זוהר אמיתי

זוהר אמיתי נולדה וגדלה בקיבוץ ארז שבעוטף עזה. ‘זה הזמן’ הוא ספר הביכורים המסעיר שלה שנכתב במהלך ארבע שנים ארוכות של מחקר, בניית עולם ודמויות ועבודה קשה.

מרטין ה. לוינסון

מרטין ה. לוינסון הוא חבר מועצת הנאמנים של המכון לסמנטיקה כללית ועורך כתב העת ETC: A Review of General Semantics. הוא פרסם עד היום מספר רב של מאמרים בנושאים הקשורים  לסמנטיקה כללית, והוא מחברם של עשרה ספרים קודמים.

פרלה בוקובזה

“חצויה בשלמות”, ספר הביכורים של פרלה בוקובזה, מבוסס על חייה האישיים ושופך אור על הדרכים שבהן בחרה להתמודד עם הקושי הגדול של חייה.

נורית שני

נורית שני (1956) היא ציירת, סופרת ומורה רוחנית אשר חיה ויוצרת בתל-אביב. נולדה בקיבוץ גבת, גדלה בקריית טבעון, למדה אומנות ב”בצלאל” ותרפיה באומנות ב”דוד ילין”. הופיעה עם אביה הסופר, יוסל בירשטיין, כמספרת סיפורים על במות ברחבי הארץ והקימה תיאטרון ילדים פרטי בשם “סיפורן”, שבו שיחקה בהצגות פרי עטה. היא רכשה את ניסיונה במשחק ובבימוי בתיאטרון […]

דין דלגדו שחר

דין דלגדו שחר (1995), קצין בצה”ל, במהלך שירותו ביצע תפקידי פיקוד בדרג הטקטי ביניהם תפקיד מ”פ הכשרה בחיל התותחנים, אוהב הארץ, סקרן, אוהב להתפלסף ולהתפלפל, מחפש אחר האמת, מנסה למצוא את הדרך הנכונה קדימה. בספרו “קדימה” הוא מציג, נובר ומפתח מעט ממחשבותיו, תהיותיו ותובנותיו של בחור בשנות ה-20 המוקדמות לחייו. הוא שוזר את כל אלו […]

רינת שרון

מילקשייק בבריכה הוא ספרה הראשון של רינת שרון, המגשימה חלום ילדות עם הוצאתו. רינת, אמא ליובל, איתי ואורי, כותבת יחד אתם רגעים ומחשבות מלאי אותנטיות ודמיון שנארזו לספר זה.

אתי סתיו

Authors 1

ד”ר אתי סתיו היא בעלת תואר דוקטור (PhD) בלימודי המזרח התיכון, אוניברסיטת בר-אילן. במסגרת לימודיה התמחתה ד”ר סתיו בתחום המניעים, המהלכים והאסטרטגיות של ההנהגה הפלסטינית והתמקדה בסכסוך הישראלי-פלסטיני. זהו ספרה הראשון בנושא, והוא מבוסס על עבודת הדוקטורט שלה “הקריקטורה הפלסטינית כיוצרת תודעה קולקטיבית”, שמציגה את הסכסוך הישראלי-פלסטיני בעין הקריקטורה.

עדנה ברק

Authors 2

ילידת ישראל, אימא לשתי בנות, סבתא לשלושה נכדים, אוהבת מושבעת של כלבים, חתולים ו… אנשים. מחברת הספר: “חיים קלים -חיים קשים”.  

מרים שיש

Authors 3

מרים שיש, ילידת קיבוץ, שמאלנית ואקטיביסטית לשעבר. בוגרת בצלאל, גרפיקאית וכותבת תסריטים. היום נחה על זרי הפנסיה ומסתכלת על העולם, האנשים והטבע בעיניים מנוסות ואוהבות.

עודד לויצקי

“המבול” הוא ספר הביכורים של עודד, תושב הצפון, כתיבת הספר ארכה כעשרים שנה. עודד שוזר את סיפור חייו המרתק בדמותו של ראש הממשלה לכדי שלושים יום שנותרו לאנושות.

מיכאל דנינו

מיכאל דנינו, יליד מרוקו 1948, עלה לארץ בשנת 1962, למד בבית – ספר מקצועי ושירת בצה”ל. בשנים 1970 עד 1987 עבד כעצמאי בענף המתכת. בשנת 1988 נקלע למשבר נפשי שבעקבותיו נכתב גם ספר זה. כיום פנסיונר פעיל, גרוש, אב לאסף, הילה ורינת וסב ל-12 נכדים.  

גיל ישראל ביתן

גיל ביתן, בן 30 ואב לשלושה ילדים מתוקים בוגר תואר ראשון במדיניות ציבורית מתכנית ה-‘צוערים לשלטון המקומי’ במשרד הפנים ועוזר מנכ”ל בעיריית נתיבות. פועל ונושם בטבע הישראלי ושואף לייצר שינוי משמעותי בתחום הסביבה והקיימות דרך חינוך והסברה לילדים בצורה חווייתית וייחודית.

דודו דהן

במהלך הקריירה המקצועית שלו עשה דודו דהאן כמעט הכול: הוא היה כדורגלן, עורך וידיאו, סקאוט, מנהל מחלקת נוער, מנהל ספורטיבי, מאמן, יועץ מקצועי וסוכן שחקנים. ב-15 השנים האחרונות כסוכן שחקני כדורגל בין-לאומי, עברו תחת ידיו יותר מ-1,000 שחקנים מהארץ ומהעולם. בשנים אלה הוא היה מעורב ברוב העסקאות הכי מדוברות וגדולות של הכדורגל הישראלי.

גיל גרטל

ד”ר גיל גרטל, חוקר חינוך עצמאי, מומחה בתכנון לימודים ובעל בלוג “ביקורת החינוך”, במגזין הרשת שיחה מקומית. ספריו הקודמים: “דרך הטבע – הפדגוגיה הטבעית והטיול החינוכי”, “בית או ספר: חינוך ממלכתי כנגד חינוך ההורים” ו”עין משוטטים – ראשית הטיולים בתנועות הנוער”.

רובי שטיינר

רובי שטיינר הוא אחד מבכירי המאמנים בישראל. כבר יותר מעשרים שנה הוא הופך אנשים רגילים לבלתי רגילים, מנהלים טובים למנהיגים מעוררי השראה. הוא לוקח אותם יד ביד, צעד אחר צעד, בתהליך המאפשר להם לממש את הכישורים והיכולות שלהם וליצור בחייהם תשוקה, משמעות ותוצאות שהם לא דמיינו שאפשריות עבורם, באופן קל, פשוט ובעיקר מעשי.

מלכה גל שיינר

הכותבת מלכה גל שיינר, רבת פעלים, היום כבר סבתא גמלאית עם תואר בחינוך, יודעת היטב כיצד מרגישים כשמקדישים לנכדים באופן אישי משהו שיצרת וממשיכה ליצור בעקבות סבא שלה ולשמור על קשר הדוק עם נכדיה.

אמיר דנציגר

שמי אמיר דנציגר, ואני בן 40. עברתי מירושלים לתל-אביב בשנת 2020. זהו ספר הפרוזה הראשון שלי. בספרי אפשר לראות כי ניתן לחיות עם חרדה על אף הקושי הגדול הכרוך בה. מטרת הספר היא לקדם את המודעות לאנשים עם חרדות ומגבלות ובו-בזמן להעצים את הזיקה לזמר העברי. שאיפתי המרכזית ככותב היא שהזמר העברי יתחדש ויעבור גם […]

גד ריבובסקי

אני גד ריבובסקי, יליד המושבה אבן יהודה, בנם של שרה וחן ונכדם של ניסן וציפורה שהגיעו לארץ ב-1921 כדי להגשים את החזון הציוני. אני ליברל, חילוני, לוחם בסיירת צנחנים, חקלאי, איש עסקים, ספורטרפיסט נבחרות ישראל בכדורסל זה 27 שנים, חולם חלומות, פנטזיונר ואופטימיסט. לשמחתי, תגלו שכמה מהדברים שכתבתי לאורך השנים קרמו עור וגידים והפכו לחלק […]

צחי שביט

צחי שביט, יליד 1993, משחק שחמט מיום שהוא זוכר את עצמו. חלומו הוא להפוך את המשחק לנגיש ואהוב על כולם.

חנה קלמר

חנה ‬קלמר, ‬מורה ‬בכירה ‬לספרות ‬עברית ‬שגדלה ‬בילדותה ‬ובבחרותה ‬בסמטאות ‬החיים ‬והרחובות ‬של ‬ירושלים ‬החרדית. ‬בגיל ‬צעיר ‬מאוד ‬הצטרפה ‬אל ‬שורות ‬הפלמ”ח ‬לחטיבת ‬”‬יפתח”‬ ‬לגדוד ‬השלישי. ‬עם ‬החטיבה ‬עברה ‬את ‬כיבוש ‬הגליל ‬העליון, “‬מבצע ‬דני”‬ ‬ופריצת ‬הדרך ‬לנגב.‬ את ‬חוויותיה ‬בפלמ”ח ‬תארה ‬בספר ‬אחר ‬שכתבה ‬”‬לחיות ‬בתוך ‬הזמן”‬‬. חנה ‬משרטטת ‬ביד ‬אומן ‬מעודנת ‬תמונת ‬חיים […]

מאיר רומי

מאיר רומי, ירושלמי עם עבר חיפאי (מהכרמל), עוסק בתיאטרון ובשירה, יושב בכיסא גלגלים עקב תאונה, אב לשלישייה ונשוי ללי-תמר (ביושר).

לי כהן

Authors 4

לי כהן עדיין מחפשת את עצמה, אבל דבר אחד היא באמת יודעת; היא זוהרת בחושך, אבל לא בקטע חייזרי. עם ניסיון חיים לא רב וקטעי חיים שכתבה בלילות בלי שינה, היא מוכיחה לכולנו: כשהחיים מאירים לנו פנים אנחנו לא תמיד יכולים לזרוח, אבל דווקא הכאב מאלץ אותנו לקום ולהאיר את דרכנו בתוך האפלה.

עדנה יחזקאל

עדנה יחזקאל היא אם יחידנית לשני ילדים, בעלת תואר ראשון במדעי החברה והרוח, בעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים ובוגרת סדנאות כתיבה.

נוגה שמחי

נוגה שמחי, לאחר שנים של חינוך כיתות בבית ספר יסודי, כיום מנהלת את בית ספר “מבוא הגליל” באיילת השחר. בעלת הכשרה באימון, הדרכת הורים ופסיכותרפיה בגישה האדלריאנית. שמחי היא בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ופסיכולוגיה ותואר שני במנהל וארגון החינוך. בעשר השנים האחרונות עוסקת שמחי בבניית השתלמויות למורים, בהדרכת צוותי חינוך ובהתאמת עקרונות הגישה האדלריאנית […]

עופר מכמל

מייד אחרי הצבא טס עופר ליפן עם חלום – לקבל את החגורה השחורה בקרטה מהמורים הגדולים בעולם. במשך שנה וחצי הוא חי במנזר לקרטה וספג את הגישה הסמוראית לחיים. את הגישה הזו הוא מנחיל לבעלי העסקים שאיתם הוא עובד. עופר הוא בוגר מדעי המחשב ומתמטיקה (אוניברסיטת תל-אביב) ובמשך 17 שנים בהיי-טק הוביל מהנדסים ומנהלים ופיתח […]

מיכל מלול

לפני שנים רבות הייתה ילדה קטנה והיו לה יותר חורים משיניים. זה קרה כי היא פחדה ללכת למרפאת שיניים. השנים חלפו, הילדה בגרה והתקבלה לבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב. שם למדה איך לתקן שיניים חולות. הילדה שנהייתה דר’ מיכל, חשבה שאם תסביר לילדים בצורה נחמדה על הטיפולים הם לא יפחדו. אבל חלק מהילדים […]

איתי קליין

Authors 5

איתי קליין, מהנדס תוכנה ואב לארבעה. כותב קוד, שירה וסיפורים. חולם על שנת לילה רצופה ולקום בשבת מאוחר לצלילי ציפורים ולא צלילי הריב של הילדים.

זוהרה יהודית בוקרה

זוהרה יהודית בוקרה היא אימא, סבתא וילדה נצחית. שותפה בחברה ליבוא מזון, קונדיטורית ובוגרת מכללת השף. ילד הממתקים הוא ספר הביכורים שלה.

שירה שקד

Authors 6

שירה שקד, אימא לשלושה בוגרים, יוצרת באומנות ובכתיבה. מלווה תהליכי ריפוי, בטיפול באומנות, הילינג ובתטא הילינג, בשילוב חומרים מהטבע וכלים מעולם הגוף-נפש. מנחה סדנאות נשים ובעלת סטודיו קליניקה “שירה שקד – ריפוי ביצירה ומשחק, טיפול נפשי באמצעות יצירה”. יוצרת שיטת FSTR חמישה שלבים לרגיעה- הפורצת דרך לחיים. הספר אדון גוף ואדון רגש, מנגיש את שיטת […]

ד”ר נהורה עמר־גברילמן

Authors 8

ד”ר נהורה עמר גברילמן, בת 36 מצפת, נשואה לצביקה ואמא לניצן. בוגרת הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן ומרצה במכללה האקדמית תל חי. חוקרת ומרצה בתחום הרטוריקה והדיבייט, יזמית חברתית בצפון ויו”ר שותפות צח”ר-פאלם ביץ’. ספרה הראשון “דברים שלמדתי באוניברסיטה” ראה אור ב-2010 וזהו ספרה השני.

יהודה גור אריה כהן

יהודה גור אריה כהן יליד טבריה ובוגר אוניברסיטת תל-אביב בספרות כללית ובפילוסופיה יהודית. פעל רוב שנות פעילותו וחייו כעובד ציבור בתחום הייעוץ התעסוקתי והסוציאלי. התעוררות הוא ספר שיריו השני. קדם לו הספר ״השתקפויות״ (הוצאת סער, 1980).

שולמית פלס

מאמנת אישית ומטפלת רב-תחומית, מומחית בהעצמה אישית, שחרור חסמים ובניית ביטחון עצמי. מלווה בתהליכי שינוי והתפתחות אישית. מרצה, רפלקסולוגית, מנחת קבוצות, מנחת דימיון מודרך ומטפלת במגוון שיטות: אקסס בארס, רייקי, NLP, רטרו הילינג, וסטיילינג אישי. מאמינה שלכל אחת מאיתנו יש את יכולת הבחירה לחיות כפי רצונה. כל אחת יכולה לשלוט במתרחש בחייה וליצור שינוי וליצור […]

רונן גלנטי

רונן גלנטי הוא בעל תשובה, מורה בישיבה תיכונית, סטודנט לרפואה בעברו באוניברסיטת תל-אביב, בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני במנהל מערכות חינוך ממכללת הרצוג. החיפוש האותנטי אחר אמת אחת שמסבירה את הכול, הביאו אותו להתבוננות מעמיקה ואמיתית.

אביהו ורובל

חייו של המחבר התהפכו על פיהם, מחיים שגרתיים של ילד יליד הארץ לסיפור זוועות, אחרי שהוריו עקרו אותו ממקום מולדתו והורידו אותו לרחבי לוס אנג’לס. כייוון שאופיו כישראלי כבר נחתם עליו, לא היה המחבר מסוגל להתמזג עם בני כיתתו, כפי שהיה מצופה מיהודי אמריקאי, וכך הוא גורש משלושה בתי ספר לפני שסיים בית ספר תיכון […]

שירית גוטשטדט

שירית גוטשטדט, אם לשלושה בנים, נולדה ברמת השרון וחיה בה ובשוויץ. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, מטפלת בדרגת מסטר ב-NLP, מתמחה בטיפול בילדים.

מוריה שטרובך (שינובר)

Authors 9

מוריה שטרובך (שינובר), אשת חינוך, מפעילת תיאטרון בובות, יוצרת תוכן לאנשי חינוך. מתגוררת בעכו, נשואה ואימא לשני ילדים. זהו ספרה הראשון.

ניצן דוד פוקס

Authors 10

ניצן דוד פוקס (1991), נשוי ואב, הוא חוקר עצמאי בתחום הגיאופוליטיקה, משמש כאנליסט גיאופוליטי בכיר בבית ההשקעות אינפיניטי, מרצה ויועץ אסטרטגי. ניצן הוא המייסד של הפודקאסט והאתר הפופולרי ״המשחק הגדול”, העוסק בניתוחי עומק של הזירה הבינלאומית והבנת הכוחות המעצבים אותה. הוא בעל מדור קבוע בעיתון ״מקור ראשון״.

מלי פלג

מטפלת משפחתית, בעלת ניסיון רב M.S.W. בסיפוריה מביאה שיחות ותכנים השייכים לכל משפחה וכל ילד באשר הוא.

חגי עמית

חגי עמית הוא עיתונאי, עורך ופרשן מזה 15 שנים ומשמש כיום ככתב הפוליטי של עיתון TheMarker. בעל השכלה בפסיכולוגיה וכלכלה. מתגורר בקיבוץ חולדה.

שירה לוונטר מופרדי

Authors 11

שירה לוונטר מופרדי, בת 43 , נשואה ואם לשלושה, מתל אביב. בספרי רק אומרת תמצאו בעיקר הרהורים על החיים, התקופה, כתיבה, האהבה, אנשים, קשרים, רגש ונפש, וכן תיאורים שונים, התייחסות למילה ונגיעה בענייני קשב והרפיה.

שירן מוגרבי

שירן מתגוררת בחולון, בעלת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית עם התמקדות בילדים ועומדת לקראת התמחות בפסיכולוגיה שיקומית. כתיבת הספר מייצרת חוט מקשר בין המקצועי לאישי בחייה של שירן, כמי שיש לה שיתוק מוחין.

שנחל

שנחל, עוסק בתורת הנסתר עם דגש על עוצמות הנפש והמחשבה. הוא מלווה אנשים וחברות בתהליכים רוחניים-חילוניים כדי לסייע להם להבין את היסודות הלא מובנים והבלתי מוסברים בחיינו, אשר יש בכוחם להשפיע על האירועים השונים בחיינו ועל תוצאותיהם.

עידו קדר

עידו קדר היה סגור שנים ארוכות בתוך עולמו, בלי יכולת לתקשר עם העולם שבחוץ. בגיל שנתיים ושמונה חודשים אובחן עידו באוטיזם שפוגע גם ביכולת הדיבור. המומחים הניחו שעידו לא מסוגל להבין משפטים, לא לזהות את הוריו ולא ללמוד ברמה גבוהה יותר משל ילד בן שנתיים. בגיל שבע החל עידו להצביע על לוח אותיות ואחר כך […]

אורית ברבש

אורית ברבש, מאסטר NLP, מאמנת ומנחה לחוויית מציאות חיובית. קשת של הצלחה הוא ספר הילדים הראשון שלה.

טלי וולמן

Authors 12

טלי וולמן, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ועוסקת בניהול פרויקטים ותוכניות בחברות הייטק, מתגוררת בהוד השרון עם בעלה, שני ילדיה, כלב אחד ושני דגים. “נבי ושפני” הינו ספרה הראשון.

נועה קידר שוורץ

נועה קידר שוורץ, מורה ומחנכת בבית ספר יסודי, היא מנהלת החינוך החברתי והקהילתי ביישוב מגוריה. בעבודתה בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי היא רואה מקרוב את התמודדותם של ילדים והוריהם עם הפרעות קשב וריכוז, והיא שותפה מלאה בקשיים, בדרכי הטיפול ובתהליכים שהם עוברים. ספרה “יש לי סלט פסטה בראש” נועד להביע במילים את העומס הרגשי ואת ה”רעש” […]

צופיה בר-און

Authors 13

צופיה בר-און בת 57, מגדלת באהבה חמישה ילדים ביישוב פרדס חנה. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה בחינוך, תואר שני בלקויות למידה ומאמנת מוסמכת בשיטת האימון הדיאלוגי, עסקה בחינוך במשך 32 שנה וליוותה בני נוער בתהליכי התפתחות והתמודדות עם משברים. את השנים האחרונות הקדישה להתפתחות תודעתית, עיסוק ולמידת התהליך של “לחבק את הילד/ה שבתוכך”. מתוך תהליך זה […]

אריאל שסלר

אריאל שסלר נולד ב-1962 בקיבוץ ברקאי שבצפון השרון, בפתחו של ואדי ערה. הוא נשוי לטלי, ולהם שני ילדים גדולים ושתי חתולות שמנות. אריאל הוא שף במקצועו ואוהב לבשל גם בשביל הכיף. לאחר שעזב את הקיבוץ שהה ממושכות בארצות הברית וכשחזר השתקע בפרדס חנה, ושם הוא גר עד היום. בגיל המופלג 54 גילה אריאל את עולם […]

אפרת מנור

אפרת מנור, ילידת שנת 1951, אם לשלושה וסבתא לשישה, בת ליוצאי הפלמ”ח ומראשוני קיבוץ חוקוק, העבירה את שנות ילדותה ונעוריה הנפלאות בקיבוץ חוקוק הצעיר והמרוחק אל מול הנוף הקסום, בטבע הפראי, על רקע הכנרת הזוהרת ומצוקי ואדי עמוד וכיום חיה בקיבוץ גבעת ברנר. אפרת עסקה בחינוך ובטיפול בבעלי לקויות למידה וקשיי ריכוז וקשב וכן בהוראה, […]

עינת שרון אהרונוביץ

עינת שרון אהרונוביץ, אם לשתיים, כלכלנית, תמיד אהבה ליצור ולכתוב. הפרפרים שבבטן, המחבר בעדינות בין חששות, סקרנות והתרגשות, נולד בעקבות מעבר עם משפחתה לקנדה לכמה שנים. הספר נכתב מתוך הזדהות עם אתגר ההסתגלות של ילדים למסגרת חדשה בפרט ולהתחלות חדשות בכלל.

גילה נגר

גילה נגר אשת חינוך בכירה. שמשה שנים רבות במגוון תפקידים במערכת החינוך: מחנכת, מנהלת בית ספר, מפקחת, מפקחת מחוז, ותפקידי מטה נוספים בהם משנה למנכ”ל משרד החינוך. גילה זכתה בפרסי הצטיינות והערכה. זהו ספרה הרביעי. גילה נשואה לדני, אמא לשלושה וסבתא לששה.

שירה לוי

שירה לוי היא מטפלת רגשית לילדים ולנוער, בעלת תואר בחינוך מיוחד, מוזיקה וטיפול ובוגרת חוג לפסיכולוגיה. את הספר “הסוד שמאחורי הסוד” כתבה בעקבות ניסיונה האישי ועבודתה עם ילדים שומרי סוד ועם הורים שמאוד רוצים לעזור, להקשיב ולשתף- אך לא תמיד יודעים כיצד, ומהי הדרך הנכונה…

שולה פיורה

לדבר עם אנשים, להתבונן בהם, לקרוא עליהם ולהרגיש את עולמם הריאלי או המדומיין הוא אזור הנוחות שלי. זה מה שטבעי לי מתמיד. את לימודי באוניברסיטה הקדשתי למדעי-הרוח והחברה. ספרות, פילוסופיה, יהדות ומדעי ההתנהגות עיצבו את עבודת הדוקטור שלי שעסקה באקלים התרבותי-חברתי של דגמים פסיכו-פתולוגיים וביטויים בספרות, בעוד סקרנות ואהבת-אדם הובילה אותי ללימודי פסיכותרפיה. המעבר מעיסוק […]

שלווה קנצ’לי

שלווה קנצ’לי, דחליל בהכשרתו, נשוי ללריסה, אב לארבעה ומתגורר בערד, הוא איש עסקים מצליח המתמחה בהגשמת חלומות. את העסק הראשון שלו פתח שלווה בגיל עשר, וכיום הוא מכהן כמנכ”ל של ארבע חברות בין-לאומיות מצליחות. את השיעור שתלמדו ממנו, על עסקים ועל החיים בכלל, לא תוכלו ללמוד בשום מקום אחר. בוודאות.

מוטי דבי

מוטי דבי התקדם במהירות במעלה התפקידים כמפקד בצה”ל, משרוֹת ניהול בקואופרטיב אגד, ואחר כך כאיש רשות שדות התעופה וכמנהל נתב”ג, תפקיד תובעני אותו מילא במשך עשרים שנים תמימות. גולת הכותרת של פועלו הגיעה כשיזם והוביל, תוך מאבקים אדירים, את פרויקט “נתב”ג 2000″ במסגרת תפקידו כמנכ”ל רשות שדות התעופה. המשך דרכו המקצועית ב”גאון אגרו” הוכיחה שוב […]

כרמלה סוטיל

כרמלה סוטיל חיה חיים פשוטים, עבדה כל חייה לשם פרנסתה והזניחה את הכתיבה, שמאז ומעולם הייתה אהבת חייה. לאחר שנאלצה לעזוב את עבודתה עקב מגיפת הקורונה, החליטה להשקיע את כל זמנה בכתיבת הספר ולהמשיך לעסוק בכתיבת שירה, שהיא בעבורה כמו אוויר לנשימה.

ג’ודי דגן

Authors 14

ג’ודי דגן, נשואה, אם לשלושה ילדים וסבתא לנכדים. היא צלמת חובבת ומטיילת בטבע בארץ ובעולם. במשך 36 שנים חינכה דורות של ילדים בקיבוץ ובמושב. משיצאה לפנסיה התחילה להגשים את חלומה ולהוציא לאור את ספריה. ספרה הראשון ״הכי אבא ואבא בעולם״ יצא לאור ביולי 2020. אימא, מה זה סרטן? הוא ספרה השני לילדים.

מארק לוגובסקוי

הכותב הוא מהנדס תוכנה בוגר הטכניון, בן 39, נשוי ואב לשתיים, מתגורר בתל אביב. בהיותו סטודנט היה פעיל ב”תא כתום”, תא הסטודנטים שנאבק נגד תכנית ההתנתקות.

ענת שקד עמרם

שמי ענת, ובראש ובראשונה אני בת אדם ככל בני האדם. אני רעיה ואם לשלושה, מתקשרת, הילרית ומורה רוחנית. במשך 20 שנה עבדתי בפיננסים ואז פרשתי לטובת העולם הטיפולי רוחני. שנים רבות ליוויתי מאות נשים שחוו משברים והתמודדו עם קשיים בתחומים שונים בחייהן, קשיים שהיו בעיקר רגשיים, אך גם פיזיולוגיים. אני מאמינה שכל אדם הוא המרפא […]

עמית ירון

עמית ירון, בן 25, יליד ראש העין. כתב את ספרו במהלך “טיול אחרי צבא” בדרום אמריקה. כיום סטודנט באוניברסיטת בן גוריון.

