הכירו את: אריאל שרפר

 אריאל שרפר (41), הוא עורך ומגיש חדשות ברדיו קול חי, נשוי ליעל ואבא לשמואל, רועי ואלה, מרצה, קואצ’ר ועכשיו גם מחבר הספר “ההפך מאושר”, שמתמצת את עיקרי שיטת האימון שהוא פיתח. אוהב לקרוא ספרים עם מסרים חיוביים ועצות לחיים, להמציא משחקי לשון, לשמוע שירים עבריים ישנים, מוזיקה יהודית ומחזות זמר ולצחוק כמה שיותר. שרפר מעיד על עצמו שהוא: “סופר שכותב למגירה, משורר שמזמר למחשב, ובקיצור- אדם מאמין שיהיה טוב”.

הספר “ההפך מאושר” מציע זווית הסתכלות חדשה ורעננה על נושא האושר – במקום להסתכל על האושר כעל תחושה אידילית וחמקמקה שאנו רודפים אחריה כל חיינו (ובדרך כלל לא תופסים), שרפר מציע לנו להתמקד דווקא במה שהוא ההיפך מאושר  – חיי היומיום השגרתיים והמעט אפרוריים שלנו. אולי אם נתמקד בדברים החיוביים ובהצלחות הקטנות ונבחין בדברים היומיומיים הקטנים והמשמחים שקורים לנו בלי שנשים לב, דווקא אז נהיה מאושרים?

יש לא מעט ספרים שעוסקים באושר. מה מייחד את הספר שלך לעומת ספרים אחרים בנושא?

“נכון, יש הרבה ספרים על האושר, אבל אין אף ספר שעוסק ברגש מסוג שונה לגמרי שבחרתי להגדירו “ההפך מאושר”, כלומר, החיים הרגילים עצמם שצריך לדעת איך לתפעל אותם בצורה הטובה ביותר כדי לצבור כמה שיותר רגעי אושר והרגשה כללית חיובית.

הספר הזה מיוחד בכך שהוא מלמד איך לנסות ולהגיע אל האושר דווקא מהמצבים ההפוכים ולמצוא את האושר גם בימים רגילים ושגרתיים. בספר יש עשרה פרקים, או שיעורים, שבעזרתם כל אחד יכול בקלות להתמלא באנרגיות חיוביות גם בימים שאינו מרגיש מאושר, אבל גם לא עצוב או מדוכא, אלא סתם “כרגיל”. זהו למעשה מדריך אשר לוקח את הקורא למסע בשבילי החיים ומציע תרגילים שעוזרים להיטען בחיוביות שנותנת לנו כוח להתמודד עם האתגרים של חיי היומיום ואותם מצבים שהם “ההפך מאושר”. אחרי שעוברים את מסע “ההפך מאושר” מבינים שזה בסדר גמור להיות במצב רגיל ושגרתי, אבל מומלץ להשתדל להחליף אותו מדי פעם ברגע מיוחד של אושר”.

למי הספר מיועד?

“הספר מיועד לכל מי שרוצה למצוא את הדרך מההפך לאושר מגיל 12 עד 120

איך אפשר להפיק את המיטב מהקריאה בספר?

“לפני שמתחילים לקרוא את הספר  או להאזין לו, אני ממליץ לדמיין יציאה למסע. אפשר גם להקשיב לספר בנסיעה ליעד מרוחק ולהרגיש מפרק לפרק איך מתמודדים עם ההפך מאושר בתחומים שונים בחיים, ואיך אפשר אחרי התמודדות עם אתגרים להעניק לעצמנו אישור שאנחנו מאושרים.

כדאי ומומלץ לקרוא או לשמוע את הספר פעמים רבות ולבצע את התרגילים שבו כל יום מחדש, וכך לגלות שצברנו הרבה רגעי אושר בלי שהרגשנו או התאמצנו יותר מדי”.

איך הספר נולד?

“השתתפתי בקורס אימון במשך חצי שנה ובמהלכו הקואוצ’רים לעתיד עשו שיחות אימון עם חבריהם. בשיחה כזאת שמאמן-מתאמן עשה לי הבנתי שהרצון הכי חזק שלי באותו הזמן היה להוציא ספר לאור. ברוח הדברים שלמדתי בקורס התחלתי לכתוב רשימות לעצמי על הנושא שעניין אותי ושהרגשתי שיש לי מה לחדש בו. 

בחרתי לכתוב על “ההפך מאושר”- כשמהרגשה זו אפשר ורצוי לפעול בשיטות רבות ומגוונות כדי להפוך אותה לרגע מאושר. וגם אם זה לא מצליח להרגיש בסדר גמור במצבים בחיים שאינם “אושר” אבל צריך לקבל אותם כדבר רגיל ומוכר שאפשר להתמודד עמו בחיוך והרגשה טובה יותר. אלה התגבשו בסופו של דבר לספר. בניתי לעצמי תוכנית מסודרת להוצאתו לאור כדי שמה שכתבתי לעצמי ועזר לי מאוד בחיים יעזור גם לאנשים רבים שאני בכלל לא מכיר(ואם השורה הזאת נשמעת מוכרת אז גם ההמשך שלה נכון לגבי והייתי רוצה שידעו כולם שהילד הזה -שחלם להוציא ספר – הוא אני)”.

