גואל דרורי

anonymous

גואל דרורי, צלם, אוצר, יוצר, ואמן רב תחומי באומנויות ויזואליות. היה מעורב בהקמת קריית האמנות בבאר שבע בשנות השבעים, והקים את הגלריה הראשונה לצילום בישראל. הציג עשרות תערוכות יחיד ברחבי הארץ והעולם. גואל הוא יקיר העיר באר שבע ויו”ר “פורום יקירי העיר”, חוקר באר שבע, מורה לצילום, טלוויזיה, תקשורת וקולנוע. עד לאחרונה, לימד בבתי ספר תיכוניים ובמכללות. הקים את “המכללה לאומנויות המסך” בבאר שבע.
גואל אצר את שתי התערוכות ל”תולדות באר שבע 1900-2020″ שהוצגו ב”מוזיאון לתרבות האסלם ועמי המזרח”, וב”מתחם הקטר 70414″, כמו גם, את צרור התערוכות “שבע זום”. צילומיו מוצגים ב”מלון בראשית”, ב”מוזיאון ג’ו אלון” לתרבות הבדואים, ב”פארק קרסו למדע”, ותערוכת קבע לתולדות באר שבע ב”מלון הנגב” החדש.
גואל הוא היסטוריון צילום וברשותו אוסף מצלמות משנות השמונים של המאה ה-19 ועד ימינו. הקים את עמותת “צלמנייה – העמותה לצילום ותיעוד מורשת באר שבע ע.ר.” ואת “בית הצלמנייה” הבית לצלמים בבאר שבע, שבו מוזיאון למצלמות עתיקות, גלריה לצילום, בית ספר לצילום, הארכיון העירוני, ופרויקטים נוספים. כמו כן, הוא מוציא לאור, כותב, ומלקט פרקים עלומים מתולדות העיר. בעבר כתב והוציא לאור אלבומי צילום, ביניהם: אלבום באר שבע 25 שנים, אלבום דימונה, ספר לצליינים בבית-לחם, השנתונים הכלכליים לנגב, מטמון, וספרים נוספים.

שיתוף

טוען

הצטרפת לרשימת התפוצה בהצלחה!

ספרי ניב ברשתות החברתיות

איפוס סיסמה

הזינו סיסמה חדשה

איפוס סיסמה

הזינו כתובת דוא"ל וישלח אליכם אימייל עם קישור לאיפוס הסיסמה.

כבר יש לך חשבון?

פעם ראשונה אצלנו?

צור חשבון

הוצאת ספר לאור?
התחל למכור את ספרך בחנות הספרים המקוונת המתקדמת בישראל!

צור חשבון סופר

כבר יש לך חשבון סופר?