אסף בזזינסקי ליבנה

Authors 15

מסע הוא לא רק דרך הרגליים , כולנו עוברים מסעות בעולמנו הגשמי הם מלווים אותנו מילדותנו עד הסתלקותנו , בואו לחוות מסע’ חדדו תובנות שצברתם אולי תקבלו גם תובנות נוספות . המסע יהיה מפתיע וחודר. אסף בזזינסקי ליבנה, איש חומר במקצועו שמהותו היא רוח, נשוי ואב לילדים, מתגורר בדרום הארץ ונושם מדבר וים.

נגה בנימין

נגה וייס-בנימין, אמנית רב-תחומית מאשקלון. מגיל צעיר ניגנה במנדולינה וכינור, שיחקה בתאטרון בעיירה בה נולדה, כיום מציירת באקריליק, מגלפת בפרי וירק, שוזרת פרחים ובעצם, כל חייה – כותבת! נגה נולדה ב-1967 בעיירה נתיבות. ב-1986 התגייסה לצבא לשירות הביטחון הכללי ויצאה לפנסיה מוקדמת מהשב”כ ב-2018. נגה, אמא לטל וניב, מתגוררת באשקלון ומקדישה כיום את זמנה ומרצה […]

אלחנן שוחט

Authors 16

שמי אלחנן שוחט, ואני מומחה בתחום הנדל”ן. אספתי את הכלים הנכונים, צברתי ניסיון רב, מקסמתי אותו, ואת כל מה שלמדתי על בשרי אני רוצה ללמד אתכם. למה? כי אני חושב שאם למישהו יש תשוקה לתחום הנדל”ן, והיא בוערת בעצמותיו, הוא יכול לשנות את החיים שלו ושל יקיריו מן הקצה אל הקצה באמצעות הכלים המוגשים בספר.

דנה יזרעאלי

דנה יזרעאלי, ילידת תל-אביב, היא עורכת דין בעברה, מפיקה ומייעצת בתחום האירועים והכנסים הבין-לאומיים בהווה, פעילה חברתית, מרצה, בלוגרית ולאחרונה גם אימא של נגה. ‘האיש עם המספריים’ הוא ספרה הראשון.

מאיר חג’בי

מאיר חג‘בי הוא מרצה מבוקש, מנחה סדנאות ומנטור אישי לצמיחה והעצמה. בזכות השיטה הייחודית שפיתח, שיטה המשלבת בין המנטלי לפיזי, הוא מוביל מאות אנשים מדי חודש להצלחות בכל תחומי החיים דרך חיזוק המוטיבציה שלהם, חיבור לעולמם הרגשי ושיפור הכושר הגופני.

ארז צור

Authors 17

ארז צור, בן 24 סטודנט לפסיכולוגיה ופילוסופיה, מדריך יוגה וטיפול בריברסינג.

רם לרסין

רם לרסין (לרסקי) נולד באוקראינה. סבא שלו – יהודי מעיירה קטנה, היה גאה מאוד: שלושת בניו היו קומוניסטים, קצינים בצבא האדום. אחד מהם, אביו של הסופר, נהרג במלחמה הקצרה אבל האכזרית של רוסיה נגד פינלנד. רם למד משפטים במוסקבה, ולאחר עלייתו לישראל עבד עשרים שנה בטלוויזיה החינוכית. הוא פרסם חמישה רומנים הכתובים בשפה עשירה, המגוללים […]

הילה אפללו

הילה אפללו, אישה במסע, נטורופתית ומרצה בתחום בריאות הגוף והנפש, מלמדת בבית ספר לאחיות וכן מנחת סדנאות ויועצת לארגונים בנושאים כמו תזונה, הקשבה, קשיבות מודעת (מיינדפולנס) פסיכולוגיה חיובית, דימוי גוף, ניהול מתחים, בחירה ואושר. הילה היא אימא לשלושה ילדים, בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בפסיכולוגיה עסקית וניהולית, בוגרת קורס […]

ניסים צדיק

אני ניסים צדיק, נשוי פלוס שלושה, בעברי 30 שנות שירות מאתגרות בצה”ל, ובמהלכן זכיתי לצל”ש הרמטכ”ל ולפרס מפעל חיים בתחום ההדרכה, הבקרה והניהול המיטבי של משקי ציוד לחימה והחלפים בכלל היחידות בצה”ל. כיום אני בעל משרד נדל”ן מצליח. במהלך השנים בתחום הנדל”ן שיווקתי פרויקטים חדשים למגורים וביצעתי בהצלחה עסקאות רבות של דירות יד שנייה למגורים […]

ד”ר יגאל לב

ד”ר יגאל לב, אשר שירת באגף החקירות של משטרת ישראל, הוא דוקטור בביטחון לאומי וקיבל מינוי לפרופסורה בשנת 2021. הוא נמנה עם מקימי איגוד הפוליגרף הממוחשב בישראל, שימש חבר הנהלה ויו”ר האיגוד בשנים 2018 – 2014 ובמהלך 30 השנים האחרונות עסק בחקירות ובבדיקות פוליגרף במגזר האזרחי.

שגית פוליטי איש שלום

Authors 18

בת 45, גרושה מזה 6 שנים ואימא לאיתי בן התשע. יועצת חינוכית, מדריכה ביחידה למיניות ומניעת התעללות, מנחת הורים ומטפלת בשיטת CBT. זהו ספר הביכורים שלי. מאז שעברתי תהליך גירושין בעצמי התחלתי לחקור לעומק את עולם הגרושים-גרושות, נחשפתי לסיפורים, למחקרים, לחוויות ולתחושות של אלה המחליטים להפריד בתים. התובנה המרכזית אליה הגעתי במסע לכתיבת הספר היתה […]

ירון איתן

ירון איתן הוא יזם טכנולוגיה ותיק, שהיה שותף ומנהל בכמה קרנות, אבל גאוותו היא שורת חברות שהקים או היה שותף להקמתן. כיום איתן פעיל בשלוש חברות שהוא שותף להקמתן אשר מבוססות על טכנולוגיית בינה מלאכותית. ירון איתן, יליד חיפה, לשעבר קצין בגולני, למד לתואר שני בבית הספר למנהל עסקים וורטון באוניברסיטת פנסילבניה. הוא חי בניו […]

שרה הליפקס

Authors 19

שרה הליפקס, אומנית רב-תחומית, היא חברת קיבוץ בית הערבה ואמא לדקל, לכפיר ולגפן.

מיכל הנינה נתב

מיכל הנינה נתב – מאמינה שכל נשמה בעולמנו המורכב יכולה למצוא את מקומה הטוב, מלא האהבה והריפוי ולצאת מהחושך אל חיים טובים ומלאי משמעות.

לי ליזה מנחם

זהו ספרה הראשון של לי ליזה מנחם. בתה, גאיה, מקבלת ליום ההולדת מתנה מיוחדת במינה: תיק של כוונות טובות. לתיק הזה היא יכולה להכניס דברים טובים וכוונות טובות שהיא פוגשת במהלך היום. בעזרת התיק גאיה תגלה את הדברים הטובים שקורים לה ותלמד להיות טובה יותר לעצמה, לחברים ולסביבה.

רותם ויצמן

ד”ר רותם ויצמן הינו מרצה בתחומי התקשורת הבינאישית, האינטיליגנציה הרגשית והאתיקה הרפואית, עם התמחות ביחסי מטפל-מטופל. הוא בעל דוקטורט בתחום מדעי הניהול עם התמחות ברב תרבותיות ותקשורת בינאישית, ובוגר תואר שני באתיקה קלינית מבית חולים הר סיני בניו-יורק .(Icahn School of Medicine at Mount Sinai) בנוסף, ד”ר ויצמן מנחה קבוצות לשינוי התנהגותי בהתמחות בגמילה מעישון […]

יצחק שויגר

יצחק שויגר, עורך דין ותיק, תושב הרצליה, אב לארבעה וסב פעיל לתשעה נכדים, עוסק במקצועו, בעיקר בהתנדבות לטובת קשישים ונכים באמצעות אגודות צדקה. יצחק נהנה בפנסיה מטיולים ומהפלגות במקומות שונים בעולם ובשעות הפנאי עוסק להנאתו באומנות פלסטית ובכתיבה.

תמר אורנשטיין

Authors 20

תמר אורנשטיין, נולדה בתל אביב והיום חיה בירושלים. בוגרת הפקולטה להנדסה בפירנצה שבאיטליה, עבדה שלושים וחמש שנים בתחום המחשבים וכל אותו הזמן כתבה סיפורים קצרים שהתפרסמו ברשתות החברתיות. “סודה של אנקה” הוא ספר הביכורים שלה והוא נכתב בהשראת סיפורם האמיתי של הוריה ורבים מבני דורם יוצאי מזרח אירופה, ערב מלחמת העולם השנייה. בקרוב יצא לאור […]

עמית והגר

Authors 21

שלום ונעים מאוד, אנחנו זוג ״נורמטיבי״ שהחליט אי שם בינואר 2014 להגדיר לעצמו את הנורמות מחדש. נורמות שיתאימו לנו ולא כאלה שמוכתבות ע״י הסביבה. אחרי שנים ארוכות במערכת הביטחון הישראלית ולקראת מיסוד הזוגיות והקמת משפחה חדשה, החלטנו לקחת שליטה על החיים שלנו ועל המשאב היקר ביותר בחיים – הזמן. כדי לפרוץ את שיגרת ״מירוץ העכברים״ […]

ד”ר ברק איילון

Authors 22

ד”ר ברק אילון (Phd.) עוסק בייעוץ לארגונים, בליווי ובאימון של מנהלים ובטיפול פסיכותרפיה ממוקדת עולם העבודה והקריירה יותר משלושים שנה. מנחה ומוביל מסעות שטח לפיתוח יכולות ניהול ומנהיגות. נולד בכפר סבא בשנת 1962 וכיום תושב רעננה. מחלק את זמנו בין הקליניקה ברעננה לבין הקליניקה בבנימינה. אתר: www.drbarakayalon.co.il

יניב ויצמן

יניב בנישו ויצמן בן 47 נשוי ואבא לשתי בנות שי וליאור, פועל בעולם בני הנוער כבר למעלה משני עשורים, מייסד ומנכ”ל משרד הפרסום לנוער וצעירים טינק, מייסד ויו”ר ארגון הנוער הגאה וחבר מועצה מזה 13 שנה במוצעת העיר תל אביב יפו. יניב הוא בוגר לימודי פסיכולוגיה באונ’ תל אביב.

עמי אנידג’ר

עמי אנידג’ר נשוי לבתאל ואב לשניים, משחק בתוכניות טלוויזיה וקולנוע, ומעביר סדנאות ומופעי בידור בשם “קוקיה” ומלמד ברחבי הארץ כיצד אפשר להשתמש בצחוק ככלי להתמודדות עם אתגרי החיים וכיצד לחיות חיים יותר שמחים.

נעם הלל גרטלר

Authors 23

נשוי ואב לשני בנות, חובב טיולים טבע וספורט, בעלים של חברה בתחום ייבוא ובנייה של מטבחי חוץ ומערכות ג’קוזי לגינה.

נדב נגאוקר

נדב נגאוקר, נולד וגדל בעיר רמלה, הנדסאי אלקטרוניקה וסופר אשר מביא את חיי היום יום לדף בספר הביכורים שלו.

גדעון לפיד

גדעון לפיד, יליד 1942, מחזאי ופסיכולוג חינוכי, תושב רמת השרון. עוד יצאו לאור (בהוצאת גוונים) המחזות “משחק מטורף”, “סוף הניגון”, “קול קורא מעבר לדלת” (2007), “חוזה עם השטן”, “המעגל האנושי”, “שעת אמת” (2011), “המסכה”, “המפלט”, “הנרדף” (2016). המחזה “קול קורא מעבר לדלת” הוצג בפסטיבל עכו בשנת 1986 ושודר ברדיו בשנת 1989.

אייל בר דוד

Authors 24

אייל בר דוד, יליד 1977, נשוי לעדי, אב לתמר, הראל ונדב, בעל תואר ראשון בפילוסופיה וקולנוע ותואר שני באנתרופולוגיה וחינוך, עוסק בהיי-טק והבעלים של חברת מ.פ.ל (מורה פרטי לחיים) חובב חיות ורוחש חיבה רבה לים.

רונית פישר

רונית פישר, ילידת 1962, נשואה לנחום ואמא למאיה ולאורי. רונית היא אומנית בקהילה (בוגרת לימודי החוץ בשנקר) המשלבת חומרים בשימוש חוזר ביצירותיה, הציגה בכמה תערוכות אומנים משותפות מקומיות, מנחת סדנאות ציור ואומנות וכותבת שירים שכמה מהם הולחנו (כסקיצות). ‘לזרוע בדמעה’, ששזורים בו שירים, ציורים וסיפורים קצרים, הוא ספרה הראשון.

רועי ראובן ויניב ארביב

Authors 25

רועי ראובן ויניב ארביב הם שני יזמים מצליחים בעלי ניסיון של יותר משני עשורים בתחום היזמות והפיננסים. בשנת 2005 הם החליטו להקים את “מכללת פסגות”, שכיום כוללת שישה סניפים ומעסיקה יותר מ-80 עובדים. רועי ויניב הקימו את רשת חללי העבודה המשותפים, dogether, שנותנת מענה למאות חברי קהילה הרואים ב-dogether בית, והם גם הבעלים של חברת […]

נועם גל

הסופר יליד הארץ, נולד וגדל בבאר שבע. הוא מתמודד עם סכיזופרניה פרנואידית ודיכאון. כיום עובד ב’סיפור חוזר’, שזוהי חנות ספרים יד שנייה המיועדת לאנשים מתמודדים. לפני כן עבד ב’מעוף’ בתמלול שזאת גם כן עבודה לאנשים מתמודדים. הוא בן יחיד לאימא החולה בטרשת נפוצה.

דבי אדמוני זינר

דבי אדמוני זינר, בת 37 אובחנה לפני 17 שנה עם מחלת ה-ALS – ניוון שרירים נדיר. מתמודדת עם חייה מנקודת מבט שונה, חיובית ומקנה לחייה הרבה משמעות ע”י הרצאתה: ‘התשמע קולי!’ והקמת מיזם מסעי הפועל למעורבות חברתית, קידום והעצמה לנוער ברחבי הארץ.

לוחמי סיירת מטכ”ל

שמות הכותבים אבי ליבנה (וייס), אדם קולמן, אודי שלוי, אייל אורן, אייל ירדנאי, אילן בלומר, אלדד דולב (פרקל), אלון שמי, אלכס דוידי, אמיר עופר, אמנון פלד, אריק שלו, גדי אילן, גיורא זוסמן, דוד חסין, דני ארדיטי, דני דגן, יובל פיין, יוחי ברנר, יוני רז, יונתן גלעד, יוסי שק, יעל צנגן טטרקה, יפתח רייכר עתיר, מוקי […]

ד”ר שאדי עסאקלה

Authors 26

ד”ר שאדי עסאקלה נולד בכפר מג’אר ב-1975. הוא סיים לימודי דוקטורט בטכניון – מכון טכנולוגי לישראל. ספריו הקודמים ‘לשנות את כיוון הרוח’ ו’אדילין’ זכו להצלחה ולאהבת הקוראים.

אנסטסיה רוגלסקי

שמי אנסטסיה, ואני כתבתי את הספר ‘חצי פנים לביאה’ ממקום של רצון אמיתי לעזור לאימא, אבא, אח, אחות, סבא, סבתא, דודה או דוד שחולים במחלה שקופה. אני מזמינה את הקוראים, ילדים ומבוגרים כאחד, לבכות, לצחוק ולהתרגש וכך לעכל בצורה טובה יותר, ואולי כואבת מעט פחות את המציאות.

מיכל כורש גלונסקי

Authors 27

שמי מיכל כורש גלונסקי ונולדתי בישראל לפני עשורים אחדים. משחר ילדותי אני מבטאת את עצמי בדרכֵי האומנות השונות: כתיבה, ציור, משחק ועוד. אינני חוששת לחשוף את רגשותיי ואת השקפותיי, אך לעיתים ההשראה לכתיבה שלי מושפעת מ״כניסה לנעלי הדמות”, כמו במשחק תפקידים. אני לא נוהגת להסביר את התכנים של היצירות שלי; את הפרשנות אני משאירה לכם/ן […]

עמי מהל

Authors 28

השגריר בדימוס, עמי מהל, נולד ב-1957 בחיפה, בן להורים ניצולי שואה מפולין. היה ממייסדי קיבוץ יהל בערבה. הוא בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, ובעל תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטה זו. את שליחותו הדיפלומטית הראשונה עשה בפולין, בתקופה שבה התמוטט המשטר הקומוניסטי והתחדשו היחסים הדיפלומטיים בין פולין לישראל. הוא דובר עברית, אנגלית ופולנית. נשוי ואב לשלושה.

מיקי גבע

מיקי גבע הוא קומיקאי ומחבר רב-המכר “מלבי אקספרס”.

עדינה מסטבאום

עדינה זלטה מסטבאום. מתגוררת כ-20 שנה בשדרות. מורה לחינוך מיוחד ומטפלת רגשית הוליסטית ברוח היהדות.

עידית עזרתי רביב

Authors 29

עידית עזרתי רביב הינה יועצת חינוכית בהכשרתה ובוגרת לימודי אמנות במדרשה לאמנות. רב שנות עבודתה עסקה בהוראה ובהדרכת מורים בנושא קריאה וכתיבה של ילדים.

ארי פן

ארי פן נחשב שם דבר בסצינת הבילויים וחיי הלילה בישראל והקדיש את רוב חייו להעצמת חוויית הבליינים כאשר פתח מועדון ענקי במרכז תל-אביב כשהיה בן 25 בלבד, בלי שום כספי ירושה או זכייה בהגרלה, נטו באמצעות מסע חייו המאתגר במיוחד. בספרו הוא מלמד את כל הסודות כיצד עשה זאת, בדרכים הקונבנציונליות וגם אלו שפחות.

אסתר

אסתר, חוקרת תודעה, מגשרת תודעת צביר ישר-אל, יוצרת, מרצה, מפתחת ומנחת סדנאות ותהליכי צמיחה והתפתחות. נוסעת בזמנים ובמה שביניהם.

רותם ניסן

Authors 30

רותם ניסן הוא איש עסקים, יזם ומנטור עסקי מצליח ששימש בתפקידים בכירים יותר מעשור. רותם שם לעצמו למטרה להצליח כנגד כל המוסכמות. אין קיר שהוא לא יכול לשבור, והוא מנצח בכל פעם מחדש בזכות יכולת אישית, התמדה ואובססיה.

לאה?

Authors 31

לאה, צעירה מירושלים. בת 22. סטודנטית לאומנות. בספר הביכורים שלה, מביאה איתה סגנון כתיבה חדש וקצת שונה. חשוף, מדויק ולפעמים בוטה. קצר, קולע, מינימלי. תשמח לקבל משוב ותגובות על ספרה במייל shaloshnekudot123@gmail.com

Арье Аркадий Дэн / Arie Arkady Dan

Мой путь в литературу Писать я начал на земле Израиля (о, Самсон!). Встреча с Бодлером, чьё творчество подняло мой дух и укрепило мои творческие силы; изучение Торы, чьи загадки я трактовал по своему; встреча с женщиной, загадочной и непостижимой – все эти приключения и сформировали рассказ обо мне, Аркадии Арье Дэне.

שמואל גורדון

שמואל גורדון, דוקטור לביטחון לאומי, שירת כטייס קרב וכמפקד בחיל האוויר. לאחר פרישתו העביר שנים אחדות “מתחת לרדאר”. פִּרסם שלושה רומנים, ספר שירים והרבה ספרי מחקר.

עדה רוזן גל

Authors 32

עדה רוזן גל נולדה בקיבוץ דליה, להורים ממייסדי הקיבוץ. אמא לשני ילדים מאומצים וסבתא ל 13 נכדים. לאחר השירות הצבאי בחיל האוויר נשלחה ללמוד כימיה והשתלבה בבית החרושת לדטרגנטים “זהר דליה”. לאחר כמה שנים התבקשה לנהל את מערכת ההסעדה בקיבוץ, “להיות אקונומית”, במשך ארבע שנים. לימים למדה מנהל החינוך ומנהל עסקים וניהלה את המוסד חינוכי […]

נורית רדר

נורית רידר היא אישה,אימא, אשת קריירה, נושאת בתפקידים בכירים בעולם ההי טק ובשעות המאוד מוקדמות של תחילת היום מוצאת זמן לממש את אהבתה לכתיבה.

דיאן נוי חסון

הסופרת היא life coach ומנחת NLP ומיינדפולנס. בספר משולבים כלים מעולם זה. העולם הוא כמו קשת בענן. אשליה שלפעמים אנו יוצרים עם התודעה שלנו. באמצעות כלים ותרגולים מתוך הספר הקורא יכול ליצור עבור עצמו עולם טוב יותר.

אפרת בן שבת

אפרת בן שבת היא משוררת חרדית פורצת דרך. ספרה “על כתב ליבי” נולד לאחר שהחלה להתמסר לכתיבה. שיריה נוגעים בנושאים שונים וכתובים בסגנונות שונים, אבל כולם מעוררי מחשבה ומאפשרים כמה שניות של הרהור ונחמה. הומור, תקווה, התרוממות רוח, חוויות בעקבות הקורונה – את הכול טווה המחברת ביד אומן לכדי שירים שכבר זכו לתהודה רבה בפלטפורמות […]

לירז רז

לירז רז, לירז גדלה למרגלות מצודת הים באשדוד, ובנערותה בקיבוץ הצופה אל הלבנון. בעלת תואר ראשון במדעי החברה ותואר שני בממשל. נשואה לאיתמר רז, נכדו הבכור של איתמר בן אב״י ונינו של אליעזר בן יהודה, אימא של רחל בת אבי רז, גיבורת הספר.

גולן שפירא בויאר

גולן שפירא בויאר למדה סוציולוגיה ומדעי החברה ובלימודיה התמקדה במיקומה של האישה בחברה כיום. בעקבות לימודיה ניסתה להתחקות אחר פניה הרבים של הנשיות ולגשש אחר מודל לנשיות בריאה ומקודשת. במסגרת מחקרה ראיינה גולן נשים רבות מכלל המגזרים וגילתה כי לכולן מסע משותף ובו-בזמן ייחודי. ספר זה מאגד את תובנותיה ומעלה שאלות מהותיות בנושא זה.

ירדן בר איתן

Authors 33

ירדן בר איתן נולדה בשנת 1998 בישראל והתגוררה רוב חייה בגרמניה ובשוודיה. ‘כן לא שחור לבן’ הוא ספרה החמישי והשני שיוצא לאור בעברית. ספרה הראשון רוזמרי יצא לאור בשנת 2017 בהוצאת ספרינט.

רועי טוריסקי

רועי טוריסקי “אין יותר מאושר ממי שיוצר עכשיו זיכרון טוב לעתיד”. אדם חברותי ותחרותי, אוהב כדורסל, מיטיב לכת וחובב משחקי קופסה וקלפים. קשה לנצח אותו, אבל הוא תמיד יהיה שם בשבילכם.

שגיב מילר

Authors 34

שגיב מילר 15.10.1995, יליד הרצליה. מתעסק בכל עולם הסיפור. עובד באולפני הרצליה. בוגר לימודי תסריטאות ובנוסף סוחר במניות. מראה בשפה קולחת ובגובה העיניים נקודת במבט רעננה ויצירתית איך כל אחד יכול לראות את עצמו כדמות הגיבור מספר, סדרה או סרט, וכך לקבל היבט נכון על כל מטרה ולגבור על המכשולים בדרך להשגתה. את הספר “אלגנט” […]

אבי שמעוני

אבי שמעוני הוא קצין צה”ל המתגורר ביישוב להבים שבדרום הארץ. אבי נשוי לחן, גננת חינוך מיוחד לגיל הרך, ואבא לליה-מרים המתוקה ולרז השובב.

אופיר מליחי

אופיר מליחי היא מדריכת הורים לגיל הרך ויועצת גמילה מחיתולים המלווה משפחות רבות בתהליכי הגמילה ומעבירה הרצאות ברחבי הארץ.

אפרת קנובל

Authors 35

אפרת קנובל היא מעצבת פנים ו”סופרת צללים” לביוגרפיות. בעלת תארים בעיתונאות ותקשורת וספרות. נשואה ואם ל4 בנות. זהו ספר ביכורים, רומן ראשון שכתבה בשמה, ולא מבעד למבטו של מספר אחר, אך שזורים בתוכו סיפורים מרתקים שסופרו באזניה והכו שורשים כאן.

חיים דהאן

ד”ר חיים דהאן הוא יזם היי-טק שייסד וניהל כמה חברות טכנולוגיות. כיום הוא מכהן כמנכ”ל חברת איי.אס.וואי.די. השקעות בע”מ וכיו”ר של חברת קייזן ביו-טק (2011) בע”מ. ייסד את עמותת “אופנים – לקידום ילדים ונוער בישראל”, מכהן כנשיא העמותה וחבר ועד ארגון “ידידי אופנים” בארצות הברית. חבר דירקטוריון בכמה חברות טכנולוגיות ובוועד המנהל של עמותות שונות. […]

א. א. אבישר

א. א. אבישר, מתגוררת ברמת גן, נשואה ואם לשניים. בעלת תואר ראשון לספרות עברית באוניברסיטת תל-אביב וכיום יועצת בתחום משאבי אנוש.

בת אל הרשקו

בת אל הרשקו נולדה וגדלה במצפה רמון. היא רווקה ואמא לתינוק. כשנה וחצי לאחר שבנה נולד היא בוחרת לשתף את סיפורה האישי על מנת לחזק, לעודד ולהעצים אימהות טריות ונשים חד הוריות ולהוציא לאור את ספרה הראשון “פאר היצירה – הדרך שלך לאימהות מאושרת”.

