מאחורי הכריכה – פרק 39 – יואב ומיכל ערד – עילם בננו

 

.”אין מספיק מילים להסביר את הריק המתהווה עם מותו של בן או בת שגידלת, טיפחת, סבלת כשעבר קשיים והתגאית בהצלחותיו. הרי ילד הוא שלוחה שלך, כמו איבר בגופך, חלק ממך. והחור שנפער בנפש לא ניתן לתיקון”.

עילם היה בחור מבריק, מוכשר, סטודנט מצטיין שבתום לימודיו הקים עסק מצליח. נראה שחייו עלו על המסלול נכון, עד לאותו יום מר, בו דודו, שהיה שותפו העסקי והמנטור שלו נהרג בתאונת מטוס. עילם נכנס לדיכאון וממנו לשימוש בתרופות פסיכיאטריות ובסמים. מות הדוד גרם למאבקי ירושה ותהליך הידרדרות שהביא לנישולו של עילם מהעסק, לפירוק נישואיו ולשינויים דרסטיים בחייו- מחיים של הצלחה בארה”ב לקריסה שבגינה הוחזר לארץ על ידי משפחתו לטיפולים והתמודדות עם מצב של דיכאון ובסוף להתאבדותו.

אביו, יואב ערד, מתאר בספר “עילם בננו” את התמודדות המשפחה עם אסון ההתאבדות. הוא מספר על חייו של עילם אחרי שחרורו מהצבא, הישגיו והצלחותיו עד למות הדוד, ההידרדרות וההתמודדות עד להתאבדות, שקרתה ב15.12.2011, לפני שמונה שנים בדיוק.

ענת כהן ראיינה את יואב ומיכל, הוריו של עילם. היא שמעה מהם על איזה מין בחור עילם היה, על ההצלחה הגדולה ואחריה ההידרדרות, על ניסיון ההתאבדות הראשון, ועל מה קרה בימים שקדמו להתאבדותו של עילם.

תגובות

לא נמצאו חוות דעת

הוספת תגובה

צרו קשר

שתפו את התכנית

שידורים נוספים

מאחורי הכריכה
הפודקאסט של ספרי ניב

מידי שבוע, נפרסם לכם פרק מרתק, בו ענת כהן תראיין את אחד מהסופרים המוכשרים איתם זכינו לעבוד.
לרשימת הפרקים

סופרים מספרים
תכנית הרדיו של ספרי ניב

מידי שבוע, בימי שני בשעה 11:00 ברדיו החברתי הראשון, יהודה ניב מארח את אחד מסופרי ההוצאה לאור. יחד הם צוללים לשיחה על כתיבה, השראה ומה שבניהם.
לרשימת הפרקים

מימון המונים להגשמה
תכנית הרדיו של HOOK

מידי שבוע, בימי שלישי בשעה 10:00 ברדיו החברתי הראשון, מיטל בר זהר, מארחת את אחד מלקוחותינו שסיימו בהצלחה את ליווי קמפיין מימון ההמונים שלנו.
לרשימת הפרקים

טיפים לכותבים

בכל שבוע, בתכנית הרדיו "סופרים מספרים", יהודה ניב פותח את השידור עם הפינה "טיפים לסופרים".
ריכזנו לכם כאן את הטיפים מערוץ היוטיוב שלנו.
לרשימת הפרקים

הצטרפת לרשימת התפוצה בהצלחה!

ספרי ניב ברשתות החברתיות

איפוס סיסמה

הזינו סיסמה חדשה

איפוס סיסמה

הזינו כתובת דוא"ל וישלח אליכם אימייל עם קישור לאיפוס הסיסמה.

כבר יש לך חשבון?

פעם ראשונה אצלנו?

צור חשבון

הוצאת ספר לאור?
התחל למכור את ספרך בחנות הספרים המקוונת המתקדמת בישראל!

צור חשבון סופר

כבר יש לך חשבון סופר?