רון מיאדובסקי

anonymous

גדלתי בקיבוץ נאות מרדכי שבעמק החולה לגדות הירדן. במשך מספר שנים הייתי אחראי שם על החינוך מחוץ לבית הספר, והנחיתי סדנאות בנושאים שונים לבני נוער ולהורים. הייתה זו תקופה יצירתית ומלאה אתגרים ואהבתי אותה מאד. מגיל צעיר הנושא של שינוי פנימי העסיק אותי מאוד. לאחר נישואי לאשתי מיכל התחלנו תהליך של חזרה בתשובה ועברנו לירושלים. במשך כל השנים אני מתמודד עם שיפור דרכי הביטוי וההתמודדות שלי בתחומי החיים השונים, כמו יצירתיות, זוגיות, עבודת מידות הנפש, חינוך חמשת ילדי והתמודדות עם הקיום היומיומי. במשך השנים בירושלים, עסקתי לפרנסתי בהוראת פיזיקה וכן הייתי מורה של”ח. בהמשך עסקתי לפרנסתי בגינון וכן ביעוץ זוגי, תרפיה נפשית ואימון אישי.
מושג ה”חזרה בתשובה” כפי שאנשים תופסים אותו לא התאים לי. אני רואה בו מושג המטשטש ומתעלם מהתוכן של התעלות האדם, דבר המשותף לכל בני האדם. התהליך המכונה תשובה מתמשך כל חיי האדם, והוא לב ליבה של עבודת השם היהודית, אשר כל אדם צריך לעסוק בו. כאשר היו שואלים אותי מתי חזרתי בתשובה, הייתי עונה שתחילת התהליך הייתה בגיל צעיר, כאשר התחלתי לשאול את השאלות הראשונות על מהות חיי האדם. חשתי שתהליך התעלות האדם אינו מתחיל כאשר אדם שם כיפה על ראשו, וגם אדם שאינו דתי, ואף אינו יהודי, המתאמץ להתעלות בכיוון רוחני מוסרי, נמצא בתהליך של תשובה. גם האמונה עבורי אינה מושג של כן או לא. זהו תהליך של מציאות חיים, שיש בו עליות וירידות, יש בו בירורים שכליים והבנות, הפנמות ורגשות.
במשך לימודי היהדות התקשרתי במיוחד לדמותו ומשנתו של הרמב”ם. הוקסמתי מהדרך העמוקה, היציבה, והמציאותית אותה הוא מתווה וחיפשתי רב חכם שידריכני על פי משנתו.

שיתוף

טוען

הצטרפת לרשימת התפוצה בהצלחה!

ספרי ניב ברשתות החברתיות

איפוס סיסמה

הזינו סיסמה חדשה

איפוס סיסמה

הזינו כתובת דוא"ל וישלח אליכם אימייל עם קישור לאיפוס הסיסמה.

כבר יש לך חשבון?

פעם ראשונה אצלנו?

צור חשבון

הוצאת ספר לאור?
התחל למכור את ספרך בחנות הספרים המקוונת המתקדמת בישראל!

צור חשבון סופר

כבר יש לך חשבון סופר?