בת שבע לוי

בת שבע לוי, ילידת מרוקו, עלתה לישראל בשנת 1962 היישר לשכונת האזבסטונים שבירושלים ומאז שנת 1979 גרה בכרמיאל שבצפון. היא אם לארבעה ילדים וסבתא לעידן וגפן. את אהבתה לכתיבה החלה כתחביב חדש, כאשר עבדה כמנהלת צהרון ביישוב לבון בשנת 2013, ומאז לא הפסיקה לכתוב. לספר זה קדמו שני ספרי ילדים: “הילד שהלך לאיבוד” פרי דמיונה […]

משה (מוזי) יצחקי

מוזי יצחקי, בן 44, כותב למגירה במשך שנים. בין היתר, הוא שואב רעיונות מילדיו, שלאורך הזמן העלו, וממשיכים להעלות, לא מעט רעיונות נשגבים. יומולדת חצי מבוסס על אחד מרעיונותיהם.

גיל רוזנברג

Authors 36

גיל רוזנברג (1973) נשוי למיכל ואב לקרני ואורן, הוא משקיע ויועץ נדל”ן, אשר מלווה יד ביד מאות לקוחות בעלי חלום לקנות נכס, ומתווה להם את הדרך הנכונה לסגור עסקת נדל”ן, תוך שהוא מעניק להם כלים מנטליים ומקצועיים להתמחות בתחום. רוזנברג בוגר קורסים והשתלמויות בתחום הנדל”ן בנושאי אקזיטים (פיליפים), משכנתאות, נדל”ן מניב, נדל”ן מסחרי, יזמות נדל”ן […]

יאיר אשל

עוֹסֵק בְּחַקְלָאוּת מִשַּׁחַר נְעוּרָיו. פַלַּאח, חוֹקֵר, מַדְרִיךְ וּמְנַהֵל פְּרוֹיֶקְטִים חַקְלָאִיִּים בְּיִשְׂרָאֵל וּבָעוֹלָם. לָמַד בַּפָקוּלְטָה לְחַקְלָאוּת בִּרְחוֹבוֹת וּבַפָקוּלְטָה לְמִשְׁפָּטִים בְּאוּנִיבֶרְסִיטַת תֵּל-אָבִיב. מֻמְחֶה בְּגִדּוּלֵי שָׂדֶה וּמַטָּע וּבְהַדְרָכָה בַּאֲרָצוֹת מִתְפַּתְּחוֹת. יָצָא לִמְשִׂימוֹת קְצָרוֹת וַאֲרֻכּוֹת מֵעֵבֶר לַיָּם, חֶלְקָן בִּשְׁלִיחוּת מְדִינַת יִשְׂרָאֵל. עָבַד בְּעֶשְׂרוֹת מְדִינוֹת בְּחָמֵשׁ יַבָּשׁוֹת, בְּחֶלְקָן גַּם גָּר תְּקוּפוֹת אֲרֻכּוֹת. כִּהֵן בְּתַפְקִידֵי מַנְכָּ”ל וְיוֹ”ר בַּסֶּקְטוֹר הַחַקְלָאִי־הִתְיַשְּׁבוּתִי. כָּתַב סִפְרֵי […]

גלעד אפרתי

יליד 1972, ירושלמי מלידה וכיום מתגורר בנס-הרים. נשוי ליונית ואב לעיטם, ארבל ודולב. כתב בעבר טור ספורט הומוריסטי ב”כל הזמן” בירושלים. בעל תואר ראשון במינהל עסקים ותקשורת ותואר שני במינהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים. עובד כמתכנת מחשבים. במשך 20 שנים כתב בהפוגות את ספרו, “הפורום”, אותו הוא גאה להציג ולמכור באתר זה.

עינת ואסקס

Authors 37

עינת ואסקס, מתרגמת ועורכת לשון במקצועה, אמא לשני בנים, אחד מהם ילד מיוחד. זהו ספר הביכורים שלה שנכתב מתוך כאב ודאגה לילדים מיוחדים ומוקדש לבנה, גבריאל. תקוותה היא שסיפור זה ילמד ולו במעט את מה שחווים ילדים מיוחדים על בסיס יומיומי: אלימות פיזית ומילולית רק משום שאינם כמו שאר הילדים.

איציק זו-ארץ דה לה פניה

Authors 38

איציק זו-ארץ דה לה פניה, יליד שנת 1942, דור שלישי בארץ ישראל. בן למשפחת מהגרים שהחלה מסע בן עשרות שנים שהחל בגירוש ספרד (1492), דרך טריפולי שבלוב, איטליה ועד ארץ ישראל. איציק גדל והתחנך בקיבוץ גלעד עד גיוסו לצה”ל, שם שירת כלוחם בכל מלחמות ישראל בחטיבת הנח”ל המוצנח. איציק הקים משפחה לתפארת בת שלושה דורות […]

בתיה טמיר

Authors 39

בתיה טמיר, ילידת ירושלים, אחות בדימוס ובעלת תואר דוקטור מאוניברסיטת חיפה. ספרה “מחויבות כפולה”, על פרקטיקות פרטיות של רופאים במערכת הציבור, ראה אור בשנת 2020 בהוצאת רסלינג. “אלקה” הוא ספר הפרוזה הראשון שלה.

נועה אבודיאן

Authors 40

נועה אבודיאן, ילידת 2005 מבאר שבע, מפעילה בשנים האחרונות עמוד אינסטגרם עם עשרות אלפי עוקבים שבו היא מפרסמת משפטים וקטעי העצמה הזוכים לתגובות נלהבות . ספר זה מרכז ממיטב כתביה, ומטרתו לחזק את הקוראים ולעורר בהם הזדהות. כתביה של נועה מעודדים אלפי נערים ונערות ונותנים להם פתח של תקווה ברגעים שהם זקוקים לה. נועה חורטת […]

שני מרצבך

Authors 41

שני מרצבך. נשואה ואמא ל-6 ילדים. בעלת תואר שני (M.A) בחינוך ותואר שני (M.A) בייעוץ חינוכי. עובדת כיועצת חינוכית, עם וותק של שנים רבות בתחום החינוך לנוער וילדים.

אמנון ארד

אמנון ארד, צלם, נולד במושב שוקדה שבעוטף ומתגורר כיום בישוב מעגלים. גילה את אהבתו לצילום דרך תהליך שיקום ותרפיה, בעקבות תאונה קשה שעבר. פרויקט זה, כאמור, הוא הגשמת חלום עבורו, שכן הוא משלב בין אהבתו לצילום לבין אהבתו לאזור שבו גדל וחי לאורך כל חייו. אהבות אלה באות לידי ביטוי בספר צילומים מושקע של תמונות […]

חן טיילר

חן טיילר, אמא לשלושה בנים מקסימים: גיא, שחר ואביב, נשואה לעופר ומתגוררת בחיפה. היא בעלת תואר בעיצוב ממכללת שנקר, עובדת כמעצבת מותג בחברת יבוא ושיווק מזון גדולה ומלווה נשים בסדנאות לאורח חיים בריא והעצמה. חן מאמינה כי בכל ילד יש קסם, ואנחנו רק צריכים לעזור לו למצוא אותו בעצמו. שלושה נגרים הוא ספרה הראשון.

אור דן-גור

אור דן גור 1962-2012. גדלה בקרית אונו, למדה הסטוריה לתואר ראשון ופילוסופיה לתואר שני. כמו כן, השלימה לימודי תעודה בעריכה לשונית. בין עיסוקיה הייתה גם יועצת חינוכית בבי”ס יסודי. אהבה אהבת נפש מוסיקה קלאסית ומוסיקה אינסטרומנטאלית ,וניגנה על גיטרה ופסנתר.

יוסף רובינוף

יוסף רובינוף, בן 38. גדל בשכונה חרדית, כיום גר עם אשתו ושלושת הילדים הג’ינג’ים שלו ביישוב מדהים באיבי הנחל, במזרח גוש עציון. הוא בעל תואר ראשון במשפטים ובעשר שנים האחרונות עובד בחברת החשמל בשכיבה. יוסף מנסה לחשוב חיובי גם כשלא הכל הולך לפי רצונו.

מרדכי ברן

ד”ר מרדכי ברן הוא מוסמך החוגים ללשון עברית וללשונות ולספרויות שמיות באוניברסיטה העברית, ובעל תואר שלישי מטעם המכון הגבוה ללשונות המזרח בפריז (Inalco). לאורך עשרות שנים לימד לשון עברית וארמית מקראית בחוגים ללשון עברית במכללת “אורנים” ובאוניברסיטת חיפה. בשנים האחרונות הוא חוקר לשונות העומדות בסכנת הכחדה, ובפרט את הלשון הקלטית־ברטונית.

אביבה ממו זרה

אביבה ממו זרה, נשואה ואמא ל 4 ילדים. אשת חינוך, מנחת קבוצות, מלווה אישית להשגת מטרות בחיים. בעלת תואר שני M.A במינהל ומדיניות ציבורית, תואר ראשון B.A בחינוך ומדעי המדינה ובעלת תעודת הוראה. הרעיון לכתוב את הספר נבע מכך שלאורך שנות עבודתי בתחום החינוך אחת השאלות שהרביתי לשאול ילדים היה “מה תרצה להיות כשתהיה גדול?” […]

פיי ברק

פֵיי בָּרָק, יְלִידַת סֵנְט פֵּטֶרְסְבּורּג, רוסְּיָה, הִיא מְעַצֶּבֶת גְּרָפִית ומְּאַירֶֶּת. פֵיי הִיא אִמָּא שֶׁל גּורּ וְשֶׁל לָבִיא, שֶׁשִּׁמֵּשׁ הַשְׁרָאָה לִכְתִיבַת הַסִּפּוּר.

רחל מלמד־נגר

רחל מלמד־נגר, אם לארבעה וסבתא, עסקה בהוראה כ40 שנה כמחנכת וכרכזת חברתית, ומתעניינת במיסטיקה.

שחר סלם

Authors 42

שַׁחַר סָלֶם הִיא אֵשֶׁת חִנּוּךְ וּמְחַנֶּכֶת שֶׁזּוֹרַעַת עִם תַּלְמִידֶיהָ חֲלוֹמוֹת מִדֵּי יוֹם בְּיוֹמוֹ, וּבִזְכוּת פִּתּוּחַ כּוֹחַ הַתְמָדָה וְרָצוֹן בְּקֶרֶב תַּלְמִידֶיהָ הֵם מְגַלִּים מְסֻגָּלוּת לַעֲקֹף אֶת הָאֶתְגָּרִים הַנִּצָּבִים בְּדַרְכָּם וּלְהָקִים לְבַסּוֹף אֶת בֵּית הָעֵץ הַיִּחוּדִי שֶׁלָּהֶם.

שלום בן דיין

מסע חיים ארוך, שלא נחזה מראש, שהחל באוז’דה שבמרוקו, עליה לארץ במאי 1956, נערות ובחרות בימיה הראשונים של קרית גת, לימודים -בלתי צפויים – בבית ספר ימי ושרות צבאי בחיל הים עם תפניות משמעותיות. “חינוך” ולימודים שהובילו בדרך מפותלת ומפתיעה להצלחה באקדמיה. אהבה ממושכת שהובילה לחיי משפחה מלאים בתהפוכות והתפתחויות מעניינות ככלל ובחיי כל אחת […]

שוהם ועומר שוורצפוקס

אנחנו שוהם ועומר שוורצפוקס, הורים לעדן המתוקה. לפני כשנה עדן המתוקה שלנו אובחנה עם תסמונת גנטית נדירה שגורמת לעיכוב התפתחותי ולקושי משמעותי בדיבור. כשחיפשנו איך להסביר את הנושא לילדים בסביבה שלה, לא מצאנו ספרים שמציגים את נושא הגנטיקה וילדים מיוחדים בצורה נגישה ובהירה. החלטנו למלא את החסר ולכתוב ספר שמנגיש את נושא התסמונות הגנטיות ואת […]

טובי שטרובך

טובי שטרובך, נולדה וגדלה בפרדס כץ והתחנכה במסגרות של הציונות הדתית. כיום מתגוררת בתל אביב – יפו. אימא יחידנית לשלושה ילדים, כותבת צללים המתעדת סיפורי חיים של אנשים אחרים, ו”בלשית שורשים” העוסקת גם בחקר אילנות יוחסין. ספר זה נולד מתוך מיומנותה להקשיב לסיפורים שמספרים לה.

רוית רוטנברג

רוית רוטנברג, מורה מוסמכת לאנגלית בעלת ניסיון בהוראה למעלה מעשרים שנה. דוקטורנטית לתואר שלישי בחוג לחינוך מיוחד באוניברסיטת חיפה וחוקרת את נושא אנגלית כשפה שניה. כמו כן עוסקת בהוראה מתקנת באנגלית.

לימור שמש

לימור שמש, בת 45 ממרכז הארץ, מנהלת עסק משפחתי במשרה מלאה, רעיה ואמא לשלושה ילדים. קצב החיים העמוס מעולם לא אפשר לה לכתוב ספר, אך הסיפור היה בראשה שנים רבות. עם פרוץ הקורונה והסגר הראשון החלה לימור לכתוב את פרי הביכורים הראשון שלה, “אלפא מקשמיר” בנשימה אחת.

מירב קרסיק

מירב קרסיק, נשואה ואם לשלושה, עורכת לשון ומנהלת שיווק, מושתלת לב.

לירן לוי

לירן לוי, חזן ופייטן, מורה ומדריך ידיעת הארץ, מנחה תוכניות אירוח ומגיש פינות שונות בערוץ הידברות ובערוץ 20, בספר ביכורים ראשון לילדים.

אלכסנדרה ברנר

Authors 43

אלכסנדרה הינה סופרת צעירה, אשר כתבה את ספרה הראשון בהשראת סבה וסבתה בגיל 21. בקריאת “מסילות רכבת” תצליחו לאהוב, לצחוק, לכאוב, להרגיש, וחשוב מכל – לטעות מטעמה של אהבה נוסטלגית. הספר מבוסס על אירועים אמיתיים ובאמצעותו תגלו מהם סודות האהבה.

גילי (גיל עד) כהן

אוטודידקט מושבע, מומחה לאסטרטגיה ושיווק, יועץ פוליטי, מרצה וסופר. גילי החל את דרכו כילד למשפחה חסרת אמצעים והפך לאחד היועצים האסטרטגיים המובילים בישראל ולאחד האנשים המשפיעים בתקשורת על פי מגזין “פירמה”. הוא הוביל מהלכים אסטרטגיים שיווקיים ותקשורתיים בעבור החברות והמותגים הגדולים בישראל.

א. ווקר

א. ווקר, יזם-הייטק ותאורטיקן, ממובילי תנועת העסקים הקשובים בארץ ובעולם. כסופר ומרצה במאות ארגונים ברחבי העולם, הוא עוקב אחר המפגש המרגש בין האדם לתכלית-חייו, וההשפעה של מפגש זה על רצף ההסטוריה האנושית כולה.

גליה מלמוד

Authors 44

גליה מלמוד, ילידת גבעתיים, מתגוררת היום ברמת-גן, בת בכורה לאמה, בת עמי ז”ל ולאביה דוִד, ייבדל לחיים ארוכים. נשואה לאהרן ואמא לרונה ולשירה (המאיירת). גליה אוהבת לקרוא ולכתוב, מכורה לקולנוע ולסדרות טלוויזיה וגם מצטלמת לכאלו בזמנה החופשי…

אריאל פינטו

אריאל פינטו נולד בארגנטינה, עלה ארצה עם משפחתו בגיל צעיר וגדל בחיפה ובבאר שבע. הוא כיהן בתפקידי ניהול בכירים בחברות מובילות במשק, כמו שטראוס, טיב טעם ויבואנית הרכב הגדולה בישראל, חברת כלמוביל. חברת הייעוץ APBC שאותה הקים פינטו לאחר פרישתו מכלמוביל, מספקת כיום שירותי ייעוץ לחברות מובילות במשק. בה-בעת הוא ממשיך להיות פעיל כאיש עסקים, […]

נועה שלו

Authors 45

נועה שלו ילידת 1978 בעלת תואר בחינוך (B.ED), תעודת הוראה ותעודה להוראה מתקנת. מורה וגננת לגילאי 3-9 מתמחה בהכנה לכתה א’ לכבוד מסיבת הסיום בגן חיפשתי רעיון מקורי. ישבתי מול ארון הציוד כשלפתע ראיתי בדימיוני שמופציק חינני. הרכבתי אותו, הנחתי אותו מולי והוא נתן לי השראה לכתוב סיפור ססגוני. הילדים נהנו מהסיפור ומההפעלה ויצאו לחופש […]

הילה ודוד זיגמנד

הילה (32) ודוד (32) זיגמנד כותבי הספר “איפה קרמבו?”, אוהבים לטייל ומתרגשים להגשים חלום ולהוציא לאור את ספרנו. אחד מהתחביבים הגדולים עלינו היא טיולים ברחבי הארץ. כלבנו האהוב קרמבו הוא דמות קבועה בטיולים אלו. בעקבות בקשות להמלצות על טיולים שאנו מקבלים באופן קבוע מחברים ומשפחה, החלטנו לאגד מספר מסלולי טיול מומלצים ולכתוב את הספר “איפה […]

מיכל ארבל

Authors 46

Michal Arbel, a 17-year-old girl who loves poetry and philosophy, has written and published her first poetry book – Thinkers and Doubters. As a senior year student in high school, as well as a university student studying for a BA in Psychology and Political Science, she is very passionate about literature, diplomacy, nature and music. […]

יובל עזרא

יובל עזרא, בת 19, היא כותבת צעירה בתחילת דרכה אשר כבשה אלפי קוראים ברשתות החברתיות. על אף גילה הצעיר היא מציגה לקוראים את העולם כפי שהיא רואה אותו דרך עיניה הבוגרות, המשכילות לתת לכל דבר משמעות מיוחדת משלו.

אברהם שמואל חסין

אברהם שמואל חסין. נולד וגדל במושבה זכרון יעקב. למד אמנות פלסטית, קולנוע ואדריכלות.

יחיאל בר לב

הרב יחיאל בר לב נולד בשנת 1943 בתל אביב. את השכלתו הבסיסית רכש בתל אביב בישיבת היישוב החדש, ואת השכלתו התורנית בישיבת פוניבז’ בבני ברק. את השכלתו האקדמאית רכש באוניברסיטת אריזונה. בעל תואר ד”ר בפסיכולוגיה חינוכית 1975. עסק בחינוך בחו”ל ובארץ והעמיד תלמידים הרבה. הקים את מכון ידיד נפש להוצאת פירושיו על הקבלה והתלמוד ובין […]

נעמה גל

נעמה גל – מחברת ספרי הילדים “המסע של עמליה – מי מפחד לפחד בחברה?” ו”הלב של שלו”, מאמנת אישית ומנחת קבוצות מנוסה בנושאי הורות, זוגיות והתפתחות אישית. אימא לארבעה ילדים וסבתא לשלושה נכדים. במשך שנים רבות עסקה בהעצמה של ילדים, נוער ומשפחות כמנהלת מתנ”ס, כיזמת של פרויקטים חברתיים רבים, כמנהלת התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון […]

Janek Berkman

Né à Radom, le 13 décembre 1930, Janek Berkman traverse les évènements de la Seconde Guerre mondiale dans le village de Suchedniow, situé dans le district de Kielce en Pologne. En 1946, après le pogrome de Kielce, la famille fuit la Pologne. Ils vivent dans des camps de réfugiés en Allemagne. En septembre 1947, ils […]

קובי שמשי

קובי שמשי, בעל תואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת ת”א, הוא מורה ומחנך בתפיסה הומניסטית. במשך 40 שנות עבודתו במערכות החינוך הקים וניהל בית ספר, עסק בניהול מערכות ופיתח תכניות לימודים בתחום החינוך. קובי הרצה באוניברסיטה הפתוחה ובסמינרים למורים וכיום ממשיך ללמד, להרצות ולשמש כמאמן אישי (קואצ’ר). קובי שמשי כתב ארבעה ספרי שירה: “מילים צרות מלהכיל”, […]

אביה שרה חדד

Authors 48

אביה שרה חדד, ילידת 1999, עם נטייה קלה להתמכרות לשברונות לב. ירושלמית עד העצם, תמיד נאבדת בתל אביב, מספרת סיפורים מגיל אפס, למי שרק ירצה לשמוע. אוהבת מילים, קומדיות רומנטיות וגבינה צהובה. צובעת את השיער שלה כשהיא במשברים. אביה למדה במכינת מדרשת השילוב נטור, לכן בילתה רבות בקו 966.

אלנור אלייב

הסיפור נולד במקרה, מתוך משחק תפקידים עם ילדים שהתלהבו מאוד מהסיפור על הפיראט וביקשו לשמוע אותו שוב ושוב. אלנור אלייב אב ל-3 מנכ”ל ובעלים של שתי חברות פרסום הפך את הדמות מהסלון לספר מרתק שמעביר מסר חשוב על הקשבה, כבוד וצניעות.

יוליה ליברוב

יוליה ליברוב, אמא לשלושה ילדים מקסימים, נשואה. המסע שלי התחיל לפני כמעט 7 שנים. עברתי דיכאון לאחר לידה, דיכאון קשה, התביישתי לחשוף ולשתף. על כן לא קיבלתי תמיכה. היה לי רצון למות. ולא לסבול יותר בחיים שלי. כל יום עבורי היה עוד סיוט שלא נגמר. בבקרים מסוים הצטערתי שהתעוררתי בכלל!!! הבנתי שאי אפשר להמשיך ככה, […]

טל ירושלמי

Authors 49

טל ירושלמי, יליד 1986, נשוי למורן, איש היי-טק וחובב מד”ב מושבע, לוקח אותנו בספר הביכורים שלו להרפתקה חוצת זמן חלל בעקבות חייו של אביו ומגלה את הקשר הכה מיוחד שיכול להיות בין סב לנכדו.

ד”ר עמוס רביב

ד”ר עמוס רביב, יועץ לאסטרטגיה עסקית ודירקטור בתאגידים וחברות עסקיות, הוא מומחה עולמי בניהול מרינות. שימש במשך שנים רבות מרצה וחוקר בבתי הספר למנהל באוניברסיטאות MBA עסקים בתואר שני תל-אביב, בן-גוריון, בר-אילן, המכללה למנהל, מכללת תל-אביב-יפו והמכון הטכנולוגי בחולון. בין עשרות תפקידים בכירים שבהם כיהן, שימש יושב ראש רשות הנמלים והרכבות, מזכיר תעשיית המרינות העולמית […]

ענת יפה

Authors 50

ענת יפֶה, נשואה ואם לבת, עבדה שנים רבות כמורה לאנגלית בתיכון עד שפרשה והחליטה לטרוף את החיים. בעקבות בשורה משמחת שקיבלה החליטה להוציא את שלל שיריה מהמגירה ולשתף אתכם בחגיגה הגדולה.

טל עזר יצחק ואורי רבה

אורי רבה | ילד כשאפשר ומבוגר כשצריך. איש חינוך, אוהב אדם. בוגר תואר שני בחינוך וניהול. טל עזר יצחק | מפיקה, עורכת תוכן וחורזת חרוזים. בוגרת תואר ראשון בתקשורת טלוויזיה וספרות ילדים. איורים: נעם לוסקי | יוצרת צעירה ומוכשרת, בעלת תבונת לב וקסם אישי. מיום שאחזה בעיפרון וצבע, נעו אצבעותיה כמעשה קסם ויצרו עולם מופלא.

ד”ר קארן לרנר

Authors 51

ד”ר קארן לרנר היא פסיכולוגית קלינית העוסקת בטיפול בפוסט-טראומה ובחרדות. את עבודת הדוקטורט שלה עשתה בהנחיית פרופ’ מרדכי רוטנברג, שפתח עקרונות תיקון מהחסידות לכדי “פסיכולוגיה יהודית”. עניינה – הקשר בין החסידות לעולם הטיפול הנפשי, בדגש על ההשתקפות ביחסים בין האדם לרעהו. במהלך הכתיבה של עבודה זו, פגשה בבנה הצעיר של חברה טובה שעמד לעבור ניתוח […]

עמית אסא

עמית אסא, בן 57, אב לחמישה וסב לשלושה, מתגורר בחופית, יוצא קהילת המודיעין, זה לו ספר ביכורים שהוא רומן ריגול עכשווי, שמתאר בגוף ראשון את התנהלות לוחם סתר צעיר במבצע חשאי אל מול פעילי טרור אסלמיים, תוך תיאור מסעו האישי, חוזר המחבר בזמן לימי גיוסו של הגיבור למערכת, להכשרה שלו ולזמנים אחרים בחייו.

חנן גולן

Authors 52

ד”ר חנן גולן הוא איש תקשורת, מרצה ועורך. שימש כעורך הראשי של הוצאת המגזינים הגדולה בישראל ולימד באוניברסיטאות חיפה, תל-אביב ובן-גוריון, במכללה למנהל ובמרכז הבין-תחומי. גולן פרסם כמה ספרי עיון בתחום התקשורת. “פרויקט אבא” הוא ספר הפרוזה השני שלו היוצא לאור.

Naama Weinberg / נעמה וינברג

Authors 53

“Appreciate the Magic” We live in a magical universe where everything is possible. Appreciation of the magical as well as the beauty of the universe, will open your heart to more of that same magic in your life. Out of difficulties miracles grow. Naama Weinberg, The author, grew up in a small village which constituted […]

לירית אבן גזית

Authors 54

לירית אבן גזית, בעלת תואר בחינוך ובהוראת השפה ומאמנת אישית לחיים. בתחילת דרכה למדה משחק ותיאטרון וכיום עוסקת בהוראה בתחום. במשך שנים רבות עבדה עם נוער בסיכון. בכתיבתה משולבים סיפורים המבוססים על חייה האישיים לצד סיפורים שאספה מנשים ומנערות שפגשה וליוותה כמאמנת וכמדריכה.

דניאל ארבוב

בעל תואר ראשון במשפטים ובספרות אנגלית מאוניברסיטת תל-אביב, נולד בטקסס וכיום מתגורר עם משפחתו בתל-אביב.

מיכל כהן פרידמן

Authors 55

מיכל כהן פרידמן נולדה בחיפה, והיא אימא לשני בנים: אורן ועידו. מיכל עובדת בתחום החינוך זה 14 שנה ועם השנים רכשה כלים ליצירת הסתגלויות והבנת ילדים מנקודת מבטם. מיכל החלה לכתוב, בעיקר שירים, בגיל תשע.