איזה תגובות קיבלת על הספר?

“התגובות היו טובות ונלהבות. רבים הביעו התפעלות מהרעיון המקורי והרבה חברים איחלו לי שאצליח להעביר את הרעיונות המקוריים שבו לכמה שיותר אנשים.

תגובה אחת מיוחדת הייתה של המאמן שהכשיר אותי, “המורה לחיים” רן שריד, שתיאר את המסע הארוך מחזון הוצאת הספר למציאות של החזקת העותק הראשון ביד שלי. הוא הביא את הסיפור שלי כדוגמא לכך שאימון זה מקצוע מרגש ומפתיע וכהוכחה לכך שצריך להאמין שחלומות מתגשמים ושהספר שלי יכול להועיל גם בזה.

היה אפילו מישהו שסיפר לי שהספר שינה את חייו לטובה. ורק בשביל זה היה שווה להשקיע בהוצאתו לאור בדפוס ובהקלטה”.

איזו עצת זהב תתן לאדם שרוצה להיות מאושר יותר?

“מכיוון שלכל מי ששואל אותי אם אני מאושר אני נוהג לענות שאני “מחפש אושר” וגם בגלל שאיני מחשיב את עצמי “גורו אושר” שיש לו מתכון בדוק לעוגת אושר או משקה אנרגיה חיובית, אני מציע לכל מחפשי האושר לא להתייאש אף פעם ולא להפסיק לחפש בכל יום את מה שעושה להם הכי טוב בכל זמן ומקום.

העצה שלי לאנשים שנבהלים בקלות מהאתגרים הרבים ולעיתים גם המורכבים בדרך למציאת אושר היא להתחיל כל יום חדש בידיעה שהכל יכול לקרות בו. האפשרויות הן בלתי מוגבלות וכל מה שיבוא עשוי להפתיע, וכשיודעים זאת מראש הרבה יותר קל להתמודד עם כל דבר שקורה. בוודאי שהמצב פשוט יותר כשדבר אינו קורה ועבר עלינו סתם יום של חול, אבל זה עלול להפוך ליום מבוזבז ולא מומלץ שיהיו הרבה ימים כאלה”.

בחר ציטוט אחד מהספר שממחיש בצורה  הכי טובה בעיניך את הערך שבספר:

“אני מאמין שאפשר לגלות את האושר מחדש בכל יום.

 צריך רק להכיר את הדרך אל האושר ולהימנע מההפך”.

תגובות

לא נמצאו חוות דעת

הוספת תגובה

צרו קשר

שתפו את הראיון

מי שקרא את זה התעניין גם ב

הכירו את: נדב נגאוקר

נדב נגאוקר (20), תושב רמלה, הוא הנדסאי אלקטרוניקה אשר בימים אלה משרת בצה”ל ביחידת הניסויים של זרוע היבשה. נגאוקר אוהב אמנות על כל גווניה וטיולים

קרא עוד »

הכירו את: יוסי צורי

המרואיין שלנו הפעם הוא יוסי צורי, אשר כתב ביחד עם ליאת סוזנה את הספר “ההרים גבוהים והקיסר רחוק” אשר ראה אור לאחרונה בהוצאת ספרי ניב.

קרא עוד »

הכירו את: אילה אדר

איילה אדר (58), היא עובדת מערכת הבריאות מזה 30 שנה, אוהבת מאוד לרקוד, מתגוררת בשרון, גרושה ואמא לשלושה ילדים. הצעיר בילדיה, בן ה-23, הוא בעל

קרא עוד »

הכירו את: אייל בר דוד

אייל בר דוד, נשוי ואב לשלושה ילדים, הוא איש ניהול וחינוך. בין היתר, הוא עובד בתור מנהל פרויקטים בחברת מרמ, והבעלים של חברת מפל –

קרא עוד »

הכירו את: יואב בוקשטיין

יואב בוקשטיין (37), רווק, בעל תואר ראשון בתקשורת עם התמחות בתסריטאות, עוסק בחינוך מזה מספר שנים ולדבריו, “נהנה מכל רגע”. בוקשטיין מספר על עצמו שהוא

קרא עוד »

הצטרפת לרשימת התפוצה בהצלחה!

ספרי ניב ברשתות החברתיות

איפוס סיסמה

הזינו סיסמה חדשה

איפוס סיסמה

הזינו כתובת דוא"ל וישלח אליכם אימייל עם קישור לאיפוס הסיסמה.

כבר יש לך חשבון?

פעם ראשונה אצלנו?

צור חשבון

הוצאת ספר לאור?
התחל למכור את ספרך בחנות הספרים המקוונת המתקדמת בישראל!

צור חשבון סופר

כבר יש לך חשבון סופר?