אברהם כהן

anonymous

ספר זה אינו סיפור מסע חיים רגיל אלא סיפור מאבק אישי של אל”מ אברהם כהן ומשפחתו שנהפך לחלק ממסע חייו. והתחיל במותה של בתו אמיליה ז”ל, ובת יחידה לרעייתו רונדה, שחייה נגדעו בטרם עת בהיותה רק בת תשע שנים בחודשיים, בהיותה תלמידה בתחום כותלי בית ספר היסודי “לוריא” בירושלים, באסון טרגי ומיותר שהיה ניתן למנוע ושהייתה חובה למנוע. כתוצאה מרשלנותם הנפשעת של מדינת ישראל, משרד החינוך ועיריית ירושלים. אמיליה ז”ל, הופקדה למשמרת בידי בני האדם שהיו חייבים לשמור על חייה, ומרגע מותה עשו כל שלאל ידם כדי לברוח מאחריותם ומבלי לחשוב פעמיים גררו אותו ואת משפחתו אל מסדרונות היכלי בתי המשפט במשך שנים רבות.
אברהם כהן היה איש צבא ורבים משנותיו טרם ונלחם למען ביטחונה של מדינת ישראל שנוסדה להגנת בני עמה מפני כוחות אויב זרים, ונכשלה בשמירה על חיי אזרחית צעירה מפני אויב שארב לה ולילדים אחרים רכי שנים בתחום כותלי בית הספר בעיר הבירה שלה. מצא את עצמו לראשונה נלחם מול מערכת שמיום נפילת בתו ז”ל למותה החלה לפעול באופן מלוכד כמעין גוף רשע אחד בניסיון להראות שכאילו כלום לא קרה ובמצח נחושה ובכוונת מכוון, לפעול כמערכת משומנת לשם התחמקות תהומית מאחריות שלא ניתן להבין. ובמערכת בתי “משפט הצדק” של מדינת ישראל התקיימו דיונים במשך כ-10 שנים בשאלה הפשוטה של “איך קורה שתלמידה צעירה נופלת אל מותה בתחום כותלי בית המספר של מדינת ישראל?”
במהלך השנים הביאו אותו לשקוע במאבק קשה מול המדינה, משרד החינוך, עיריית ירושלים, עובדיהם ועורכי דינם, שלא בחלו באמצעים ובירידה לתהומות של התנהלות מכוערת ובלתי נסבלת כדי להתחמק מאחריות וליהנות מיתרונות הסחבת הנוראה של מערכת אכיפת החוק ובתי המשפט אשר התחמקו ונכשלו מחיפוש האמת. תהליך זה הביא אותו באופן פרדוקסאלי להתבונן על מצבה של מדינת ישראל שכמו שבתו נפלה מחלון כיתתה נראה כי גם היא נמצאת בצניחה חופשית מטה – כך בשל כישלונם של הגורמים על שמירת חיי בתו ז”ל ומתוך כוונה לחפש קמצוץ של אמת ולו הבנה של צדק כלשהו, חווה הליכה אל תוך עיקרי מאורעות היסטוריים של מדינת ישראל ובעולם במנהרת הזמן ההיסטורית של כ-4,000 שנה דברי הימים של תולדות בני ישראל/העם היהודי מהעת העתיקה ועד ימינו שלצערו בתו אמיליה ז”ל לא גדלה כדי להכיר את השורשים של עמה ושל בני משפחתה. ומקדיש ספר זה, לזכרה של בתו ומקווה כי מיטב הבנתו, ידיעותיו והשקפותיו מציגים נאותה את המחקר שעשה במשך אותם שנים על העבר של בני ישראל/העם היהודי ועד ימינו.

שיתוף

טוען

הצטרפת לרשימת התפוצה בהצלחה!

ספרי ניב ברשתות החברתיות

איפוס סיסמה

הזינו סיסמה חדשה

איפוס סיסמה

הזינו כתובת דוא"ל וישלח אליכם אימייל עם קישור לאיפוס הסיסמה.

כבר יש לך חשבון?

פעם ראשונה אצלנו?

צור חשבון

הוצאת ספר לאור?
התחל למכור את ספרך בחנות הספרים המקוונת המתקדמת בישראל!

צור חשבון סופר

כבר יש לך חשבון סופר?