מיכאל מיקי אלחייני

מיקי אלחייני, יליד ירושלים, לוחם בצנחנים וביחידה המיוחדת ללוחמה בטרור (ימ”מ) וקצין במשטרה. עסק שנים רבות בהדרכת ירי ולוחמה בטרור בבית הספר לכושר מבצעי של המשטרה. בשנים האחרונות מתגורר בנתניה, עוסק בניהול אירועים וקמפיינים, בהדרכת טיולים ובפעילות התנדבותית בקהילה. נשוי, אב לשלושה וסבא לשמונה נכדים.

דבורה לילי כהן

דבורה לילי כהן, אם לשלושה ילדים, נולדה בקיבוץ להבות הבשן ומתגוררת בחיפה . מנהלת חשבונות ומטפלת בפסיכותרפיה של “כלים שלובים”. ארץ לאיבוד הוא ספרה הראשון.

אביבה גיטלמן

אביבה גיטלמן דוקטור לפילוסופיה יהודית עוסקת במחקריה בעת החדשה בהתמקדות בפילוסוף פרנץ רוזנצוויג תוך לימוד והעמקה בחשיבה ובספרות התלמודית. אוהבת ספורט, יוגה ורכיבה על אופנים.

מיכל מיטלמן

Authors 56

מיכל מיטלמן, בעלת BA בתקשורת וניהול מטעם המכללה למנהל, MA בדרמה-תרפיה מטעם המכללה האקדמית לחברה ולאמנויות, בוגרת ‘המכון הישראלי לפסיכותרפיה בפלייבק’, מטפלת, מנחה ושחקנית תיאטרון פלייבק, בעלת ניסיון מקצועי עם מגוון אוכלוסיות: ילדים, נוער, בוגרים, חינוך מיוחד והגיל השלישי.

מיטל וולקוביץ

Authors 57

מיטל וולקוביץ נולדה בירושלים בשנת 1978 וכיום מתגוררת במושב בשפלת החוף עם בעלה ושלושת ילדיהם. כבת לאב ששירת ביחידה הסמויה של המשטרה ולאחר מכן פתח משרד לחקירות פרטיות, ינקה בשקיקה בילדותה את סיפוריו המרתקים שנשזרו בתחבולות, התחמקויות וחולשות המין האנושי. סיפוריו אלה של אביה, שהיה מספר סיפורים כשרוני בעצמו, פקחו את עיניה והציתו את דמיונה […]

זמיר בסון

זמיר בסון נולד בעירק ועלה לארץ מבצרה כשהיה בן ארבע, מתגורר בנתניה, נשוי, אב לארבעה ילדים וסבא לשמונה נכדים.

אדיר פהלבני

Authors 58

אדיר פהלבני נולד בירושלים בשנת 1997, חובב פנטזיה, סטודנט לתואר שני בלימודי משפט באונ’ בר אילן ובעל תואר ראשון במדע המדינה ויחסים בינלאומיים ובסוציולוגיה מהאונ’ הפתוחה. מאמין ששוויון בין בני.ות אדם בא לידי ביטוי גם בשפה, ועל כן מקפיד, גם בחיי היום-יום וגם בספר זה, על שפה שוויונית הפונה לכל המגדרים.  

יוסי עובדיה

Authors 59

יוסי עובדיה הוא סופר ושחקן, בוגר לימודי משחק ותיאטרון ובעל תארים בתנ”ך, מתמטיקה ומדעי החיים. לאחר שנים בהם עסק בתחום המדע, במעבדות ביופיזיקה באוניברסיטת בר־אילן ובגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן, החליט להתמקד דווקא באומנות, בדגש על כתיבה ומשחק. הוא כתב במהלך השנים רומנים, סיפורים קצרים, מחזות, שירים ותסריטים, ובחר ב־”בַּמִּדְבָּר הָאוּרְבָּנִי” להיות ספרו הראשון שיוצא לאור. […]

שרון שמיר

פזמונאית וסופרת ילדים, בעלת אתר בלוג “מילים של שרון” (sharonwords.co.il) ומעבירה סדנאות כתיבה.

איציק ברוך

איציק ברוך נולד וגדל בשוק מחנה יהודה בירושלים ולמד בבית הספר “אליאנס” במחנה יהודה, שהצמיח מתוכו את גדולי המספרים והאומנים הירושלמים. הידועים שבהם – משפחת בנאי. שירת כקצין במשטרת ישראל, בוגר האוניברסיטה העברית בלימודי מזרח תיכון היסטוריה ומקרא. מורה דרך מוסמך בארץ ובחו”ל. נשוי לרינה ואב לדנה, שירלי, שי וניר.

צ’ארלי זסיל

צ׳ארלי זסיל, יליד 1979, הינו מוזיקאי אשר מנגן ושר סיפורים.

יצחק סגמן

יצחק סגמן עבד כ־30 שנה בתעשייה האלקטרונית, חלקן הגדול בתפקידי ניהול והנהלה. שימש כדירקטור במשך כחמש שנים בחברה המפתחת ומשווקת מכשור רפואי מתקדם. מוסמך אוניברסיטה (MA) “בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות” מאוניברסיטת תל אביב. חיבר את הספר “המציאות הנסתרת מאחורי הקלעים”  שתורגם לאנגלית וזכה לביקורות חיוביות.

זבסיל פרדה

זבסיל פרדה עומד בראש אתר האינטרנט ”משפטים לחיים”, שבו הוא מפרסם תובנות שליקט מספרים, מהרצאות ומסמינרים רבים אשר חיזקו אותו ותמכו בו במהלך חייו. לנוכח מספר העוקבים הגדול (יותר מ-35,000) החליט לכנס את כל אותן תובנות בספר ולהביא אותן לידיעת קהל קוראים גדול ככל האפשר.

ד”ר ג’י צוקרמן

ד”ר ג’י צוקרמן הוא רופא ילדים ומומחה בנוירולוגית ילדים והתפתחות הילד. ג’י נשוי ללורן, אב לחמישה וסב לעשרה.

אבי הולצמן

Authors 60

אבי הולצמן הוא מידען, כותב ומרצה. הפרקים הקודמים של ספר חייו הכילו עשייה ארוכה ומגוונת בענפי הייטק שונים, כאשר פרק הכתיבה בחייו נפתח בספר הביכורים שלו – “הצד השני”.

מיטל ברק

מיטל ברק היא יועצת ומנהלת פרויקטים, חוקרת ומלמדת אושר מעשי. מפתחת מודל ייחודי להצלחה ואושר מעשיים, המבוסס על הידיעה שאושר והצלחה אינם נחלתם של ברי המזל, אלא של אלו המכירים את “כללי המשחק” ומשחקים בו במומחיות ובהתמדה. “תיבת האושר של דן”, ספרה הראשון, מראה כי אושר אפשר ללמוד ולעשות בכל גיל. המודל מיושם בהצלחה רבה, […]

גיא באום

גיא באום הוא מומחה לאומנות הבלט (MA) ומבקר תרבות, בוגר אוניברסיטת רוהאמפטון בלונדון. גיא מעביר בישראל ובעולם סדנאות אקדמיות והרצאות העשרה הנותנות גישה לאומנות קלסית ועכשווית לכל הגילאים ולכל רקע.

יוסי אלבוחר

יוסי אלבוחר, יליד הצפון הישן של תל-אביב, התחנך בבית הספר “הר נבו”, בחטיבת הביניים טז ובתיכון עירוני ה. גדל באזור זה וחי את ההוויה התל-אביבית עד גיל 34. נשוי למליסה ואב לשלושה ילדים בוגרים: אלון, גיא וקרן, תושב רעננה, עם 30 שנות קריירה עסקית בין-לאומית, 20 שנה מהן כמנכ”ל.

אסתר שוייפר

אסתר שוייפר, בת 15, תלמידת תיכון, אוהבת ספורט, טבע, מילים, כתיבה, מוזיקה, ואוהבת בעיקר להצליח, להגשים את החלומות והמטרות שלי ולשאוף כל יום מחדש למעלה.

רז ונגה קלמנוביץ’

Authors 61

רז קלמנוביץ’, בן 37, מנהל שיווק המתגורר בהוד השרון, נשוי לענת, אבא לנגה, לקרן ולג’רי הכלב. נגה קלמנוביץ’, בת 6, אוהבת לצייר, לרקוד ולהמציא סיפורים. המוטו שלנו – “כל יום חדש הוא הזדמנות נפלאה להרפתקה בלתי נשכחת” אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו להרפתקה שכתבנו יחד בימי הקורונה – “טרמלם הגמד ואבן הגורל”, סיפור הרפתקאות על […]

באסם חזאן

יליד אבו סנאן שנת 1954, דוקטור להנדסת קרקע וביסוס מבנים, בוגר שלושה תארים בשלוש מדינות, מהנדס יועץ למשרדי ממשלה ולחברות ממשלתיות, לימד באקדמיה, עסק במחקר וחיבר ספרים, כתב מאמרים מדעיים, ממציא בעל פטנט בינלאומי, משמש מומחה בתי משפט בתחומו מזה עשרות שנים.

עמית גרינפלד

Authors 62

עמית גרינפלד הוא מורה דרך ותיק, מושבניק וחקלאי. עמית גדל במושב כפר ורבורג שבדרום והתחנך בתיכון האזורי באר טוביה, באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת תל אביב. הוא אוהב לטייל, להדריך, לכתוב, ללמוד וללמד.

קרן פייר

קרן פייר, ילידת 1994, פרמדיקית במקצועה.

אריק גולדשטיין

Authors 63

אריק גולדשטיין הוא איש היי-טק וחינוך חובב מילים וחרוזים. נשוי לליאת ואבא לעופרי וליובל המקסימים שמאוד אוהבים סיפורים.

אריאל וייס

בן חמישים, נשוי ואב לארבעה, מתגורר באלקנה. מורה לשל”ח במשך 22 שנה, סא”ל במילואים, מדריך טיולים בארץ ובחו”ל, יו”ר עמותת צדקה וחסד ומתנדב ותיק בעיקר בתחום הנוער.

ברוך אקסלרוד

ברוך אקסלרוד, בוגר פיזיקה-מתמטיקה, מוסמך להנדסה ובעל תואר שלישי במדעי המחשב כולם מאוניברסיטת תל אביב. יליד הארץ, חי הרבה שנים בארצות הברית, מתמחה בכתיבת אלגוריתמים מתמטיים ופיתוח אפליקציות לסמרטפון. אוהב לקרוא ספרות כללית ופילוסופיה יהודית ומרבה לכתוב להנאתו. זהו ספרו השני. הספר הראשון “מה שאבי לא הספיק ללמדני ואני לא רוצה לחסוך מילדי” יצא לאור […]

מאיר חרמון

מאיר חרמון הוא מוסמך האוניברסיטה העברית במחשבת ישראל ומדע הדתות. למד גם בהרווארד. היה שליח חינוכי מטעם הסוכנות היהודית בניו זילנד. מרצה לקהל הרחב בנושאי תרבות ומחשבת ישראל ומנחה חוגי תנ”ך. מחבר הספר: “סמלים בתנ”ך. עיון בתנ”ך בדרך הסמל” 2012. עוסק גם בנגרות. חי בירושלים.

שחר מנסנו

Authors 64

שחר מנסנו, ילד רגיל בכיתה ג’ שחולם להיות סופר וכדורסלן, החליט להגשים את החלק הראשון בחלומו ולכתוב ספר הרפתקאות. הרפתקאות קפטן נקניק זהו ספרו הראשון.

אולי לוי

אוֹלי לוי – מגשרת, יועצת זוגית, מאמנת בשיטת אוליסטי, מרצה ומנחת קבוצות וסדנאות להעצמה אישית וזוגית. ניסיונה העשיר בתחום הזוגיות ממצב אותה כמומחית למערכות יחסים. המשחק הזוגי המצליח – “המשימה זוגיות” ו “יומן המסע הזוג”י, שהפכו לרבי מכר הם חלק מנכסיה המרובים של אולי.

שירי גורפינקל

שירי גורפינקל, מנחה סדנאות ריפוי והתפתחות דרך הקול, מטפלת ומלווה תהליכים פנימיים לריפוי רגשי ופיזי דרך קול, אנרגיה והתת מודע. זמרת יוצרת של שירת עולם, שירה שמאנית ושירה מרפאה. בוגרת לימודי משחק ותואר שני MFA באומנות התיאטרון, אוניברסיטת תל אביב. אסופת הסיפורים הארנב שנמאס לו מזנב וחבריו הוא ספרה הראשון.

אורטל אקרמן

אורטל אקרמן היא אמא לשלושה – יהלי, מאיה ואדם ובת הזוג של גיא. במקצועה היא צלמת משפחה וילדים בסגנון דוקו טבעי, כותבת מגיל צעיר ומגשימה חלום ילדות עם הוצאת הספר הראשון שלה. מאז שהיתה קטנה היתה מסתובבת עם ראשה בתוך הספרים ומדמיינת עולמות מיוחדים ומשונים. אורטל מכירה את צ’וֹצ’וֹ ממש ממזמן, והיום היא מספרת את […]

אייל חטב

Authors 65

אייל חטב, לשעבר כתב ועורך בתקשורת המקומית והארצית, הוא בעל תואר שני בגיאוגרפיה ותכנון ערים. בשנת 2007 הגשים את חלומו ומונה לדובר הפועל באר-שבע בשנותיה הראשונות של הבעלים אלונה ברקת, ובהמשך הפך למייסד הפועל באר-שבע כדורסל כקבוצת אוהדים. בשנים האחרונות הקדיש את זמנו ומרצו ליצירת מאגר נתונים מסודר על מורשת המועדון ובד בבד החל לעבוד […]

טל יוסף

טל יוסף, איש מחשבים וצלם, נולד וגדל בבאר שבע. הוא נשוי ואב לשלושה ומתגורר בעפרה. עשור לאחר שהחלים ממחלת הלוקמיה, הוא בוחר לשתף את סיפורו האישי ולהוציא לאור את ספרו הראשון, המסע ליער קֶמיה.

ד”ר יניב זייד

ד”ר עו”ד יניב זייד – “דוקטור שכנוע” – מומחה בינלאומי לשכנוע ואחד המרצים המנוסים והמרתקים בישראל.

ליאת שטיינברג

נולדה ברומניה, בגיל ארבעה חוד’ נמסרה לאימוץ לידי אם יחידנית ישראלית, גדלה ברעננה, למדה פסיכולוגיה, במשך יותר מעשור עובדת עם ילדים ובני נוער

כרמית רחל סוויד

Authors 66

כרמית רחל סוויד, עורכת דין במקצועה, אמא של אמה בת השנה וחצי ובעלת ידע בתחום ההתפתחות וההעצמה האישית.

סנדרה ברקוביץ

Authors 67

סנדרה (אלכסנדרה) ברקוביץ, נולדה באוקראינה בשנות ה 70, ננטשת ע”י אביה בגיל שנה, עולה עם אמה וסבתה לארץ ומאז מתגלגלת בילדותה בין אתגרים שונים ולא פשוטים. אתגרים שיכלו להביאה בקלות לשולי החברה. אתגרים הכוללים הזנחה, נטישה, אלימות מבית ומחוץ, הטרדות מיניות, דכאון, ועוד. אם לא די בכל אלו, היא מתמודדת עם קשיי למידה מורכבים והמון […]

תמר אלרם

תמר אלרם, רופאת נשים, מנהלת בית חולים, בת זוג ואם לחמישה ילדים – כותבת שירה משחר ילדותה.

בלה אשור

בלה אשור, מטפלת רב-תחומית, מנחה ומלמדת מודעות וריפוי מזה שנים רבות, למדה שיטות ודרכי טיפול שמתוכן צמחה הדרך הייחודית המקנה כלים וחוזק, שימשה כיועצת ב”מהות החיים” ובקבוצת אריסון, יועצת מקצועית ואישית ומגשרת לאורך שנים.

אורלי גור

Authors 68

אורלי גור היא תושבת כפר סבא, אם לשלושה ילדים וסבתא גאה לשתי נכדות, אשת חינוך וחובבת ספרות ושירה. מילאה תפקידים רבים ומגוונים במערכת החינוך והיום עוסקת בתחביביה ומגשימה את חלומותיה. אורלי מאמינה בכוחו של חיבוק לרפא את הגוף ואת הנפש.

יפה גואטה

יפה גואטה עלתה מאיראן בגיל שבע, ומאז היא, אוצרת בליבה ובמגירותיה מראות, צלילים וריחות מארץ רחוקה. בגיל 70, סבתא לשישה, מעיזה יפה לפותחם בספר הביכורים שלה. איתם היא שוזרת את סיפורי האנשים קשי-היום הנקרים בדרכה בנסיעותיה היומיומיות באוטובוס תל-אביבי כפי שהם נשקפים מעיניה הרגישות, אשר כבר בגיל 12, כשעבדה בבית החרושת לטוויית צמר, השכילו להתבונן […]

עופר ישי

Authors 70

עופר ישי נולד וגדל במושב על שפת הים התיכון. את כישרון הכתיבה היצירתית שלו הוא מביא לידי ביטוי גם בעבודתו כמנתח מערכות מידע. נשוי לכנרת, אותה פגש בוואדי בסיני לפני שנים רבות. להם 14 ילדים, ביולוגיים ומאומצים.

יוסף יגר

Authors 71

יוסי יגר, אב לשישה וסב לשניים, מתגורר בבית לחם הגלילית. היה חבר אגד במשך 15 שנים. נטע מטע עצי חג המולד, עסק בגידול צאן ובקר, הקים נגריה, צימרים בשם “נווה הגר” ובעשור האחרון מועדון ומרכז מבקרים לספורט הקשתות. יבואן ציוד חץ וקשת.

אלי קסן

אלי קסן – כלכלן בהשכלתו, היה טייס ומפקד טייסת בחיל האוויר ומנכ”ל בתעשייה הכימית בדרום הארץ. נכון להיום הוא אומן המצייר, מאייר וכותב. הוא ולאה רעייתו חובקים 15 נכדים. עוד על הצייר ועבודותיו www.eliekacen.com פייסבוק: אלי קסן – הצייר

פאולין שוסטר

Authors 72

פאולין שוסטר, ילידת 2002, מתגוררת בנתניה עם משפחתה. ספרים הם חלק גדול מחייה, וכבר מגיל צעיר התנסתה בכתיבת הפנטזיות הכי גדולות שלה במחברת שורות, עד שהופיע הרעיון המושלם. נסיכת הפיראטים, הראשון בטרילוגיית בין הממלכות, הוא ספרה הראשון. הספר מציע לקוראיו יציאה אל מסע בעולם מופלא וישאב אותם אל שלל הרפתקאותיה של הנסיכה ולריה במחוזות דמיונה […]

שימי בראון

שמעון (שימי) בראון, יליד ירושלים וחבר קיבוץ שפיים, בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, מומחה במשפט מנהלי וציבורי, בעל ניסיון עשיר מאוד בתחום הפוליטי ומעורב בתהליכים חברתיים. החיבור בין פוליטיקה, משפט וחברה, מרתק ובא לידי ביטוי בספרו יוצא הדופן. “זנזיבר”.

מירי בן עטר

מירי בן עטר, אמא וסבתא, למדה ועבדה בתחומי החינוך והספרות.

לילך קופולוביץ

Authors 73

לילך קופולוביץ גרה בקריית מוצקין, בצבא שירתה בחיל חינוך כמורה חיילת, בעלת תואר ראשון בספרות, ותואר שני בניהול משאבי אנוש. החלה את דרכה במערכת החינוך כמחנכת, בין יתר תפקידיה שימשה כסגנית מנהלת במרכז פסג”ה וב-11 שנים אחרונות ניהלה בית ספר יסודי בצפון. כיום לילך עובדת במשרד החינוך בשילוב עם קרן רש”י בתוכנית פורצת דרך. כשעזבה […]

אהרון זלצר

אהרון זלצר, יליד 1943, דור 13 למשפחה טבריינית, תושב תל-אביב, נשוי לטובה, אב לשלושה ונהנה מחמישה נכדים. חובב מוזיקה, ספורט ואנשים. הוא, היא, הם – אהבה הוא ספרו השלישי, וגם הוא מושפע מהשורשיות בארץ במשך הדורות. ספריו הקודמים – ״זוכר אבי אנוכי” (2013), “נייר ברוח” (2016).

נעמה בר

Authors 74

שמי נעמה ואני כותבת ממקום של רצון אמיתי לשמח ולהשפיע אור אצל אחרים. בנוסף לילדים יש פה הזמנה גם למבוגרים להקשיב למסר במהלך הקריאה ולראות את כל האהבה שקיימת בעולמם בכל יום ביומו. מודה לאל על ההשראה בתהליך הכתיבה.

יעל קריזברג

יעל קריזברג – נטורופטית, הרבליסטית קלינית, מרצה לאורח חיים בריא ומעבירה סדנאות בישול, בוגרת מכון וינגייט.

סמדר ויינברג

סמדר ויינברג, עורכת דין ותיקה לענייני משפחה, אשת עסקים ויועצת אישית לצמיחה והעצמה. ספר הביכורים הראשון שלה – “חולצת בטן – נועה רוצה להיות רזה” – נמכר באלפי עותקים וקיבל את המלצותיהם של השירות הפסיכולוגי הייעוצי במשרד החינוך ושל פרופ’ יעל לצר, ששימשה מנהלת המרפאה להפרעות אכילה במרכז הרפואי רמב”ם. סמדר ויינברג, אמא לחמישה וסבתא […]

שירן לשם

שירן לשם, מדריכת הורים וארגונים ברוח תקשורת מקרבת, בעלת תואר ראשון בתקשורת ועיתונאות מהאוניברסיטה העברית, רו”ח ובעלת תואר שני בניהול פיננסי מאוניברסיטת תל אביב. .

רותם חג’ג’

Authors 75

רותם חג’ג’ היא מרצה ומאמנת להשגת מטרות החיים. נשואה לצחי ואימא של אליה-דוד ואריאל-סוזאן.

שני רופא

היי, שמחה שהגעתם. שמי שני רופא, בעלת משרדי עורכי דין בתל אביב, סופרת משפטית, ומחית מטעם בתי המשפט בארץ ובעולם בתחומי הסייבר, מרצה באקדמיה בסוגיות של משפט וטכנולוגיה. משנת 2009 אני כותבת ספרות משפטית, ובשנים אחרונות רומנים ועוד, לא מכבר סיימתי לכתוב את ספרי “היום שאחרי” – הינו רומן המבוסס על סיפור אמתי מתוך מעמקי […]

אוריאל ברגיורא

אוריאל ברגיורא הוא גמלאי המוסד, בעל תואר שני ביחסים בין-לאומיים ולימודי מזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, סיים לימודים בתחום סין המודרנית באוניברסיטת לונדון ולימודי סינית במכללת מידלברי בארצות הברית, עורך דין ומומחה לתרבות ולפוליטיקה של סין. נשוי למיכל ואב לאלון, לטל וליעל.

אילה אדר

Authors 76

ילידת 1963, בת קיבוץ תל יוסף. כיום מתגוררת במרכז הארץ. אמא ל-3 ילדים כשהצעיר מביניהם בעל מוגבלות וצרכים מיוחדים. ספר הביכורים נוגע בהתמודדות האינסופית שבגידול, בטיפול ובדאגה שאינה מסתיימת.

מיכל שחורי־שינבאום

מיכל שחורי-שינבאום, בת 69, אם לשלושה ילדים מופלאים וסבתא לחמישה נכדים – ילדי הלב. שימשה סמנכ”ל תפעול בחברת תיירות גדולה בחיפה. לפני 15 שנה, כשמפעל החיים המשפחתי נהרס והותיר את המשפחה בחוסר כול, יצאה מעולם החומר שקרס. מיכל היא הילרית ומאסטרית ברייקי ובתקשור, מביאה מזור לגוף ולנפש, מאיצה תהליכי ריפוי באופן דרמטי ומחברת לערוץ הרייקי […]

נועם אהרון

Authors 77

נועם אהרון, יליד 1964, תושב קריית עקרון. אל”מ במיל’. כיהן כחבר המועצה המקומית והחזיק בתיק החינוך במשך כעשור. כיום מכהן כיו”ר הדירקטוריון של המרכז הקהילתי. במהלך 20 שנים חלמו נועם ורעייתו סיגלית להיות הורים וזכו באלירן.

שלמה לנגר

שלמה לנגר הוא בוגר לימודי כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת תל-אביב ורואה חשבון מוסמך. משנת 1997 ועד היום ייעץ לנגר כשכיר וכעצמאי למאות אנשי עסקים, חברות ציבוריות וגופים פיננסיים מובילים בארץ ובחו”ל בתחומים פיננסיים, ניהוליים וטכנולוגיים.

מרילין קול (Marilyn Kohll)

Authors 78

מרילין קול נולדה וגדלה בזימבבואה, גרה היום עם בן זוגה, 2 כלבים וחתולה בישראל. היא מלמדת אנגלית כשפה שנייה. אוהבת ליצור בציור, קרמיקה, פסיפס, כתיבה ואיור. זהו הספר הראשון שלה. Marilyn Kohll was born in Zimbabwe and now lives in Israel, where she teaches English as a foreign language to children and adults. She enjoys […]

ענבל כצמן

ענבל כצמן, מלווה אנשים המתמודדים עם אובדן וחרדה בשיטת NLP והדרכת מיינדפולנס, ביתו של גבי תוראל ז״ל שאת כתביו ניתן לקרוא בספר ״ניצחון האופטימיות״. מגיל צעיר, דרך התמודדות עם אובדן הוריה, אימה, אימה החורגת ואביה נוצרה השליחות להפיץ אור של אופטימיות בחיים מלאי פרידות ומכאובים, אל אור של שמחה ורוויה של חצי הכוס המלאה. אינסטגרם: […]

דוד אשל

דוד אשל, יליד ת”א, תושב “גבעת שמואל”, נשוי ואב לילדים, סב לנכדים ולנינים. פעיל חברתי, אוהב אדם, הארץ והמדינה. בכל בקר תפילה בלבי: …”ורוח נכון חדש בקרבי” | בתקווה זו אני סולל את יומי, והיא תלווני עד הירדמי.

עמרי אראל

בן קיבוץ בעברו, מהנדס כימיה ובעל תואר שני במנהל עסקים, שנים רבות של תפקידי ניהול והנדסה בתעשייה הכימית והמזון. בעל תחומי עניין מגוונים.

