אותך להשאיר פרטים ואנו נחזור אליך עם כל המידע :)

איפוס סיסמה

הזינו סיסמה חדשה

איפוס סיסמה

הזינו כתובת דוא"ל וישלח אליכם אימייל עם קישור לאיפוס הסיסמה.

כבר יש לך חשבון?

פעם ראשונה אצלנו?

צור חשבון

הוצאת ספר לאור?
התחל למכור את ספרך בחנות הספרים המקוונת המתקדמת בישראל!

צור חשבון סופר

כבר יש לך חשבון סופר?

מזל טוב!

עשית את הצעד הראשון
לקראת היציאה שלך לאור!

ולבינתיים - ספרי ניב ברשתות החברתיות