יונתן חי סיגל

יונתן נולד בשנת 1997, בן יחיד לאם חד הורית, ובגיל עשר עבר עם אימו לעוטף עזה. במהלך התבגרותו התעניין ועסק בתחומים שונים, כמו הדרכה, תיאטרון והיסטוריה.

אמיר חלמיש

אמיר חלמיש הוא לא מרצה בינלאומי וגם בסיירת מטכ”ל לא הייתי, סתם אדם פשוט כמו כולם שהלך לגן וספר עד עשר. לשוטט בדעתי התחלתי בגיל צעיר ואחרי שפתאום ידעתי, הייתי, רציתי, נפלתי, הושטתי יד ומיד הוא דלה והשקה ונתן מתנה מופלאה. השגחה, השגחה פרטית, כך אומרים אהבה בלשון הקודש.

משה חי ריבקוב

Authors 79

משה חי ריבקוב הוא מאמן לפיתוח ביטחון עצמי, אהבה עצמית וקבלה עצמית, מטפל רגשי במגוון תחומים, בוגר קורס בשיטת ה-NLP. לאתר של משה חי

אביה

Authors 80

אביה בת 28 מעפולה, אמא לענהאל. בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ומדעים ותעודת מטפלת באמנות.

ניצן כספי

ניצן כספי, בן 10, ילד מחונן סקרן ובעל תחביבים רבים. ניצן מקווה בכל ליבו שבזכות רעיונותיו הרבים יוכל להפוך את העתיד להרבה יותר טוב.

שולמית לוין

שולמית (שולה) לוין היא ד”ר לכימיה, מומחית לכימיה אנליטית, מרצה באוניברסיטאות ועבדה בחברת Waters הבינלאומית כיועצת מדעית. עם פרישתה לגמלאות החלה לעסוק בעיקר באומנויות כמו צילום, ציור, וכן כתיבת שירים וסיפורת. כמו כן היא יוצרת סרטונים דוקומנטריים וקליפים מוזיקליים לרשתות החברתיות ולערוץ הטלוויזיה הקהילתית.

מגי דוידי

Authors 81

מגי דוידי היא הילרית העוסקת בייעוץ וטיפול רוחני ואנרגטי, ילידת הארץ, נולדה וגדלה בתל אביב וכיום תושבת כפר סבא, נשואה, אמא לשלושה וסבתא.

טל שחר

Authors 82

טל שחר, ילידת 1966, בת שנייה מבין ארבע בנות למשפחת מרחב, המתגוררת בגבעת שפירא שבעמק חפר. נשואה לאמנון, אימא לנגה, לאמיר וליובל. בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך ותואר שני בחינוך מיוחד מטעם אוניברסיטת תל-אביב. מחנכת זה 25 שנה בחינוך הרגיל והמיוחד. אוהבת ליצור בחומר ולצייר. מחוברת לעולם הגיל הרך ואוהבת ילדים. בחצר של סבא […]

דרור איסר

Authors 83

דרור איסר הוא ארכיונאי בעל תואר ראשון בהיסטוריה כללית והיסטוריה של עם ישראל מאוניברסיטת תל-אביב ובעל תעודת ספרן מורשה ממכללת בית ברל.     “סופרים מספרים” – הרדיו החברתי הראשון – 9 באוקטובר 2020

משה חי טל

משה טל, יליד 1974, נשוי בשנית ואב לשלושה ילדים. פרש מצה”ל בדרגת סא”ל ושינה את חייו. כיום הוא מחנך בתיכון הימלפרב בירושלים, מלמד תנ”ך ומחשבת ישראל, לצד עבודתו כמאמן אישי למבוגרים ונוער. בנוסף, הוא מעביר סדנאות הכנה לגיוס לצה”ל וסדנאות התנהלות כלכלית לנוער וסטודנטים בהתנדבות, במסגרת ארגון “פעמונים”. מאחוריו כבר שני חצאי מרתון ומרתון שלם […]

רחל גלבוע

רחל גלבוע חינכה ולימדה דורות רבים של תלמידים בבתי ספר בירושלים, במבשרת ציון ובאילת. היא נטלה חלק פעיל בהקמת מועדון ותיקים במושב גבע כרמל ובשנים האחרונות מתעדת בהתנדבות את סיפורי חייהם של ותיקים מאזור חוף הכרמל. לאחר שנים רבות שבהן קינן בליבה הרעיון לתעד את קורות משפחתה, החליטה לכתוב את סיפור עלייתה ארצה לפני יותר […]

גילה פפר

דור שני לניצולת שואה, יועצת ארגונית בהכשרתה, עבדה כ-30 שנה בעיריית תל אביב – יפו בתחומי פיתוח מנהלים, ליווי תהליכי שינוי והטמעת תהליכי שירות. ספרה הקודם “הצבעים של פיונורה” הוא ספר ילדים שיצא לאור בהוצאת “גוונים” בשנת 2012. אם לשני בנים וסבתא ל-3 נכדות.

יוחנן פיין

יוחנן פיין, יליד ליטא (1929). שריד גטו קובנה. ב־1950, עלה ארצה והצטרף לקיבוץ עמיר (1950-1953), היה חשב בתאגיד, למד היסטוריה באוניברסיטת תל-אביב. מאז 1971, הוא מתגורר בחולון. לאחר פרישתו, כתב את ״נער עם כינור״ (2004). הספר תורגם לכמה שפות ויצא לאור בהולנד, ישראל, וליטא. הוצאה זו, היא מהדורה חדשה ומתוקנת בעברית.

ד”ר חוה ארליך

Authors 84

ד”ר חוה ארליך היא אדריכלית ומתכננת ערים, בעלת דוקטורט מהטכניון ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד. ד”ר ארליך כיהנה כמהנדסת עיר, כמתכננת מחוז ותפקידים בכירים נוספים במגזר הציבורי יותר מ- 25 שנה. היא מומחית בתכנון עירוני ובהנדסה עירונית. השתתפה במאות ישיבות של מוסדות תכנון כמתכננת וכמקבלת החלטות ומכירה לעומק ומבפנים את התהליכים ואת השפה המקצועית. […]

הדר מדמון

הדר, בת 36 נשואה ואמא לארבעה. זהו ספרה הראשון. לאחר שחוו פרידה מבן משפחה קרוב, מצאה הדר דרכים יצירתיות לסייע לבנה הקטן ולמשפחתה להתמודד עם הגעגועים אליו. יחד חיפשו דרכים להסביר את התחושות שעלו, לתת להן שם, להזדהות ולשתף ברגשותיהם והבינו שגעגוע הוא חלק מהחיים.

תומר נרקיס וגיא גל-און

גיא גל-און | בן 46, נשוי באושר לטלי, ואב לעומר, הדס ורותם. סמנכ”ל לקוחות בחברת הייטק מצליחה, חובב ספורט וכתיבה. נכדו של שרגא גפני המנוח, סופר הילדים שכתב את ספרי “דנידין – הרואה ואינו נראה” וסדרות ספרים נוספות. בעשור האחרון טס ברחבי העולם והתרגל לפגוש את לקוחותיו פנים מול פנים במשרדיהם, ברגעים הטובים והמשמחים וגם […]

רחל הראל אבוהב

Authors 85

רוֹחָלֶ’ה הראל אבוהב נולדה ב 1955- , סמוך לקום המדינה. אווירת האלימות הקשה ששוררת בשנים האחרונות ברחוב הישראלי מטרידים את מנוחתה. בהיותה פטריוטית כתבה את הספר מתוך דאגה אמיתית לעתיד המדינה, ילדיה ונכדיה. לרוחל’ה שלושה בנים ובת אחת, ומהם – נכון לעכשיו – שתי נכדות ושלוש נכדים. רונלי, שמה של גיבורת הספר, מורכב מהשמות רוני […]

טלי עוזיאל

Authors 86

טלי עוזיאל מתגוררת בישוב יודפת שבגליל, אמא לשלושה וסבתא לתשעה. את רוב ילדותה עברה בירושלים. בעברה עבדה בטכניון כמהנדסת מחשבים, ולאחר יציאתה לפנסיה למדה טיפול בעזרת בעלי חיים. אל הכתיבה התוודעה בסביבות גיל ה-40; תחילה נכתבו להם שירים, ולאחר שהשתתפה בסדנאות כתיבה עם נורית זרחי ובוריס זיידמן, נוספו גם סיפורים קצרים. ספרה הראשון “לפעמים אני […]

זאב כהן

Authors 87

זאב כהן יליד ירושלים. את שנות נעוריו בילה בקנדה. לאחר שובו לארץ השלים לימודי תיכון בתל אביב. בתום שרות חובה המשיך לצבא הקבע והשתחרר לאחר כ-10 שנות שרות. הוא סיים תואר שני בהיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. במשך כשלושה עשורים פעל בשרות המדינה, יצא לשליחויות ברחבי תבל וצבר חוויות והרפתקאות מלוא החופן. בשנים האחרונות עוסק בכתיבה […]

נגה דיין

נגה דיין מלמדת היסטוריה כללית ויהודית במסגרות שונות. פרסמה עד כה סיפורים קצרים. ‘התרפקות’ הוא ספרה הראשון.

איילה פרץ

איילה פרץ בן חיים נולדה בצרפת ועלתה לארץ בילדותה. מגיל צעיר עסקה בחינוך ובין היתר הייתה שליחה באתיופיה ובאוסטרליה. עבדה במשך שנים בחברה להגנת הטבע, באגודה לקידום החינוך ובעמותות וארגונים נוספים. בעלת תואר שני מחקרי בחינוך ומנהיגות. זהו ספר הילדים השני שלה.

יהלי מתן-גלאור

יהלי מתן-גלאור, ילידת 1982, מורה לגיל הרך במחלקה כירורגית ילדים בבית החולים “שיבא”. בעלת תואר ראשון בחינוך יצירתי לגיל הרך, התמחות בספרות ילדים ותואר שני בחינוך מיוחד. אוהבת מאוד ילדים, דולפינים וכלבים – ובמיוחד את קליידוש, הכלב שלה! תבשיל מלכים הוא ספר הביכורים שלה, וסוג של הגשמת חלום.

מיכאל באואר

מיכאל באואר, מרצה ומורה דרך. מתמחה בסיורים גיאופוליטיים ומנחה סמינרים העוסקים בישראל ובמזרח התיכון. מיכאל מלמד ומדריך סיורי עומק בנושאי יהדות אירופה והשואה.

אור ששון

אור ששון – כמעט בן 30 – נשוי לעדי ואבא לאלה. אחרי הרבה שנים של עשייה משמעותית בעולמות החינוך החליט לעשות מעבר חד ועבר לעולם ההיי-טק. דווקא שם אור מצא את הזמן, בשעות הקטנות של משמרות הלילה, לכתוב כמה סיפורים קצרים בהשראת תינוקת שרק נולדה וכלב אחד שעיר. בלילות נטולי שינה בעבודה כתב על הלילות […]

עדן בכר

Authors 88

עדן בכר הוא האיש שחלם, פעל והגשים בזכות אירוע מצער. מתופף מגיל שלוש, כיאה לבן של מוזיקאי המשמש השראה, שותף ליצירה ועונה גם לכינוי “אבא”. בשמונה השנים האחרונות ניגן עם יותר מ-100 להקות וטס ל-30 מדינות שונות. מיום שאני זוכר את עצמי המעטתי במילים והרביתי בתיפוף. עכשיו החלטתי להוסיף מילים לקצב הזה שאני חי בו […]

מורן אהרון

מורן אהרון, עוסקת בהוראה בחינוך המיוחד, כתבה את הסיפור בעקבות חוויה אישית שלה עם בנה. בסיפור נעשה שימוש בתומכי זיכרון כדי לעזור לילד ליצור הקשרים בין עולמות התוכן המוכרים לו לעולם הצבעים שטרם למד. מַסָּע בֵּין צְבָעִים הוא ספר הביכורים שלה.

אריאל שרפר

Authors 89

אריאל שרפר – ירושלמי, עורך ומגיש חדשות ברדיו קול-חי, מרצה על תקשורת ומאמן. אדם שאוהב לחקור את החיים כל יום מחדש, לכתוב ולקוות לטוב. “ההפך מאושר” הוא ספרו הראשון.

אורי וובר

אורי וובר, חבר קיבוץ יחיעם, עלה לארץ עם גרעין השומר הצעיר מצרפת בשנת 1966. הוא בעל דוקטורט בסוציולוגיה ועבד כיועץ אסטרטגי במועצה האזורית מטה אשר. הוא אבא לשלושה ילדים וסבא לשמונה נכדים שהגדולה מביניהם היא שי.

בת-שבע כהן-יהלומי

בת-שבע כהן יהלומי, בעלת תואר שני במדעי הגיאולוגיה והסביבה, מורת דרך, מורה בבי”ס יסודי ל-“הכרת הסביבה” ומחנכת כיתה א’ בהווה. אשת חינוך בנשמתה. מרגישה צורך עז להנגיש את המדע והטבע לילדים צעירים ומבינה שעל מנת שילדים יבינו נושאים מורכבים, יש לפשט אותם לשפתם ולחבר אותו לעולמם.

עוז שלו

אני יליד 1965. נשוי ואב לשנים. גר במודיעין. מהנדס אזרחי מזה 25 שנה (מנהל פרויקטים גדולים של כבישים, רכבות ועבודות תשתית ופיתוח). בזמני הפנוי אני כותב, מצייר, עושה עבודות נגרות ומנגן על תופים, גיטרה וגיטרה חשמלית וגם שר. אוהב לטייל בארץ ובעולם ולחוות מקומות ואנשים מיוחדים מהטיול הגדול של אחרי צבא (שנתיים וחצי) ועד נסיעות […]

אוראל גלעד

Authors 90

אוראל גלעד, בן 34, נשוי+ילד+כלב ומתגורר בכפר סבא. הייטקיסט ויזם, עם התמחות בשיווק ובעל תואר ראשון ושני מהטכניון. פסנתרן מזה 28 שנה, חובב ג’אז ושירי דיסני, בונה לגו ושחקן חובבן בתאטרון אימפרוב. מאמין שאם עושים מעשים טובים – דברים טובים יקרו לך.

יהודה קופרמן

חניך בית ספר דתי ומכבי נתניה, שכיפה סרוגה ונעלי כדורגל מסגרו את קומתו. בוגר וינגייט ומורה לחינוך גופני בגימנסיה העברית רחביה. הוסמך כמורה לטכניקת אלכסנדר בבית מדרשו של מייסדה בלונדון וגם לימד שם. ב-1976 היה שותף לפתיחת הקורס הראשון למורי הטכניקה בישראל. לאחר שלוש שנים ייסד בפרייבורג שבגרמניה ובבאזל, שווייץ, את הקורסים הראשונים למורים בארצות […]

רון ששון

רון ששון נולד בנובמבר 1998 ומהרגע שהוא זוכר את עצמו, אהב סיפורים. את רוב זמנו בילה במשחקים בהם דמיין את עצמו בעולמות שונים ניצב מול אתגרים מגוונים, וברגע שלמד לכתוב, כתב את הסיפור הראשון שלו. בשנים לאחר מכן המשיך לכתוב סיפורים באינספור דרכים שונות, ולספר סיפורים למשפחתו ולחבריו. נוסף על אהבתו לסיפורים, אוהב רון לטייל, […]

כרמלה שנה ביטון

Authors 91

כרמלה שנה ביטון, מורה בגמלאות, מומחית להקניית קריאה-כתיבה ומנחת שפה למורים. היא בת לניצולי שואה מהאי ג’רבה שבתוניסיה. ספרה הראשון ‘סבתא רינה וסבא שמעון’ הוא ספר ילדים רקום בחרוזים ובהומור רב. “הנסים של ברוריה” הוא ספרה השני.

ד”ר נופר גבריאלה איסקוב

חלומה של ד”ר נופר גבריאלה איסקוב הוא לשנות את התפיסה שעל פיה ביקור אצל רופא השיניים הוא חוויה שלילית. ד”ר נופר גבריאלה איסקוב מטפלת בילדים קטנים ולמדה כיצד לגרום להם להגיע למפגש השני נרגשים ומאושרים. הַפַּעַם הָרִאשׁוֹנָה שֶׁלִּי אֵצֶל רוֹפְאַת הַשִּׁנַּיִם הוא ספרה הראשון.

מרדכי מורד דוד

מרדכי הוא משפטן, מחבר ספרי ילדים ומאמרים פובליציסטיים ומתרגם את משלי יהדות בבל בחרוזים.

אלה ברסקי

אלה ברסקי נולדה בשנת 1984, בתם של זינאידה ואלכסנדר ברסקי אשר עלו ארצה מאוקראינה בשנת 1990, אמא לנטלי ארבל בת ה-8 שהשנה עלתה לכיתה ג’ והיא השותפה וההשראה לספר הנוכחי. בעלת תואר ראשון בסיעוד ותואר שני במנהל מערכות בריאות, עובדת בתחום בריאות הנפש כאחות מוסמכת ומדריכה קלינית. אגדות אנטזיה הוא ספר הילדים הראשון שלה.

אלי אברהם

Authors 92

אלי אברהם, יליד 1960, נולד וגדל בבית דגן, בוגר המגמה החקלאית בכפר הנוער הדתי “כפר חסידים”, סיים לימודי ארכיונאות במכללת “דוד ילין”, עבד כ־ 33 שנה במיון בבית החולים “אסף הרופא” ובמרפאות החוץ. גרוש, אב לשבעה ילדים וסב לארבעה נכדים.

גאיה בליקשטיין

Authors 93

גאיה בליקשטיין, ילידת 2007, מתגוררת עם משפחתה ביקנעם, תלמידת בית ספר חטיבת הביניים אורט למדעים ואומנויות. גאיה אוהבת לקרוא ספרי פנטזיה והרפתקאות, לצפות בסרטי פנטזיה ולטייל ברחבי הארץ. הספר המסע המופלא של אמילי הוא ספר הביכורים שלה, והיא מקווה מאוד שתיהנו מקריאתו ומהמסר שלו.

חזי כהן

קוראים לי חזי כהן בן 42. יליד תל אביב. כיום גר במושב כרמל שבדרום הר חברון. נשוי פלוס שבעה ילדים, עשרים תרנגולות וכלבה אחת. עובד בתור ספרן כ-5 שנים ובזמני הפנוי כטכנאי מחשבים.

קרן אדוריאן

קרן אדוריאן. אישה לרון, אמא לדורון תומר וליאור. פסיכותרפיסטית קרוב ל 30 שנה, מרצה ומלמדת באקדמיה ומערכות חינוך. הקימה את תוכניות “קורסי השלמה לחיים”. חוקרת ומדריכת מטפלים. נולדה בארה”ב (מזמן), גרה בגליל העליון. פוגשת, כותבת, מפענחת ויוצרת תמיד.

דוד גפניאל

דוד גפניאל, מדען, בעל תואר שני M.Sc, התמחה במחקר (חלק ממחקריו פורסמו בספרות המדעית בארץ ובארצות הברית). למד כלכלה, הנדסה, תעשייה וניהול, מדעי המדינה, גישור והוראה. השתתף בשש מלחמות ישראל ובמרד נגד הבריטים. בעל עיטור לוחמי המדינה.

יסמין גולדברג

בגיל 34 הייתה יסמין אימא לארבעה ילדים ורעיה נאמנה. לאחר שבשלב מסוים הבינה שהיא מאבדת את עצמה בתוך המנגנון הזה, עברה יסמין תהליך והגיעה לתובנות שלקחו אותה למקום אחר לגמרי. היום היא מטפלת באנשים ועוזרת להם להפוך את חייהם לקלילים, מאושרים ובריאים יותר.

אלון זהבי

Authors 94

אלון זהבי גדל והתחנך בדימונה. ילדותו עברה עליו בעיירת העולים המדברית, כשהוא מנווט את דרכו בין אתגרי החיים במקום יישוב מתהווה, בין תרבויות שונות שהתנקזו לצוואר בקבוק אחד בנוף סלעי ועוין. אלון הוא בוגר המחלקה לארכיאולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון, עסק שנים רבות בחקירות בתחום הפלילי והאזרחי ומזה למעלה מעשור, עוסק בתחום הבטיחות בעבודה. מלימודי הארכיאולוגיה שאב […]

מרסל מוסרי

Authors 95

סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת, בעלת טור בעיתון “מעריב סופהשבוע” ותוכנית שבועית ברדיו 103 .

ניר עידו

Authors 96

ניר עידו מבית שאן, סופר, משורר ואמן מילים, עם עשרות אלפי קוראים ברשת. התחיל את דרכו כמדריך לבני נוער בסיכון, יזם פרויקטים למען נפגעות ונפגעי תקיפה מינית ושינוי אידיאל היופי הנוכחי. כיום מרצה לבני נוער על התמודדות נכונה, הגשמה עצמית והצלחה. הספר ‘יש סודות שלא מגלים’ הוא ספרו הראשון, והוא מאגד בתוכו את מיטב הקטעים […]

שלי חייקא

שלי חייקא, ילידת 1991, אוהבת לתרגם את החיים למילים ולהגשים חלומות. ספר זה, ספר הביכורים שלה, הנו שילוב שתי אהבותיה אלה.

רפאל קבסה וארז אלוני

רפאל קבסה, מייסד ובעלים של מכללת “ספורט פאנל” – המכללה לאנליזה וסקאוטינג בכדורגל, תקשורת ודיגיטל בספורט. בעל ניסיון עשיר בהכשרת סטודנטים למקצועות הספורט עם למעלה מ-1,000 בוגרים שהשתלבו בתעשיית הספורט בישראל ובפרט בכדורגל. מגיש הפודקאסט הפופולארי “האנליסטים”. רפאל, שגדל בסמטאות מאה שערים בירושלים, בן למשפחה חרדית, גילה את אהבתו לכדורגל בין כותלי הישיבה, ולאחר השחרור […]

ארי זיגמן

Authors 97

ארי זיגמן, תושב רחובות, נשוי לעדי ואב לשחר וכרמל, שתי בנות מתוקות. מגדל בביתו שתי כלבות ושני חתולים. החיים בבית עמוס בחיות אינם תמיד פשוטים אבל רצופים בחוויות, חום, אהבה והמון נתינה. באמצעות לוליק חתולו השובב, מגשים זיגמן את חלומו ארוך השנים לכתוב לילדים. בספרו הוא מעודד אותם לחלום, להסתקרן ולהתנסות, אך יותר מכל להעריך […]

מזל חופי

Authors 98

מזל חופי גדלה ולמדה במושב עולים מתימן, סיימה תואר ראשון בביולוגיה ואחר כך תואר שני ושלישי בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. פוסט דוקטורט עשתה במכוני הבריאות הלאומיים של ארצות הברית בבתסדה שבמרילנד ובמכון ויצמן במחלקה לנוירולוגיה, המשיכה להוראת ביולוגיה בבתי ספר וחזרה למחקר באימונולוגיה באוניברסיטת בר אילן. במסגרת עבודתה המדעית פרסמה מאמרים רבים שזכו לציטוטים […]

אורית כחילה-זוהר

Authors 99

אורית כחילה-זוהר, ילידת 1972 מקיבוץ קרית ענבים. עוסקת מגיל צעיר בחינוך והוראה, אומנות רב-תחומית ורפואה משלימה. בעלת סטודיו ORITA – אומנות ההרגשה הטובה. “לכל ג’ירף יש” הוא ספר הילדים הראשון שהיא מוציאה לאור, שנכתב כאשר בנה היה בן 4.

דדי קלרמן

דדי קלרמן הוא תמהיל של איש עסקים ומורה רוחני. לאחר חווית אחדות של דקות ספורות לפני כ20 שנה, חקר לעומק מדוע קרתה, מהם הפערים שמונעים אותה, ומהם הגורמים שמאפשרים אותה, את תובנותיו הוא מלמד זאת בשפה בהירה המלווה בדוגמאות רבות. “המסר הבסיסי ברור וחד: כל אדם, ואפילו הוא נמצא תחת עומס עבודה רב, חובות פרנסה […]

שחר אריאל

אני שחר אריאל, פרסומאי בן 40 מגבעתיים וזהו ספר הביכורים שלי. את דמיוני הפורה רכשתי בעיר הולדתי, חדרה, ורק חדרתי אמיתי יבין שאני לא מגזים במחשבותיי שזה נכון. במהלך השנים כתבתי סיפורים קצרים למגירה, בז’אנר ספרותי שהמצאתי וקראתי לו “פולני-טרחני”. השילוב בין המציאות לבין ההגזמה המדומיינת גרם לי לחייך לאורך כל שלבי הכתיבה. לכן, החלטתי […]

דינה שרוני

דינה שרוני נולדה באוקטובר 1955. גדלה והתחנכה בירושלים. בעלת תואר MA בחינוך. עסקה בהוראה. נשואה, אם לשלושה וסבתא לשמונה נכדים. גמלאית.

כפיר יצחקי

כפיר יצחקי הוא מרצה בינלאומי, סופר, איש קבע לשעבר ביחידת המסתערבים “דובדבן”, משפטן ומייסד אחד הארגונים המובילים בעולם להדרכות לחימה ופסיכולוגיית קרב. טרם גיוסו לצה”ל עמד על סף אובדן ראייה בעקבות ניתוח שהסתבך, ובמהלך השירות איבד את הזיכרון לטווח קצר בעקבות תאונת אימונים. את אחד מילדיו יילד כפיר בעצמו במהלך לידת חירום. כאזרחי, הכריע מחבל […]

יהודית כרמי

Authors 100

את ילדותי עברתי בעיירה בית שאן משנת 51 ועד שנת 72, בצל הקטיושות מירדן על העיירה. למדתי בית ספר יסודי ב’תחכמוני’ ותיכון באורט לבנות בבני ברק. מכיוון שרוב המשפחה עברה לאזור המרכז, גם אבי ז”ל החליט שנעבור לחולון. בחולון נישאתי והבאתי לעולם שני בנים. לאחר שהגיעו לגיל בית ספר מצאתי עבודה כפקידה בבנק, שם עבדתי […]

בנצי בר לביא

Authors 101

דר’ בנצי בר לביא, אשר גדל והתחנך בירושלים, הוא בוגר ומוסמך האוניברסיטה העברית במדעי כדור הארץ, דוקטור לחינוך ואקולוגיה מאוניברסיטת קורנל, ניו יורק, ממייסדי החינוך הסביבתי ומנהלו הראשון של בית הספר התיכון לחינוך סביבתי, מנהלו הראשון של התיכון למדעים ואומנויות בירושלים, חבר בעמותה למצוינות בחינוך, מנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך ומנהל החינוך של קרן קיימת […]

ענת רוזנשטיין

ענת רוזנשטיין, בת 30, נשואה אמא לרומי וגאיה, בעלת תואר בפסיכולוגיה וחינוך, בוגרת הסמכות באדלר, מומחית לתחום ההורות והחינוך, מנחת סדנאות, ומדריכת הורים לעיסוי תינוקות.   לאחר לידתה של רומי ביתה הבכורה ענת בילתה איתה שנתיים בבית וחיפשה דרכים להעשיר אותה באמצעות תוכן איכותי. היא חיפשה ספר עם אוצר מילים רחב ומגוון ושיהיה בו מעבר […]

שלומית רשף שני

שלומית רשף שני עברה עם ילדיה בני ה-5 פרידה מבן משפחה אהוב. את השיחה איתם, תהליך הפרידה והשאלות שעלו בדרך, היא ארזה לספר ילדים שמטרתו להקל על ילדים והוריהם, העוברים תהליך דומה. לאחר שנים בעולם השיווק והפרסום זהו ספרה הראשון לילדים המתחיל לייצר שיחה על דברים שהורים לא באמת רוצים לדבר עליהם עם ילדיהם, עד […]

תמר לוין

תמר לוין היא פרופסור אמריטה לחינוך באוניברסיטת תל אביב. בעלת תואר ראשון (BSc) במתמטיקה שימושית ותואר שני (MA) במחקר במדעי החינוך מאוניברסיטת תל אביב ודוקטורט (PhD) במדידה, הערכה וסטטיסטיקה (MESA) מאוניברסיטת שיקגו בארצות הברית. שנים רבות חקרה כיצד תלמידים ומוריהם לומדים, מתפתחים ויוצרים ידע חדש, בעיקר בסביבות למידה על-תחומיות. בחמש-עשרה השנים האחרונות חוקרת את העולם […]

תומר פורת

תומר פורת, בעלים ומנכ”ל של BE A LEADER ושל “אקזיט קלאב”, מאמין בלהגיע הכי רחוק ולהרוויח מעבר לדמיון בדרך ייחודית הרואה הזדמנויות ולא בעיות. המטרה של תומר היא לעזור לכם בדרך להצלחה. גאה להתנדב מדי שבוע במכינות הקדם צבאיות “שחר” ובתוכנית לפיתוח יזמים צעירים JA – ISRAEL . תומר, הנשוי באושר לשחר, הוא בעל תואר […]

אלון אשל

אלון אשל, בן 45, נשוי לעדי ואב ללביא, אבנר, נעמי ואבינעם ומתגורר במושב סלעית. סיים לאחרונה 26 שנות שירות בצה”ל כקצין בחיל הרפואה. בוגר תואר שני במִנהל מערכות בריאות. שנותיו בצה”ל לימדו אותו להיות אמיץ ויצירתי, להגשים חלומות ולהעז ולהפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי.

עמר וינר

עֹמר וינר נולד וגדל בקיבוץ גבעת חיים. מייד עם סיום שירותו בצבא, בגמר מלחמת ששת הימים, עלה לרמת הגולן והיה בין ראשוני המתיישבים בה ובין מקימי קיבוץ מרום גולן. רוב שנותיו עוסק עמר בגידול בקר בשדה ובשמירה על חיות הבר בטבע, תוך פיתוח שיטות חדשות ומקוריות לצורך זה. https://www.facebook.com/weineromer

בלה רות סמואל טננהולץ

Authors 102

בלה רות סמואל טננהולץ היא ילידת הולנד, והוריה ושתי אחיותיה הגדולות הם ניצולי שואה. היא אם לששה ילדים וסבתא לנכדים רבים, כולל נינים. היא דוקטור לספרות אנגלית ועבדה כמרצה במכללות גורדון ושאנן. היום היא עוסקת בכתיבה בשלוש שפות, אנגלית, עברית, והולנדית. אֶֶת אחותי, אֶת עצמי הוא ספרה הרביעי, כולל ספר ילדים וספר שירים באנגלית.

פיטר הוד

פיטר הוד, מתכנן פיננסי מוסמך CFP, בעל תואר ראשון ושני במנהל עסקים ותואר ראשון במשפטים. עוסק בתחום הפיננסי משנת 2010 ועד היום מלווה מאות לקוחות בתחומי הביטוח והפיננסים. עוזר לאנשים לתכנן את העתיד הפיננסי ולחסוך להם כסף רב. לפיטר פודקאסט שבועי וקבוצת פייסבוק הפינה הפיננסית.

סופיה סאבא בורשטיין

סופיה סאבא בורשטיין נולדה לפני מלחמת העולם השנייה. את שנותיה הראשונות העבירה ביער עם הוריה בעת בריחתם מהנאצים, וחבריה הטובים באותן שנים היו חיות היער. למדה רפואה ברוסיה והתמחתה באבחון קליני, בפרמקולוגיה ובפרמקוגנוזיה. לאחר עלייתה לארץ סיימה התמחות ברפואה גריאטרית ועבדה בקופת חולים כללית כמנהלת מרפאה. כיום היא רופאה בדימוס.

שלומית מסינג

שלומית מסינג, מקריית אונו. סטודנטית במחלקה לתרבות יצירה והפקה במכללת ספיר. בת 25, עם מגבלה מולדת.

אלי אלעזר

מאסטר NLP בתחום היפנוזה עצמית, חסיד אדוק של גישת “הבריאות הטבעית”, בוגר תואר במדעי החברה ומנהל סניף בנק.

תום דוד הרצוג

תום דוד הרצוג הוא בוגר תואר שני בחוג להיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב.

מוטי לוי

Authors 103

המחבר מוטי לוי נולד בכפר חב”ד, גדל בשכונת מצוקה בראשון לציון, שירת 3 שנים במשמר הגבול, הדריך נוער במצוקה כ-15 שנה לערך, ופועל למען איכות הסביבה כבר 30 שנה. בגיל 58 לקה באירוע מוחי קשה מאוד, והוגדר כנס רפואי. את ספר זה כתב בשנת 2020 בזמן מגפת הקורונה, במקום שיקומו עד היום.

גליה אבישר

Authors 104

ד”ר גליה אבישר, מורה, מנהלת ומאמנת אישית, עסקה בחינוך ובהוראה שנים רבות מתוך עניין מיוחד בחינוך הערכי ובקשר האישי והרגשי בין תלמידים למורים. בספר זה היא מביאה לביטוי את תפישתה שהכל אישי, מאחורי כל שיח על ערך או סוגיה עומד אדם מול אדם, ועיקר המעשה החינוכי הוא במפגש זה. היום גליה עוסקת באימון אישי, הרצאות […]

עדן ביבס

עדן ביבס, בן 26. מגשים חלומות סדרתי, יזם, מרצה, ובעלים של שני עסקים מצליחים בתחום הכושר. “קורונע” הוא ספרו הראשון (אבל בטוח לא האחרון).

שמיל כהן

שמואל (שמיל) כהן נולד בשנת 1953 בחיפה. שירת בחיל האויר, ועבד בחברות תעופה שונות, עד לפרישתו כקברניט מאל על בשנת 2020. למד תיאטרון ומשחק באוניברסיטת תל אביב, ולימודי רפואה סינית ושיאצו במכללת ״מדיסין״. את הספר ״המצאה חטופה״ החל לכתוב בשנת 1997, עבור בנו, והשלים את כתיבתו לאחר 23 שנה, במהלך סגר הקורונה, עבור נכדתו. שמיל […]

דניאל שמר

Authors 105

עו”ד ומגשר דניאל שמר הסופר כותב על משא ומתן לאחר ניסיון של שנים רבות בהופעה בבתי הדין לדיני עבודה. דניאל עושה רבות לסייע למנהלים ואנשי מקצוע לשפר את יכולותיהם העסקיות, לקחת, לנהל ולייצר יחסים יעילים וטובים עם עובדיהם, לקוחותיהם ומשקיעים. בין השאר תואר LL.B משפטים ותואר B. A . ממשל ודיפלומטיה, חשב שכר בכיר, מומחה […]

שחר יוספאן

Authors 106

שחר יוספאן, בן 28 מראשון לציון, שירת כקצין בצנחנים והמשיך לעבודות במשרד הביטחון. כשהתחיל תואר בפילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה, החליט לכתוב ספר ולעזוב את לימודיו לטובת תרגול אמיתי של מה שלמד. שחר הוא אדם המחפש בכל מאודו את האושר הפרטי שלו, מטייל בעולם ושואב השראה מתרבויות מרוחקות. משתדל לפגוש אנשים מעניינים ולייצר איתם שיחה על המשמעות […]

אלישיב אילני

Authors 107

אלישיב אילני, מטפל ברפואה סינית בשילוב שיח רגשי. סיים לימודי רפואה סינית בקמפוס ברושים, התמחה ב– NLP, דמיון מודרך, שיווק, ומכירות ומאז ממשיך ללמוד ולחקור כדי לשפר את חוויית החיים שלו ושל אנשים אחרים, מתוך אמונה שמימוש עצמי הוא מה שמעניק את המשמעות לחיים.

רפי סיטון

רפי סיטון נמנה עם דור הולך ונעלם של אנשי מודיעין שצמחו מהשטח ולא למדו ערבית באולפנים ובקורסים למפעילים, אלא דברו את השפה בבית והיו בקיאים ברזי התרבות הערבית, מנהגיה והתנהלותה; אישים שהפכו את הידע ואת הניסיון שלהם לכליֵ עבודה מושחזים לכריית מידע בהפעלת מקורות חיים; דור של מפעילים שידע ליצור קשר אישי עם סוכניהם, לאתר […]

ליאת הפט

ליאת הפט היא מאיירת ומעצבת הרואה דברים דרך עיניהם של הילדים.

דליה טיירי

הכותבת דליה טיירי, מורה וספרנית לשעבר, שהחלה בכתיבת הספר עם לימוד השימוש במחשב וראתה בו מעין עבודת סיכום לימי הסגר שנכפו עלינו.

חוה קדוש

Authors 108

סבתא, פסיכותרפיסטית, מורה אקדמית, מספרת סיפורים ומשוררת. בעיקר – מצחיקונת רצינית.

עלי ח’ליפה

עלי ח’ליפה, יליד אום אל-פחם מראשוני הסטודנטים הערבים באוניברסיטת בר-אילן בין השנים 1973-1969, פעיל חברתי ונוהג לכתוב במקומונים בשפה הערבית. רוב שנותיו שימש עובד סוציאלי ושנים אחדות היה מנהל מתנ”ס. כאפייה בין כיפות הוא ספרו הראשון בשפה העברית ובכלל.

נעים תמרי

נעים תמרי, 1945 , בעברו מדען ויזם. הקים חברה בתחום הביוטכנולוגיה אותה ניהל במשך עשרות שנים.

יורם כץ

יורם כץ, סב לשישה נכדים, השתעשע לפני שנים רבות עם בתו הצעירה מאי במשחקי “גמדים וענקים”. כעבור שנים, כשלחצר חזר הבלוט שמתחתיו דמות, הכיר אותו סבא יורם לנכדיו.

אביב ויינברג

אביב ויינברג היא זמרת וחזנית ומשתייכת לגל המעצב ספרות חדשה בנושא תזונה מהצומח וראיית בעלי החיים. יום הולדת לג’ירפי הוא ספרה הראשון.

דורון גילשטרום

Authors 109

דורון גילשטרום, יליד חיפה, סטודנט נצחי בכל מה שקשור לכסף (אין ספור שעות לימוד לאורך עשרות שנים), הוא מהנדס תעשייה וניהול בוגר הטכניון, מנהל סיכונים והשקעות, יועץ לכלכלת המשפחה ולמשכנתאות, מרצה, מנחה קבוצות ומחבר הספר “21-21”. לדורון ניסיון של שנים רבות בליווי מאות משפחות בתכנון הבית הפיננסי ובבנייתו.

שמריהו קידר

ד”ר שמריהו קידר, חוקר מוערך והמחבר של מספר מחקרים מדעיים, פיתח את התעניינותו במערכת היחסים שבין היהדות לבין הפיזיקה המודרנית במהלך שני העשורים האחרונים וכעת מזמין אתכם, הקוראים, להצטרף אליו למסע מיוחד זה.

רו”ח אורן שומינוב

רואה חשבון אורן שומינוב סיים בהצטיינות את לימודיו בכלכלה וחשבונאות באוניברסיטת חיפה. עם סיום לימודיו החל רו”ח שומינוב להתמחות באחת מארבע הפירמות הגדולות בארץ לראיית חשבון ובמהלך התמחותו עבד מול החברות המובילות במשק וצבר ניסיון וידע רב בתחום. בתוך כך הוא המשיך באקדמיה – הפעם מהצד השני של המתרס – כמרצה וכמתרגל לסטודנטים הלומדים למבחני […]

ישראל נחום

ישראל נחום הוא אבא לשני ילדים, אח ומנהל סיעוד מחלקתי בבריאות הנפש, מטפל בשיטת DBT ומנחה קבוצות. בעקבות החוויה האישית שלו כילד מגמגם שחווה בדידות וניכור הוא מרגיש צורך עמוק למגר את תופעת הבדידות והחרם על ילדים באמצעות ערכים שעליהם גדל. מתוך מצוקה זו נולד ספרו הראשון.

פרץ חי גלס

פרץ גלס הוא די ג׳יי ומפיק מוזיקלי מזכרון יעקב, ״יורם מטייל בעולם״ הוא ספר הביכורים שלו שנכתב בהשראת אחייניותיו לירון וכרמל, להן מוקדש הספר.

ארנון פרידמן

ארנון פרידמן, נשוי ואב לשלושה, בוגר תואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון מאוניברסיטת תל-אביב.

יואב דריבן

Authors 111

יואב דריבן, סופר צעיר, חתיך, קול-על-מהחלל, אסטרונאוט, קפטן, דוקטור לזרתומונוקרטופולוגיה, חתיך שוב, סמל סקס בכפר קטן שאף אחד מכם לא מכיר ורק יואב מכיר את הדרך אליו אז אל תנסו בכלל להגיע אליו כי הוא ממש קיים, אוהד פסיכדליה, איש נחמד בסך הכול ומלך השגוזאורים. וזה אני! חה! כתבתי על עצמי כל הזמן הזה, אבל […]

רהב עמוסי

רהב עמוסי הוא בעל תואר ד”ר למתמטיקה  ותואר שני במדעי המחשב ובהיסטוריה ומורה המגיש לבגרות בפיזיקה, במתמטיקה ובמדעי המחשב.

גיא לייבה

גיא לייבה, יליד 1989, נולד בחולון. כתב ספורט ב-ynet ו”ידיעות אחרונות”. מתמודד עם שיתוק מוחין ומשתדל ליהנות מכך

אפרת בן חיים

אפרת בן-חיים נולדה ב-1951, גדלה בקיבוץ וחיה בבת-ים.

דוד ארסני שניידמן

יליד שנות ה-90. עלה לישראל מברית המועצות יחד עם הוריו. שנותיו הראשונות היו מטלטלות; בין התרוששות להשתקמות, משפחתו עברה דירות לעתים תכופות, עד אשר השתכנה בתל-אביב, שבה העביר את מירב חייו. את הספר הזה כתב במשך ארבע שנים בנסיון להסביר לעצמו את העיר, את הארץ, את העולם – את כל מה שנראה בעיניו סתום וחסר […]

דורית קיף

Authors 112

דורית קיף, נשואה ואם לשלושה ילדים, היא עובדת סוציאלית ותיקה בעלת נסיון בטיפול במבוגר ובמשפחה בתהליכי שינוי ומעברים בחיים. כיום היא עובדת סוציאלית קהילתית העוסקת בפיתוח שירותים ותוכניות לקהילות שונות. ספרה הראשון, כל אחת יכולה- כפי שספרה לי איריס למדן, ראה אור בשנת 2013. ועכשיו מה? הוא ספרה השני.

מתי סין־קרונה

מתי סין־קרונה, נשוי ואב לשתי בנות, דור שני לאוהדי מכבי, יליד קריית חיים וגולה בגלות חולון.

סיון כהן

סיון כהן, בת 35 ואימא לאֵמה, עוסקת בתחום הפיננסי.

אופיר פזית גבירץ

Authors 113

שמי אופיר פזית גבירץ. אמא לשלושה ילדים נדירים: עידו, דניאל ורועי. הם המנוע ומקור זיקוק הרגש בכל החלטה קריטית בחיי. אני עובדת כבר מעל עשרים שנה בתחום בהייטק בתפקידי ניהולי, כמו כן, אני מנחה סדנאות כתיבה אינטואיטיבית, עם תשוקה ענקית לכתיבה. התשוקה הזו לכתיבה הולידה את ספרי הראשון, “נוכחת”, ותוך כדי כתיבתו עליתי על נוסחה […]

אסתר כהן

אסתר כהן, בת 24, גרה בתל-אביב. בין היתר סטודנטית שנה שלישית לספרות, כותבת מגיל צעיר.

שלום יעקובי

שלום יעקובי, נשוי לרעות ואבא לאלון, גר במושב עזריקם בדרום. עובד כמהנדס חשמל ומלווה משפחות להצלחה בתחום הפיננסי במסגרת עמותת “פעמונים”.

אוה פוגל

Authors 114

אוה פוגל היא סופרת ילדים ומספרת סיפורים, מורה ומחנכת בישראל שעובדת עם ילדים הרבה שנים. היא כותבת בעברית ובאנגלית. ספריה מלאי דמויות שמפעילים את הדימיון ומזמינים את הילד למסע מהנה של גילוי והתבוננות.

אהוד גלבוע

Authors 115

אהוד גלבוע, פסיכולוג קליני בכיר עבד בבית חולים ‘שלוותה’ בהוד השרון , בבית חולים ‘לב השרון’ שבפרדסיה וכפסיכולוג ראשי במרפאת ילדים ונוער בנתניה של משרד הבריאות, ‘ בית בריצ’ר’ . קליניקה לטיפול פסיכולוגי במבוגרים, נוער וילדים, יעוץ לזוגות, להורים ולמשפחות. מנחה סדנה להעצמה אישית, זוגית והורית ‘רב שיח’ במשך 17 שנים. מנהל פורום יחסי הורים […]

עמית אטיאס

פינה שקטה בעולם משוגע הוא ספרו הראשון של עמית אטיאס בן ה-22, אחרי שהגיע לעשרות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות שנחשפו לכתיבה שלו והתחברו אליה, הוא החליט לקחת צעד קדימה ולהוציא לאור את הספר הראשון שלו.

רן שן

Authors 116

רן הוא סופר מתחיל. הוא התחיל את כתיבתו רגעים לפני השחרור הצבאי, בעודו למד לפסיכומטרי. מאז הוא נע לעבר כתיבה בעקבות אירועי חיים שונים. הוא מנצל את חוויותיו כדי לבטא את עצמו על הדף. הוא חושב שכתיבה ונגינה הם המקומות לבטא את עצמו בצורה הטובה ביותר. בימים אלו יצא לאור ספרו הראשון “נשות הקרב” בהוצאת […]

ברק אלקלעי

Authors 117

ברק אלקלעי, בן 49, נשוי, אב לשלושה ילדים ובוגר תואר שני בכלכלה. 23 שנים ניהל מחלקות כספים וכלכלה בחברות ענק ובחברות בינוניות וקטנות והיה בעלים של פירמת ייעוץ. כיום משמש מנכ”ל רשת בפריסה ארצית הגדולה בתחומה בארץ. במהלך הקריירה המקצועית העמיק ברק בתחום המודעות העצמית והצמיחה האישית ובתוך כך שילב את הפָּן הניהולי הריאלי עם […]

דורית לאור

Authors 118

דורית לָאור אמא “מיוחדת”, מחנכת ומומחית תחום הגיל הרך. בעלת תואר שני בחינוך. מפתחת תכניות חינוכיות לטיפוח תקשורת חברתית והעצמה רגשית בקרב ילדים צעירים ומנחה צוותי חינוך.

סתיו ברוך

סתיו ברוך, סופרת צעירה. החלה לכתוב סיפורים קצרים עוד בילדותה. עם השנים הלכה והתעצמה אהבתה לכתיבה. ‘כבולה’ הוא ספרה הראשון, אותו הוציאה לאור בגיל 16.

נועה צלה

Authors 119

נועה צלה רעיה ואם לשלושה, מתגוררת בקיבוץ בדרום. בעלת תואר ראשון במדעי התזונה ותואר שני במחשבת ישראל. עוסקת בריפוי אנרגטי זה שני עשורים ונהנית מקסם האנרגיה במגוון דרכים הכוללות עבודה אנרגטית וחיבור אל הגוף. היא היוצרת של טיפולי האנרגיה Send, עוסקת בהוראת יוגה, מדיטציה והילינג אנרגטי, מנחה סדנאות מבית אקסס קונשסנס©. מחברת הספרים Every Day, […]

שירה קינן

שירה קינן, היא תלמידת כיתה י”א, היא יוצרת, כותבת סיפורים ושירים.

יואב מאור

יואב מאור מתגורר בקיבוץ דביר, נשוי ואב לשלושה ילדים. בוגר תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים.

דפני גפני

דפני גפני היא אימא אוהבת לפרקים, רעיה נאהבת ובת כמעט למופת ו… דמות וירטואלית עם עמוד פופולרי בשם “דפני גפני שואלת”, שבו היא מטרילה את כולם בשאלות הזויות וקורעות מצחוק.

יעקב וייסמן

יעקב וייסמן, יליד 1965, נשוי, אב לשלושה וסב לשמונה, יועץ מס במקצועו.

עוז פרנקל

עוז פרנקל, תל-אביבי בן 37, הוא קופירייטר, רודף תובנות, סרבן מטריות, חובב דוקו ואלוף בלהרכיב שמיים של פאזלים.

יעל קניג

Authors 121

יעל קניג עוסקת בכתיבה מאז היותה בת שש. לאחר שלימדה ספרות, יצרה את הסדרה “טֶרָּה הֵבְּרָאִיקָה” בהוצאה לאור Romillat, שיקמה את ההוצאה לאור Raphael והפכה את הכתיבה לעיסוקה הבלעדי. בגיל שש עשרה זכתה בפרס השירה מטעם האקדמיה הצרפתית, ו”פרסקה” – ספר הביכורים שלה – זכה בפרס ה-Bibliothecaires. עד היום פרסמה חמישה עשר ספרים, שאחד מהם […]

לילך טביב זדה אוקנין

Authors 122

לילך טביב זדה אוקנין – סופרת שאוהבת לאהוב, מאוהבת באהבה, אישה שבוערת בה התשוקה לחיים הכי טובים שאפשר – היא גם מזכירה רפואית וגם מרצה ומלווה תהליכי העצמה אישית בשיטת NLP. לילך נשואה לשמעון, האיש שלה ומאהבהּ, ואימא ללי, למור ולדין, שבזכותם היא לומדת להיות האימא הכי טובה.

אמירה לידר

Authors 123

אמירה לידר – ילידת 1954 מחיפה, בעלת תואר ראשון במדעי החיים ותואר שני במדעי הרוח, דירקטורית בנבחרת הדירקטורים החברתית, חברה בליגת השירה והמשוררים הישראלית, מאמנת ומגשרת – ניהלה במשך שנים רבות את קשרי החוץ של חברת תרופות בין-לאומית גדולה. כותבת ופעילה במגוון תחומי חיים ודעת, אם לארבעה וסבתא לשמונה. בשנת 2008 נבחרה על ידי המגזין […]

מיכאל חיים ריאחי

Authors 124

בתום עשרים שנה מפרסום שיריו (יחידתי, 1998; גלות, 2000), שנאספו מדרך רצופה בדידות וייסורים, חוזר המשורר עם פרי עמלו בידיו, ספרו השלישי משאבי שדה. לקט השירים הנוכחי של מיכאל חיים ריאחי, משקף תהליך של צמיחה והתפתחות אישית המיוצג בקסמו של עולם הצומח, המשמש למשורר מקור להשראה ולנחמה. ביצירה זו מתגשם ייעודו של המשורר בבריאתה של […]

סיגלית עוזיאל

סיגלית עוזיאל, אימא ל-12 וסבתא לנכדים, התמודדה במשך שנים רבות עם בעיות רגשיות קשות. היא לא יכלה לממן לעצמה שיחות נפש, ובמציאות הזו הצליחה ללמוד שהגורם העיקרי לכל תחלואי הנפש הוא הגישה המעוותת ו(חוסר) הכבוד של האדם כלפי עצמו בהווה, ולא הילדות שחווה.. בחוכמה ובכוחות נפש גדולים מצאה סיגלית דרך מקורית ופשוטה לגדול ממצבי תלות, […]

שגיא וכמן

שגיא וכמן, בן 39, נשוי לדיקלה ואבא לנועם ולמעיין, כותב למגירה כבר יותר משני עשורים. בשנה האחרונה קיבל שגיא את ההחלטה להתחיל להוציא לאור את סיפוריו.

אביטל סבלייב

אביטל סבלייב, בת 28 בתאריך ההוצאה לאור, יש לה אח תאום והורים מקסימים והם גרים ברמת הגולן. עשתה בעבר קורס במזכירה רפואית וקורס ציור, בימים אלה לומדת 2 תארים במקביל, בפסיכולוגיה וחינוך והוראה באנגלית. אומרת שהאישה הכי גדול בחייה עד כה זה התגברות על הדיכאון שמתמודד איתו כמעט כל חייה, ושלא הגיע עדיין לתומו אך […]

עירית בית הלחמי

Authors 126

בת 56, נשואה לשגיא אם לאור – חיילת בקרוב. נהנית לגמוע את החיים, לצלם, לפסל, לטייל לנגן ולאפות, אך מי שמכיר אותה, יודע שהיא הכי אוהבת להצחיק ו… לצחוק.

ברק פרידמן

Authors 127

ברק פרידמן, איש חינוך ומנהל בית ספר, שמאמין בחיים וביכולת שלנו להיות הכוכבים, המפיקים והבמאים של חיינו.

סיגל פישביין

סיגל פישביין- נשואה לאמיר, אמא לשלושה. סמנכ”ל במגדל שוק הון. זהו ספרה השלישי של סיגל פישביין, שבו היא שבה אל הדמויות שיצרה בספרה הראשון, “יום חדש”. בדצמבר 2019 ראה אור הספר “קצרים”, אוסף סיפורים משותף של טללית פרשר, יעל דנון וסיגל פישביין, שיצא בהוצאה עצמית.

רון ישועה

רון ישועה, מחזאי, במאי, כותב על תרבות ומגדר. מוסמך התוכנית של תרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה. בין יצירותיו התיאטרוניות הבולטות- חקירות אפידמיולוגיות, אירוע זום תיאטרוני, תפילה חדשה, האחווה, בדרך לשם, אדיפוס הסיפור האמיתי, אבי, תסמונת ואן גוך, ועוד.

תמי רש”ל

ד״ר תמי רש״ל היא רופאה זה 18 שנה, מומחית בפנימית והמטולוגיה. בשנתיים האחרונות היא עוסקת במחקר למציאת תרופה לסרטן.

אודיה עליזה גויטע

קוראים לי אודיה ואני בת 25 ובמקביל 7. חוץ מהילדה שאני, שזאת עבודה בפני עצמה, אני עוסקת באמנות, בכתיבה ובחיבור לטבע, יש לי תואר מוסמך ב-NLP, אני עוסקת בפסיכולוגיה רוחנית ובפסיכולוגיה חיובית, ומטפלת ברייקי ובהעצמת ילדים.

מתן שפיצר

Authors 129

מתן שפיצר, ילידת 2000, מתגוררת ביקנעם עילית. החלה לכתוב את ספרה בעודה בת 16. כחלק מתחביביה רוקדת- עיסוק שהביא לחלק מהתובנות שאותם משתפת בספרה.

אלירן סולודוחה

Authors 130

אלירן סולודוחה נולד ב-1990 בעיר באר-שבע, נשוי ואב לשניים. כיום אלירן חוקר בתחום היזמות וההייטק ומרצה לאסטרטגיה, שיווק וחקר שווקים.

מאי גמליאל יהוד

מאי גמליאל יהוד היא עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית (CBT) בעלת קליניקה פרטית המתמחה בטיפול בילדים, בבני נוער ובצעירים במגוון קשיים והפרעות, לרבות הפרעות חרדה, ויסות רגשי ומיומנויות חברתיות. במהלך שנות אימהותה לשתי בנות מתוקות ושנותיה כמטפלת רגשית, אספה מאי רישומים ורשמים בדבר תבניות החשיבה אצל ילדים וצעירים ופיתחה דרכי עבודה המונגשות באופן משחקי מותאם […]

רוחל’ה הראל אבוהב

רוֹחָלֶ’ה הראל אבוהב נולדה ב-1955, סמוך לקום המדינה. אווירת האלימות הקשה ששוררת בשנים האחרונות ברחוב הישראלי מטרידים את מנוחתה. בהיותה פטריוטית כתבה את הספר מתוך דאגה אמיתית לעתיד המדינה, ילדיה ונכדיה. לרוחל’ה שלושה בנים ובת אחת, ומהם – נכון לעכשיו – שתי נכדות ושלושה נכדים. רונלי, שמה של גיבורת הספר, מורכב מהשמות רוני ולין, שתי […]

דבורי יעקבי

ד”ר דבורה (דבורי) יעקבי פרסמה בעבר שני ספרי לימוד בכימיה: ״בסביבת הכימיה״ ו”ועכשיו כימיה״, הנלמדים בבתי ספר רבים בארץ. משפחה רגילה הוא הרומן השני שהיא מפרסמת. קדם לו “מחברת מולדת”.

ליאור קדם

‘זיגי’ הוא יצירתן המשותפת של האחיות ליאור ואלה קדם. ליאור היא אמא לשניים ומטפלת ברפואה סינית לילדים ומבוגרים. כתבה את ‘זיגי’ במלבורן אוסטרליה, במהלך התמודדות עם חוויות הרילוקיישן ובהשראת לימודי חשיבה הכרתית. אלה היא אמנית, מדריכת טיפוס וגלישה וסטודנטית במסלול הרב תחומי במכללת תל חי. מציירת על קנווסים וקירות בארץ ובעולם, והיום גם מאיירת ספרים.

נאוה וויסברוד ארד

Authors 131

ילידת שנת 1975, מהנדסת מים בוגרת הטכניון, בעלת רישיון טיס, חובבת טיפוס ובעברה צנחנית רחיפה.

יצחק מיכאל ליסמן

יצחק מיכאל ליסמן, “איציק” בפי כול, יליד חולון ותושב העיר, נשוי ואב לשלושה, איש תרבות ורוח, “חוטא בכתיבה” כבר שנים רבות, בעיקר בכתיבת שירה וסיפורים קצרים. בנובמבר 2018 עלה לאוויר הבלוג שלו, My View, שבו הוא מפרסם מעת לעת יצירות ספרותיות ומאמרי דעה והגות.

טלי חיים אזולאי

טלי חיים אזולאי כותבת ברגישות על ביקורת עצמית, על קשיים ועל תסכול. כאימא וכמטפלת בילדים ובנוער היא מבינה כמה חשוב להעביר תכנים של תודעה כדי ליצור שיח פנימי וחברתי באמצעות הקשבה, פתיחות ושיתוף המחשבות והרגשות שיש לכולנו.

מיכאל בר

מיכאל בר נולד ב-1937 בכפר סירקין. בעל תואר שני פיסיקה ומתמטיקה ותואר Ph.D. בכימיה תאורטית (עם דגש על כימיה גרעינית) שניהם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. בהמשך קיבל תואר פרופסור מטעם ועדת המחקר העליונה של מערכת הביטחון (בגיבוי האקדמיה הישראלית למדעים) ופרופסור למחקר מאוניברסיטת הומבולדט, בברלין. מיכאל עבד, כמדען בכיר, 38 שנים במרכז למחקר גרעיני בנחל […]

גל ילון

Authors 132

תל אביבי, בן 28. כותב מאז שאני זוכר את עצמי. ציניקן, רומנטיקן ודעתן. משתדל לקבל באהבה את החיים, נוטה להתעצבן משטויות ומתאמץ לתת כמה שרק אפשר. איש שיווק במקצועי.

ליאור בן ארויה

ליאור בן ארויה התחיל לכתוב בגיל צעיר, ומאז ומעולם חלם לפרסם את יצירותיו, לגעת, לרגש ולסחוף.

נאוה גפן

קיצור תולדות נאוה גפן: מוזיקאים קלסיים מכירים אותה כנגנית בסון בתזמורות, באופרה, בתיאטרון. זמרי מקהלה – כחברה או מנצחת מקהלה או חבורת זמר. עם להקת “קולות מדבר” נתנה קולה בעיר ובכפר, באירועים קהילתיים וגם פרטיים. תלמידי בתי ספר, בעיקר בפריפריה, למדו להכיר את כלי הפריטה ואת כלי הנשיפה בקונצרטי-בוקר מוסברים של שני ההרכבים. הרכב מיוחד […]

דנה ברדה

Authors 133

דנה ברדה – מדריכה משפחתית מוסמכת ומפתחת השיטה ‘הורות דרך נקודת המבט של הילד’, מאמנת אישית וזוגית, מאסטר NLP ו-TLT, מטפלת רגשית עם התמחות בחינוך המיוחד, בוגרת תואר B.A בהצטיינות בחינוך. בעלת קליניקה פרטית, מלווה ילדים, נוער ומבוגרים, מנחה הרצאות וסדנאות בתחום.

מיי ברוקס-קמפלר

Authors 134

מיי ברוקס-קמפלר נכנסה לעולם הסייבר בעקבות שיחת מסדרון מקרית בשנת 2003. מאז היא לומדת, חוקרת, מייעצת, מרצה ונהנית מכל רגע בעולם המרתק הזה. מיי היא הבעלים והמנכ”ל של חברת HELENA, העוסקת בבניית תוכניות מודעות אבטחת מידע לארגונים. היא נשואה לאיתמר ואימא לשירי, יובל ונעמי זיו, וכולם מסתובבים עם טאבלט בידיים ומקלדת בין השיניים.

אוניל סחר

אוניל סחר, בן 24 ממרכז הארץ, הוא יוצר החושף את מסע ההתבגרות וההתפכחות האישי שלו בעולם דרך שירים המלוִוים בקטעי פרוזה.

אייל נזרי

המחבר אייל נזרי ואחותו המאיירת מירב חולמיאנסקי חברו לפרויקט משותף לרגל הפיכתם להורים.

רלי ישראלי

רלי ישראלי היא מספרת סיפורים, מדריכה ומנחת קבוצות. בוגרת תואר שני בתוכנית למנהיגות פוליטית וציבורית ועוסקת כמעט עשרים שנה בחינוך בלתי פורמלי. היא גרה בתל-אביב עם יואל וחמשת ילדיהם, אוהבת לעשות עניין מכל דבר ולחיות את החיים במלואם. היא כותבת את כל מה שבזמן אמת התחשק לה לשכוח.

רותם צלח

רותם צלח, בת 19 וחצי, בוגרת תנועת הנוער “כנפיים של קרמבו” ושנת השירות “גרעין מעשה”. פעילה חברתית, כותבת שירה כשלוש שנים.

סמדר אלקובי

שמי סמדר אלקובי, וכבת שגדלה בבית דתי מסורתי אני כותבת מאמרים רבים על חתנים וכלות, נושא שקרוב מאוד לליבי.

רון לנדסמן

Authors 135

רון לנדסמן, בן 29 ,בעלים של משרד תיווך נדל״ן מוביל בפתח-תקווה. הוא זכה בשנת 2019 במקום ה-1 בשירות הלקוחות באירופה מתוך 1,200 סוכני נדל״ן מכל רחבי העולם ודורג במקום ה-1 בעיר בהיקף העמלות וכמות העסקאות. רון משמש היום כמנטור בתחום התיווך נדל״ן ועזר למאות סוכנים ומשרדים להגיע להצלחה והישגים יוצאי דופן. הוא מתגורר בפתח-תקווה.

אירית אוסטרובסקי

אירית אוסטרובסקי היא אימא וסבתא להמון ילדים ונכדים בזכות זוגיות שנייה עם בן זוגה משה. זה 25 שנה אירית, שאינה נחה לרגע, צועדת ומצעידה אנשים, נשים, בני נוער וילדים ברחבי ישראל ובנבכי נפש האדם. היא חובשת שני כובעים: של מורת דרך ותיקה ומנוסה ושל מרצה, מנחת סדנאות, מאמנת אישית ומובילת תהליכים. אירית פיתחה שני כלים […]

אריאלה פרסקי

Authors 136

אריאלה בק פרסקי, סבתא לחמישה-עשר נכדים, גדלה במושב בשרון ולאחר שנתיים של הוראה והקמת סניף תנועת נוער בדימונה עברה לירושלים, שבה גידלה עם בעלה את חמשת ילדיהם. לצד העיסוק בחינוך התנדבה בארגונים שונים, במשך שבע שנים כיהנה כיושבת ראש סניף ויצו בירושלים, וכיום חברה בוועד המנהל של ויצו  העולמית. ‘שנים אשר אין בהן חפץ?’ הוא […]

נגה נחמיה וקסלר

בעלת תואר ראשון בחינוך גופני ותואר שני בהתפתחות הילד, מנחה סדנאות תנועה לאמהות ותינוקות ומאמנת לאורח חיים בריא. נשואה לטל ואמא למעיין, יובל וגאיה.

סיון קיש

סיון קיש היא בוגרת לימודי רפואה ברומא.

טובה נר

טובה נר בוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית, מטפלת משפחתית, מנחת הורים מוסמכת ופסיכותרפיסטית מוסמכת בטיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT).

דור רומנו

Authors 137

דור רומנו נולד ב-1992 בתל אביב. בעל תואר בתקשורת, עיתונאי ועורך במעריב\ספורט 1. אוהד כדורגל מושבע מאז שהוא זוכר את עצמו. מנהל אתר האוהדים הראשון של ריאל מדריד בארץ RealMadrid.co.il (מאז 2004). דרך הספר הגשים את החלום שלו לשלב בין שתי האהבות שלו: כדורגל וכתיבה על כדורגל, ובעיקר, להיות האיש שזוכה בכבוד יוצא הדופן להוציא […]

יונתן קליין

יונתן קליין, בן 31 , נשוי ליעל, אבא לאדם ולכלבה מתוקה.

עמית פפיר

עמית פפיר בעלת תואר ראשון בחינוך, גננת ומנחת שפת הקשב לילדים.

ניצן אנגלנדר

Authors 138

ניצן אנגלנדר נולד בגני תקווה בשנת 1991. עוד כילד נמשך לעולם הטיולים, ומאז הוא לא יכול בלעדיהם. מאז הפעם הראשונה שהגיע לצד השני של העולם הפך את התחביב שלו לעיסוק במשרה מלאה. כיום הוא יועץ ומתכנן טיולים בהתאמה אישית לניו זילנד, לאוסטרליה ולאיי הפסיפיק. הרצאותיו, בהשראת טיוליו, משכו עד היום אלפי מטיילים, והוא ממשיך בעשייה […]

אוהד אבירם

Authors 139

אוהד אבירם החל את דרכו בתחום הפיננסים כבר בגיל 15, בפעם הראשונה שקנה מניות בבורסה והתחיל לייעץ למכרים של הוריו כיצד להשקיע את כספם. כיום הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ובניהול, בעל רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, מתכנן פיננסי המלווה משפחות ובעלי הון בניהול חכם של כספם ואחד מבעלי אתר “מיסטר וי”, המספק כלים מעשיים להתנהלות […]

ספיר צברי

ספיר צברי היא כותבת צעירה ששואפת להנגיש שירה לעולם. היא בעלת תואר שני בבלשנות עברית מאוניברסיטת בן-גוריון, ובין השאר היא עורכת לשון, צלמת וחוקרת בקבוצת המחקר “תורת ההגה של העברית המזרחית בישראל” בניהולה של פרופ’ יהודית הנשקה באוניברסיטת חיפה.

עו”ד אלדד פלד

Authors 140

עו”ד אלדד פלד שירת בצה”ל במשך 27 שנים במגוון תפקידי פיקוד והדרכה, רובם בחטיבת גבעתי. בין היתר, שימש מפקד סיירת גבעתי מפקד גדוד שקד, מפקד בסיס האימונים וסמח”ט בגבעתי, וכן מפקד גדוד בבית הספר לקצינים. בתפקידו האחרון בשירות קבע שימש מפקד מערך מגל בדרגת אלוף משנה. עם שחרורו מצה”ל פנה  עסוק בעריכת דין, והוא משלב […]

ג’ולי לסרי

Authors 141

ג’ולי לסרי מחנכת לגיל הרך (40 שנים) מדריכה פדגוגית במכללה האקדמית לחינוך ע”ש קיי. בעלת תואר שני בלמידה והוראה. אמא לשלושה ילדים וסבתא לארבעה נכדים.

שנית גב

שנית גב היא מאמנת אישית, מנחת קבוצות הורים בוגרת מכון אדלר ובעברה עורכת דין ומגשרת לענייני משפחה. שירים מתוך ספר ביכוריה מביטה אל האופק (2018) מצוטטים בהרצאות באוניברסיטה, במעגלי נשים, בקבוצות הורים ובחדרי אימון וטיפול רגשי. שנית מופיעה על במות ברחבי הארץ, מקריאה את שיריה ומזמינה ילדים ובני נוער על הרצף האוטיסטי בעלי כישרונות מוזיקליים […]

שולה אפרת

שולה אפרת, אם לשניים וסבתא לשבעה, נולדה וגדלה בקיבוץ משמר העמק, ובו היא חיה עד היום. כל חייה עסקה בחינוך ובהוראה, והיום עובדת להנאתה במפעל בקיבוצה. מוסמכת במחשבת ישראל ולקראת סיום של תואר שני נוסף בהיסטוריה של עם ישראל. חובבת טבע מושבעת, מרבה לטייל בארץ ובחו”ל ברגל וברכיבה על סוס. פרסמה ספרי ילדים, פרוזה ושירה.

ינון אהרונסון

ינון אהרונסון (1997), כותב צעיר בתחילת דרכו אשר צמח והתפתח ברשתות החברתיות.

נועה משפטי

נועה משפטי (נועל’ה), בת 20 ומתגוררת ביפו. המילים תמיד מצאו דרך לצאת בכתב, לכתוב מה שקורה בלב, במוח ובחיים עצמם שמביאים את משקלם לטוב ולרע. תמיד היה לצד הסופרת כלב או שניים, והם תמיד הראו לה את הדרך הנעימה לתקשורת, העניקו חיבוק מחמם כשהרגישה לבד מול העולם ובעיקר היו לצידה בטוב וברע.

ד”ר שי אפרת

ד”ר שי אפרת חבר קיבוץ שמיר בגליל העליון, הוא פסיכולוג חברתי, פסיכו-היסטוריון של השואה, יועץ חינוכי וארגוני, דרמה-תרפיסט, מורה בבתי ספר ומרצה במכינות קדם צבאיות, בהכשרות למורים ובאקדמיה. מראיין שורדי שואה בעבור “יד ושם”. פרסם מאמרים בנושאי חינוך ופסיכולוגיה ובנושא השואה. את הדוקטורט עשה על הדילמות המוסריות של היהודים בשואה ולאחריה. פיתח את שח”מ – […]

אילנה נאות

אילנה נאות, נשואה ואם לארבעה ילדים, נולדה בישראל ב-1956. היא בעלת תואר M.A בפסיכולוגיה וחינוך מטעם אוניברסיטת בן-גוריון, מנחת קבוצות להורות ומשפחה, ומאמנת אישית מטעם “כוח התודעה”, מאבחנת דידקטית ומתמחה בלקויות למידה, קשב וריכוז ובהוראה מתקנת.

דני חייט

דני חייט הוא בעל תואר שני בניהול מטעם אוניברסיטת פוליטכניק בארצות הברית ומרצה ותיק להכשרה מקצועית לניהול פרויקטים מטעם הטכניון חיפה, האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת בר-אילן. בעל ניסיון של יותר מ-25 שנה בעולם הפרויקטים בכלל ובענף הבנייה בפרט ומשתמש בידע ממדינות שונות, ובכללן ארצות הברית וספרד. חברת ISO vedan בניהולו, המשמשת הן משרד לניהול ופיקוח, מלווה […]

עומר דודו

עומר דודו נולד ב-1991. גדל בישוב מתן שבשרון וכיום מתגורר בתל אביב. שירת בצה”ל כלוחם ומפקד בסיירת גבעתי. איש חינוך ומורה לאזרחות ולהיסטוריה. חובב ספרים, ריצה, גיטרה וטיולים בארץ.

גלעד דובשני

Authors 142

Prof. Duvshani was born and raised in Israel and studied architecture at the “Ecole Polytechnique Federale de Lausanne.” Since 1983 he has run a private practice in Tel-Aviv. He has led research programs, arranged exhibitions and written extensively on Israeli architecture. His most known publication is the book “Y. Megidovitch, the First Architect of Tel-Aviv”. […]

אפרת אלעזר

אפרת אלעזר, בעלת תואר שני ב”לימודי מדבר” מטעם אוניברסיטת באר שבע, אוהבת טיולים (בעיקר רגליים מהסוג המתיש) ואומנות (ציור וכתיבה מהצד המעשי וכל השאר מהצד הצופה והנהנה). מתפרנסת כבודקת תוכנה וגרה בנתניה עם בנה.

ארמנד עמיאל

ארמנד עמיאל עלה לארץ מצרפת בגיל 15 ובגר כילד חוץ בקיבוץ בדרום הארץ. הוא נושא בתארים במדעי המחשב, במדעי המדינה וביחסים בין-לאומיים וכן בתואר שני במנהל עסקים. מאחוריו קריירה במערכת ביטחונית ממלכתית שבה מילא מגוון תפקידים בכירים. בעשור האחרון ניהל חברות סחר ותשתיות באפריקה וחברת הזנק בארץ. בעל ניסיון חיים עשיר ומגוון, מאמן ורוכב על […]

עמית דרבקין חן

עמית דרבקין, משוררת, אם לשלושה, מורה לחינוך מיוחד במקצועה ובעלת תואר שני במקרא, מנהלת אתר בשם “התנ”ך שלי” וקהילת יוצרים בפייסבוק ששמה “במשעול התנ”ך”.

יעל שוב

Authors 143

יעל שוב היא מבקרת קולנוע ומרצה. בשנת 1993 נסעה לניו יורק ללמוד קולנוע ונשארה שם שבע שנים טובות. געגועיה לברודוויי ולסנטרל פארק הניבו את ספרה השני הקרוסלה של מיכל. ספרה הראשון, נסיכת הגלידה, המיועד לקוראים צעירים מעט יותר, יצא לאור בהוצאת כתר ספרים והיה לרב-מכר.

אליק לזינגר

אליק לזינגר נולד בברית המועצות לשעבר ב-1949 ועלה ארצה בגיל שמונה עם הוריו ואחותו. נשוי לליאה, אדריכלית במקצועה ומטפלת ברפואה סינית. מאמן ומייעץ למנהלים, לבעלי מקצועות חופשיים ואף למשפחות. כתב והפיק חמישה ספרים בנושאים שונים ובגיל שבעים החל לכתוב שירים. כמה ממאות השירים שכתב עד כה אף הולחנו והופקו.

ליאורה רנרט

ליאורה רנרט, בתם של לאה וישעיהו, היא מורה ללשון בוגרת אוניברסיטת בר-אילן, תושבת חולון, אם לבת וסבתא לשני נכדים.

אירית דברת

אירית דברת, תושבת גבעת עדה, בעלת תואר שני בלימודי מגדר בשילוב אוֹמנויות, במאית תיאטרון ומנחת קבוצות. בתוֹך קולות הוא ספרה השני. ספרה הראשון, “שם רגלַי מוליכות אותי”, ראה אור בשנת 2015.

נריה יעקב

נריה יעקב (יליד 1996), בוגר ישיבת ההסדר “כרם ביבנה” וכיום סטודנט לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, פרסם שירים בכמה במות.

יואל ירון

אני סב לשמונה נכדים, כבר לא מהצעירים בחבורה. בכל שנות עבודתי למען פרנסת משפחתי עסקתי בנושאים טכנולוגיים, ובעיקר בפיתוח תוכנות למחשב, ולא נתתי את הדעת לכתיבה להנאתי. רק לאחר יציאתי לגמלאות התחלתי לכתוב – “למגירה”, כמו שאומרים – סיפורים.

רחלי בן-צור

רחלי בןֿ־צור, ילידת ישראל, תושבת השרון. נשואה ואם לבן בוגר, סאטיריקנית שפירסמה עד כה סאטירות ברשתות החברתיות.

אלירן מימון

אלירן מימון, נולד בבאר שבע. שימש כקצין לוחם בצה”ל ולחם במבצע צוק איתן, בעת שחרורו, החליט לצאת למסע אישי חוצה יבשות. מסעו הארוך במקומות אקזוטיים והרפתקאותיו בקצה השני של העולם יחד עם אהבתו לביולוגיה וקריאה הציתו בו את ההשראה לכתיבת ספר.

צח אורי

צח אורי נולד וגדל בקיבוץ תל קציר שבעמק הירדן, עורך דין במקצועו, עוסק בקראטה ומשתדל לטייל ככל שרק אפשר.

רינה מושס

רינה מושס. ילידת הארץ, נשואה, למדה ספרות אנגלית בבר-אילן. הוציאה לאור שני ספרי ילדים “הסודות של זעם” (אופיר ביכורים 2017) ו”עולם צהוב שלי” (יראה אור בקרוב באופיר ביכורים). “שביל אבני הבזלת” הינו ספרה הראשון בסוגת השירה והסיפורים הקצרים.

מייה בן יאיר

מייה בן יאיר, ספרנית, מורה להיסטוריה, אומנית בעלת סטודיו לאומנות וחולמת חלומות. גרה בפתח תקווה עם בעלה, שלושת ילדיה ושני כלבים חמודים.

נטע מוזר

Authors 144

נטע מוזר, פסיכותרפיסטית ומנחת קבוצות. בעבר, מחנכת ומנהלת שני בתי ספר לסיעוד, מרצה באקדמיה בנושאים שונים: יחסים בין-אישיים, מצבי דחק ומשבר, אובדן, מוות ושכול. כיום גמלאית ומתנדבת בקהילה בהנחיית קבוצות ברצף הגילים.

יניב לוי

בן 45, כותב ספרי ילדים ושירה, מפסל באבן והציג במספר תערוכות בארץ. מאמין שעם כח רצון, יוזמה ואמונה עצמית אפשר להגשים כל יעד ומטרה. נשוי לנטע ואבא לאלמה, ארבל ושלושה כלבים חמודים.

עוז גוטרמן

ד”ר עוז גוטרמן הוא פסיכולוג, מרצה בכיר באוניברסיטת בר-אילן. ראש החטיבה למשאבי אנוש באקדמית גליל מערבי, מייסד קבוצת לדעת, מגיש תוכנית הרדיו ופודקאסט העתידנות “מר מחר” ומנהל קהילת “מר מחר” – הקהילה הגדולה בישראל לחדשנות וצמיחה. נשוי באושר ואב לחמישה.

אליהו מנחימוב אגייב

Authors 145

אליהו הוא סטודנט שנה ב’ למשפטים באוניברסיטת חיפה. זוכה הפרס היוקרתי לחידושים מדעיים נכון לשנת 2015. עבד רבות עם נוער בסיכון ותמיד דאג לראות את הסיכוי. מתחביביי לקרוא ספרי עיון, לכתוב, להתאבק ובעיקר לשנות תופעות שמפריעות לי. מגיל קצר גיליתי שרגל אחת שלי קצרה מהשנייה ומאותו רגע החיים שלי השתנו באמצעות סדרה של למעלה מ-10 […]

מיכל רג’יניאנו

מיכל רג’יניאנו, בת 42 גרושה, אמא של הדס בת 9. בעלת תואר ראשון בחינוך והוראה. מחנכת כיתה בבית ספר יסודי. אני כותבת מגיל צעיר וחלומי היה להיות סופרת. הסיפור נכתב בהשראת המסע שעברתי כילדה ובוגרת. בחיפוש אחר הגשמה עצמית, אני שאלתי במשך זמן רב: מה החלום שלי? מה הייחודיות שבי? מהו הסוד המבקש להתגלות? שאלות […]

ריקי שטרן

מורה בגימלאות בעלת תואר ראשון בחינוך וספרות. תואר שני בייעוץ חינוכי. נשואה אמא לחמישה ילדים וסבתא לנכדים. חברת קיבוץ בארות יצחק. למדה ארבע שנים כתיבה יוצרת

חניה פרץ

Authors 146

חניה פרץ, בלוגרית ויוצרת תוכן עצמאית מוכרת ומוערכת בארץ ובעולם, חייתה בעבר בירושלים, טיילה ב – 40 מדינות בארבע שנים וכיום מתגוררת בתל-אביב.

צביה שרייבר

צביה שרייבר, ילידת 1951, אימא למיכל, אורי וטלי וסבתא לתמרה, יהונתן ואנה, הייתה בעברה מורה וספרנית, והיום עוסקת במשחק ובכתיבה.

אלכסיי מולצ’נוב

אלכסיי מולצ’נוב, נשוי באושר לסבטלנה ואבא לשלוש בנות מקסימות: ליאורה, מאיה ומישל. הוא מהנדס חשמל ומחשבים (תואר שני BGU), איש עסקים, יועץ נדל”ן, משקיע ומאמן. אלכסיי מייסד ומנכ”ל חברת RECOM מהמובילות בתחום של שיווק משרדים (מכירה/קנייה) במרכז הארץ, אשר עוזרת לאלפי בעלי עסקים להיות יעילים יותר. אלכסיי עבר דרך החיים מרשימה ומעשירה – מעלייה מברית […]

אביתר גינזבורג

מומחה לקראטה. שירת בצנחנים. היה חובש קרבי במלחמת לבנון הראשונה. נגנב על טריפ. דיבר עם שדים ומלאכים. ברח לסיני. בילה באמסטרדם. ישב ארבעה ימים במעצר בבירת הנגב ושלושה שבועות בכלא 6. עשה מילואים עד גיל 40 . אוטודידקט שלמד הכול בעצמו והספיק לשכוח הכול.

אורלי פורמן

Authors 147

אורלי פורמן היא פסיכותרפיסטית הוליסטית, מנטורית להעצמה אישית זה שני עשורים ומנחה סדנאות הורים. אורלי גם מטפלת בקליניקה שלה בראשון לציון במצבי לחץ, במשברים ובהתמודדויות שאנשים חווים במסע החיים. מטופליה מגדירים את חוויית התהליכים שהם עוברים איתה כ”טיפולים משני חיים”. לאורלי ובעלה אבי שלושה בנים, שלוש כלות ובינתיים… ארבעה נכדים.

מדלן נאור

מדלן נאור היא אמא לילדים וסבתא לנכדים מקסימים. בעלת תואר בפסיכולוגיה. עסקה בהוראה לגיל הרך במשך 37 שנים ושימשה גננת ומנהלת גן. כתיבת הספר היא תוצר של שנים שבמהלכן עזרה לילדים אשר פוחדים מהלילה. מדלן החליטה לשתף עוד ילדים ולסייע להם בהתמודדות עם הלילה דרך חוויית הקריאה.

הילה חן

הילה חן, אמא לאפרת ואלעד, מאמנת, סטייליסטית, מאבחנת בשיטת הצופן הקבלי ומורה לתנ”ך. שליחותה היא לגרום לקוראיה לבחור בחיים ולהסכים להרגיש בכל יום. “האמונה והכוחות לצמוח הגיעו דווקא מהמקומות הכי חשוכים שלי, שבהם הייתי מיואשת מכוחותיי”. הילה חן

שלומי כדורי

Authors 148

נשוי ואב לשלושה גר ביישוב אורנית בו גדל, בוגר יחידה קרבית בחטיבת גולני, בוגר ישיבות חב”ד בארץ ובניו יורק ומקיים אורח חיים דתי.

סיון לוי

סיון לוי היא שחקנית, כותבת ויוצרת. מגיל קטן לקח אותה דמיונה המפותח למחוזות שונים ולעולם פנימי רחב. מצחיק, קצת תמים, שוחר צדק, עמוק, עצוב ומלא תקווה ואמונה. פיסת חיים הוא ספר הביכורים שלה.

Morgan Stern

The author was born in Germany, where she trained as registered nurse. Together with her husband she came to Israel in 1986 and officially immigrated in 1991. Today she lives with her family in a settlement near Jerusalem and works in one of Jerusalem’s hospitals.

מעוז חביב

יליד כפר גיבתון שליד רחובות. מאז ראשית שנות השישים חבר קיבוץ צרעה שבשפלה. החל את דרכו בקיבוץ כעובד פלחה בשדות. לאחר מכן נשלח לפעילותו הציבורית הראשונה כראש קן הנוער העובד והלומד בחיפה. משם המשיך למכללת סמינר “אורנים” שם הוכשר כמורה ומחנך. שנים אחדות עסק בהוראה ולאחר מכן שימש חמש שנים כמנהל בית הספר המקומי בקיבוץ. […]

הראל חמו

הראל נולד וגדל ברמת הגולן, ונשם את מרחביה מילדותו. את ספרו הראשון, הקובייה, כתב בתחילה לאחותו הקטנה במשך כמה שנים. הראל עוסק במגוון תחומים הממלאים את עולמו, במקצועו הוא מהנדס בחיי היום יום ובמקביל לומד לתואר מתקדם בטכניון. הוא חובב היסטוריה, מבלה בטיולי אופנוע שקטים בהרים, בגבעות ובמדבר, ובמרחבים הפתוחים מקבל השראה וכותב.

מתן גולד

בעל תואר שני בניהול עמותות מהאוניברסיטה העברית, גר בירושלים עם אשתו ושלושת ילדיהם. הוכשר כמדריך חתנים מוסמך מטעם ׳מרכז עדן׳ ו׳ארץ חמדה׳, מכון גבוה ללימודי יהדות בירושלים, בשנת 2016. מאז, הדריך עשרות חתנים דתיים ושאינם דתיים בתחומי זוגיות, יחסי אישות וטהרת המשפחה במסגרת תכנית ״טובים השניים״ של ארגון ׳צהר׳ וכן באופן עצמאי. כמו כן, הדריך […]

עודד זהר

Authors 149

עודד זהר יועץ ארגוני, מומחה ללמידה חווייתית, בעלים של חברת ההדרכה “זהר – חוויות למידה”. עודד הוא בוגר אוניברסיטת תל-אביב בניהול ותקשורת ובוגר התוכנית לייעוץ ארגוני במכון אדלר. בין הכשרותיו הנוספות הוראת יוגה בשיטתו של ב.ק.ס. איינגאר, אימון לחדשנות (מוכר ה-ICF), פסיכולוגיה קוגניטיבית, NLP, תקשורת מקרבת (NVC), גישור ועוד. בתור אומן קרקס פעיל בעבר ומתרגל […]

נדין מרימי

נדין מרימי, בת 32, בלוגרית, כותבת רשת, משפטנית וקופירייטרית במשרד פרסום.

אסף שליטא

Authors 150

אסף שליטא הוא תסריטאי וסופר, נשוי פלוס שניים, חובב גיטרות חשמליות ובירות אנגליות. כיוצר וכתסריטאי שליטא עומד מאחורי הצלחות טלוויזיוניות כמו “המלאך השומר שלי”, “אחורי החדשות”, “שוסטר ושוסטר” ו-“מועדון החנונים”. ספרו הראשון, “שניים שלושה”, יצא לאור ב־2011 בהוצאת גרף, וזכה לביקורות משבחות.

עטרה מריומה

עטרה מריומה, בת 22 ומתגוררת בנס ציונה בגיל 18 עברה תהליך משמעותי של חזרה בתשובה ובגיל 21, ואחרי תובנות רבות, החליטה להפסיק את התהליך. היא הכי אוהבת להקשיב למוזיקה, לרקוד, לכתוב, ולבלות כל זמן פנוי על חוף הים. זהו ספרה הראשון והיא תשתדל להקדיש את כלל הרווחים שלו לעמותות שעוזרות לחולי סרטן .

אייל גל

אייל גל, בן 35, נשוי ללילך ואבא של יעל, הוא מנחה חינוכי-התנהגותי, מוסמך M.A בחינוך – בהתמחות בחינוך מיוחד – ומייסד תוכנית “גלגל הצלחה”, המסייעת לילדים ולנוער בחיזוק מסוגלותם העצמית ובהקניית מיומנויות חברתיות. www.galsuccess.com

ליאור לינדר

ליאור לינדר ילידת רמת השרון, בוגרת שנת שירות בעמותת ‘איילים’ בעיר אופקים, כתבה את ספר הביכורים שלה לאחר שירות משמעותי של שנתיים וחצי כמדריכת שריון. כיום מתגוררת בבאר שבע ומשרתת במילואים בחטיבה 7.

שלומית קרני

שלומית קרני. עקרת בית, ציירת, חובבת פיזיקה תאורטית. אוחזת בגישת המדע־הרוחני לטיפול בשיער.

נועה לנקרי

Authors 151

נועה לנקרי, בת 15 מראשון לציון, ילידת העיר אילת. תלמידת כיתה ח’ בגימנסיה הריאלית, תלמידה בכיתה משולבת, לוקה בשיתוק מוחין קל מלידה, פעילה בתנועת הנוער “כנפיים של קרמבו”. “מפלצות הלב” הוא ספרי הראשון, אבל אני חובקת ספר שני הנקרא “דייט שני” שעתיד גם הוא לצאת לאור בבוא הזמן.

שריה דרויאן

Authors 152

ד”ר שריה דרויאן היא חוקרת בתחום ההתפתחות הקוגניטיבית והשלכותיה על החשיבה המדעית. מחקריה מפורסמים בכתבי עת בין-לאומיים ובספרה עקרונות אבולוציוניים בהתפתחות החשיבה.

יונתן זיתוני

יונתן זיתוני, בעל תואר ראשון בניהול ארגון ומשאבי אנוש ותואר שני במשפטים. אני גם מאמן אישי ועסקי ובעל משרד ביטוח ופיננסים.

תינא שירין הרוניאן

תינא שירין הרוניאן היא יזמית, מפתחת שיטת TSH, המכוונת לגילוי הביטוי הפנימי והעוצמות הטמונות בכך, מלווה, מכשירה ומובילה אנשים לבחור בעצמם את דרכם להגשמתם העצמית

נועם דוכס

נועם דוכס, מגיע מהצפון, הלב בדרום ויושב במרכז. החבר’ה שלו קוראים לו “מר מגזים”, כתב ספר כדי להוכיח שהם טועים, קרא אותו וגילה שהם צודקים. מהנדס במציאות, כוכב כדורגל בדמיון. נשוי לירדן ומתגורר בתל-אביב.

יאיר יונה

יאיר יונה, נולד וגדל בחדרה, איש משפחה, כלכלן וסופר.

ענת קפלן

ענת קפלן, מוסמכת מטעם אוניברסיטת בר-אילן ללימודי ספרות משווה, מתגוררת בדרום, קוראת סדרתית וגונבת רגעים כדי לכתוב, בעיקר בחלון ההזדמנויות שנוצר כשילדיה בחוג.

אלכס דניאל

אלכס דניאל מצא את הייעוד שלו רק בגיל 29, בשנת 2018. אלכס דניאל של “לפני” הוא אדם שנתן לנסיבות חייו לשלוט בו. מה זה כולל? הרבה: מחלה כרונית קשה שפגעה באיכות החיים ורופאים שאמרו שאין סיכוי לחיות חיים רגילים, חובות של מאות אלפי שקלים, יתמות וחיים בלי משפחה בעולם, התמכרות לסמים ולאלכוהול, חברים לוזרים ועוד […]

קובי גל

יליד הארץ, ילדות נהדרת בחיפה, תנועת נוער, התזמורת העירונית, גולות, גלגליות, תופסת ומחבואים וההמשך הנדוֹש: צבא, אוניברסיטה, משפחה, ילדים, עבודה עם חיילים, הומור, משכנתא, כיף, עצבים, אתגרים לעתיד, הריון והופ ספר נולד..

גדעון שפירא

גדעון שפירא, מחנך רוב ימי בגרותו בעיקר בתחום פעילויות נוער לאחר הלימודים. צלם טבע, אמנות ומופשט. סיים בהצטיינות תואר שני בפילוסופיה בתחום המוסר והערכים וכן, כתב תואר שלישי בפילוסופיה של החינוך, מבלי לסיימו פורמאלית.

שרה שלו

שרה שלו (1939), אשת חינוך ותיקה, תושבת חיפה. היא בעלת תואר B.A בפסיכולוגיה ובאומנות ותואר M.A בחינוך וכיום חברה בסטודיו לציור. תחביב ראשי הדשא סחף את תלמידיה, והם הכינו ומכרו ראשי דשא, שפדיונם בקופת הכיתה שימש למימון טיולים כיתתיים ולמטרות נוספות.

מאיה אזולאי כץ

מאיה אזולאי כץ, בת 23 מאזור השרון, יוצרת הכותבת בכנות על האומץ להיות מי שאתה בעולם, שוברת מוסכמות בכתיבה חושפנית למדי, מחברת מילים ומתארת דרך של זהויות, חלומות, אהבה, שניות חשוכות ונצחים קצרים מדי שנותרים על הדף ומחברים את כל בני האדם. לצייר פרפרים הוא ספרה הראשון.

אריק סוכר

אריק סוכר, תושב אילת, נשוי ואב לשלוש בנות. זה שנים מטפל בבעלי חיים וכיום פקח ברשות הטבע והגנים בשמורת חי-בר יוטבתה. זהו ספר ביכוריו.

יעל יצחקי

ד”ר יעל יצחקי היא פסיכולוגית חברתית וד”ר לניהול, מייסדת ומנכ”לית של עמותת נטע – המרכז לפיתוח קריירה. עמותת נטע נותנת יעוץ תעסוקתי לנשים, מקנה כלים להתפתחות בעולם העבודה ופועלת ליצור תרבות ניהול המקדמת הוגנות מגדרית.

אריק ספרן

אריק ספרן, עו”ד ויועץ לאנשי עסקים ולשר בממשלת ישראל. אריק גר בקרית-אונו יחד עם אשתו אפרת וילדיהם איתן ואלון. “הלוואי שהייתי” הוא ספר הביכורים שלו.

איציק וקסלר

איציק וקסלר מנהל קליניקה ייחודית המשלבת עבודה עם רופאים, פיזיותרפיסטים, מאמני ריצה וכושר ויועצי תזונה, אשר יחד מביאים את המטופל למניעה ואיזון במחלות כרוניות שונות ובהשמנת יתר.

עומר רוגל

עומר רוגל הרבה לטייל בעולם ובכך אסף השראה לספרו.

לאה זיידנברג

Authors 153

לאה אליזבט זיידנברג, אשת חינוך וניהול מוכשרת ומנוסה, כלת פרס “עבודה של ההסתדרות” ע”ש נמיר בשנת 1980 על ביצוע מופתי של עבודת החינוך והטיפול ופרס מטעם עיריית חולון וקרן סקט”א רש”י בשנת 2007 על הצטיינות כמדריכה ורכזת תוכנית מעג”ן בגני הילדים בחולון.

יואב בר (ברונשטיין)

יואב בר (ברונשטיין) מקיבוץ רגבים, נשוי לשני ואבא של לביא ורונה, בן 36, גולש וחקלאי.

ד”ר דניס הנובר

המקום ממנו הגעתי, סביבת החיים בה עברו עליי ימי ילדותי, האתגרים עמם התמודדתי כילד רך בשנים, כנער, כבוגר כל אלו הזכירו לי יום יום את הצורך לשרוד. להילחם. כדי לשמור על רוחי. לממש את חלומותיי, לחיות. לחיות מתוך שלמות, נתינה, אהבה, מחויבות לערכיי וליקיריי. הישרדות היא סיפור חיי. Survival is the story of my life

אורן קינן

אורן קינן הוא איש אופטימי מטבעו, חובב טבע, חקלאות, מכונות וטכנולוגיה, בן קיבוץ שגדל עם בני גילו בבית ילדים, מנותק כמותם מהוריו במשך מרבית שעות היממה. כיום הוא חי בבלגיה ומעביר את זמנו החופשי בסדנת העץ והמתכת הקטנה שבמרתף ביתו.

נעמה הראל

נעמה הראל גדלה בקיבוץ חולדה. מגיל צעיר עסקה רבות בחינוך, בכתיבה, ובציור. סיימה שירות לאומי בבית הספר הפתוח ברחובות. כיום מתחילה את דרכה כסטודנטית לאומנות בבצלאל.

יוסי אמרוסי

אני יליד צפת, חי בנס ציונה, בכיר לשעבר בשירות הביטחון הכללי, וכיום כותב, מרצה ויועץ בענייני טרור ולחימה בטרור. שנים ארוכות המתין לו בשקט חיידק הכתיבה, עד שפרץ בשנים האחרונות.

אמיר סרסון

בן 52 גרוש ואבא לשלושה ילדים. שירתי בצנחנים בין השנים 1989-1986. משלב עבודת כפיים ויצירתיות בתור גנן ודמיון ורוח בתור סופר. איש של אנשים, חבר טוב, סקרן.

ישראל שור

ישראל שור נולד בשנת 1957 בקיבוץ שובל. אב לשלושה ילדים, מתגורר בקיסריה. ספרו הראשון “לאיתי אין אבא” יצא לאור בהוצאת משרד הבטחון בשנת 1997.  

אהרון נומאז

זהו ספרו הרביעי של אהרון נומאז, החי בתורכיה, אשר הפליא לרקום עלילה חיה ותוססת בהתבססו על מאורעות אמיתיים. ספריו הפכו לרבי־מכר בתורכיה. דונה גרסיה תורגם לאנגלית וכעת רואה אור בעברית. ספריו הנוספים של אהרון נומאז: יוסף נשיא, המרגל היהודי של הסולטאן; יוסף נשיא, בעקבות חלומות גדולים; סטרומה – קורות האסון הקורא לחקר המצפון.

שרה שלום

Authors 154

שרה שלום היא סופרת לילדים , לנוער ולמבוגרים.  תסריטאית, מפתחת תכניות לימודים ומנחת קבוצות. “אין גלים בים סלוניקי” הוא ספרה השמיני.

זהבה צויקל

זהבה היא משוררת, קריינית, מנחת טקסים, קצינה לשעבר ואחות מוסמכת.

תומר ורשה

תומר ורשה הוא עורך דין לזכויות אדם והגירה שהתמחה במשפט הפלילי. הוא הבעלים של משרד מוביל ואוחז גם בתואר בקולנוע וטלוויזיה.

יונה קרוננברג

פרופסור יונה קרוננברג הוא מנתח בעל שם עולמי בתחום כירורגיית האוזניים ושיקום השמיעה. עבודותיו המקצועיות פורסמו בעיתונות המדעית הבין-לאומית. את עתותיו הפנויות הוא מקדיש לכתיבה. כתב שני ספרי ילדים (“הילד שאהב ללכת למרפאה” ו”הבלון של יעלה”), מדריך טיולים לעיר וינה (“על השניצל מוצרט ובתי הקפה”) וכן רומן מתח היסטורי המתרחש בין וינה לישראל (“חנית הגורל”) […]

ניסים לוי

Authors 155

נגטיב הינו הרומן השלישי של הסופר ניסים לוי, איש שב”כ לשעבר שנולד בנחלאות וחי שם עד גיל 11. קדמו לו הרומנים שנה בלי ציפורים שמתאר שנה בחייו של רכז שב”כ בלבנון, המועמד שעוסק בקשר בין הון ושלטון ופשע מאורגן. שניהם זכו להצלחה רבה. כיום לוי מחנך ומורה להיסטוריה, חייו הסוערים והמטלטלים של הסופר שידעו דרמות […]

אליעזר קראוס

Authors 156

ד”ר אליעזר קראוס קיבל תואר ראשון בפילוסופיה ומשפטים מאוניברסיטת תל אביב. את המאסטר בפילוסופיה קיבל מ-Yeshiva University, שבניו יורק, ארה”ב. את הדוקטורט בפילוסופיה קיבל מ-Newport University, שבקליפורניה, ארה”ב. ד”ר קראוס למד פילוסופיה כדי להיפתח לעולם קסום ומעניין, אף שעיסוקו הוא בתחום הנדל”ן. שב לארץ עם משפחתו לאחר למעלה משלושה עשורים בארה”ב. את ספריו רעיונות, מחשבות, […]

נירית אברהמי

נירית אברהמי היא יועצת חינוכית זה כעשרים שנה (M.A), פסיכותרפיסטית ומטפלת בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT). מומחית בגיל הרך ועובדת בעיקר עם ילדים ובני נוער. הוציאה ערכת קלפים טיפוליים הקרויה “בדרך הביתה”, שבה שילבה את הידע הרב שלה בפסיכולוגיה ובטיפול עם אהבתה לצילום.

דנה שניידר

דנה שניידר ילידת תל אביב 1976, בוגרת תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ומזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני ביחסים בינלאומיים מהמכון ללימודי דמוקרטיה, אוניברסיטת ווסטמינסטר, לונדון.

נטע לזר פוירשטיין

Authors 157

נטע לזר פוירשטיין, מדריכה לליווי התפתחותי בשיטת “צעד ראשון”, עסקה באבחון ובטיפול בליקויים ובעיכובים התפתחותיים, בייעוץ לאחר לידה ובליווי נשים לאחר לידה. כמו כן היא ניהלה מרכז הורות בהרצליה – Petit Bebe שכלל מגוון פעילויות והרצאות לנשים בהיריון ולהורים לתינוקות ולפעוטות עד גיל שנתיים. הייתה חברה בצוות המקצועי של מרכז הורים וילדים “פשוש” בגבעת השלושה […]

שיר שאנס

שיר שאנס היא אשת מחשבים שמחוברת מאוד לעולם הילדים. “המסכה של רונה” הוא ספר הביכורים שלה. שיר ומאייר הספר, יונתן כהן, הם חברי ילדות. ספר זה הוא יצירתם הראשונה, והם מקווים להמשיך וליצור יחד.

קובי פראג’

Authors 158

הספר ארבעת הקסמים הינו על דרך חיים, הגשמת חלומות ונתינה לאחרים. אנשים רבים לאורך ההיסטוריה השתמשו בארבעת הקסמים במסעם להגשמת חלומם. באמצעות קסמים אלה הומצאו המצאות, התגלו גילויים ונמצאו פתרונות למכשולים שונים ומגוונים. בחיי היו הרבה חלומות קטנים כגדולים, ההרגשה הזאת שעוטפת אותך באותו הרגע שהגשמת את חלומך, גורמת לך לא לשכוח את הרגע הזה […]

אופיר קבילו

Authors 159

אופיר קבילו, יליד 75, נשוי לשגית, ולהם שלושה בנים, עומר, טל ושחר. משרת בצה”ל בדרגת אלוף משנה, בוגר תואר ראשון במנהל עסקים, תואר שני בדיפלומטיה וביטחון וכיום דוקטורנט באוניברסיטת בר-אילן.

ריצ’רד ערמון

ריצ׳רד ערמון (קסטנבאום) נולד בבוקרשט ב־12 בדצמבר 1933, בה גדל והתחנך, ובה עבר כילד את שנות מלח״ע ה־2, שבמהלכה נרצחו אחדים מבני משפחתו בטרנסניסטריה ובאושוויץ. לאחר עשר שנים שבהן היה מסורב עלייה, עלה לישראל בדצמבר 1958. למד טכנאות חשמל בבוקרשט, ומשפטים באוניברסיטת ״פרחון״ בבוקרשט. לאחר עלייתו, למד מדעי המדינה ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית. לחם במלחמת […]

עדי מילשטיין

עדי מילשטיין, אשת חינוך לשעבר. ‘שחר עולה בהרי אורל’ הוא ספרה השני.

נמרוד סופרין

״עירוניה״ הוא ספרו השלישי של נמרוד סופרין, מחבר ״עשן שחור״ ו”מסע מדומה״.

בילי נרו

בילי נרו, ילידת הארץ ותושבת הארץ, אשת חיל שעדיין צועדת בדרך במרץ ובנחישות, ממשיכה ומקווה שעם המסע תבוא לה האמונה, תשרה עליה השלווה, ימלא אותה הרצון להמשיך ולהמשיך לחיות.

אפרת גל

אפרת גל, חברת קיבוץ מעין צבי, דרמה־תרפיסטית, מדריכה מטעם האגודה לטיפול באומנויות בישראל, מטפלת זוגית ומשפחתית, ומנחה סדנאות.

אילנית כהן

שמי אילנית כהן ואני בת 49. אחרי 20 שנה בתעשייה שבה עסקתי במגוון תפקידים בארץ ובחו”ל, עשיתי תפנית חדה ועברתי מסע אישי שכלל לימודים בנושאי רוח, תודעה ונפש. למדתי המון, ביניהם תעשייה וניהול, מנהל עסקים, התמקדות, קונסטלציה משפחתית, פסיכולוגיה רוחנית, הנחיית קבוצות וכן שיטת Psych-k®. בשנים האחרונות ליוויתי משפחות להתנהלות כלכלית נכונה דרך ארגון פעמונים, […]

רחל שלזינגר

אחרי שנים רבות כמורה להתעמלות, פרשה לגמלאות וחזרה לאהבתה הישנה, כתיבת ספורים.

ד”ר קרן שחר-ניסן

Authors 160

ד”ר קרן שחר-ניסן היא אמא לשני ילדים ורופאת ילדים המתמחה ברפואה דחופה. מתוך החוויה האישית, החיבור העמוק שלה לילדים והרצון להקל על המצוקה שלהם – נולד ספרה הראשון. קרן מאמינה שילדים הם מופלאים, בוגרים וראויים להיות שותפים לכל תהליך רפואי שהם נדרשים לעבור. לפי תפיסתה,  אמפתיה, צחוק ואהבה הם המרכיב החשוב ביותר בתהליך הריפוי.

רונן מטלון

רונן מטלון הוא בוגר מכללת אורנים בחינוך במסלול לגיל הרך ולכיתות א-ב (B. Ed) והבעלים של הגן “רונן הגנן – חינוך אחד קדימה” בזיכרון יעקב. רוחו ועבודתו החינוכית של רונן, כמו גם האני המאמין שלו הדוגל בכך שלכל ילד יש מקום ושכל ילד הוא עולם, מאירים את הפעילות בגן ומהדהדים לאנשי החינוך בתחום. רונן מכשיר […]

רועי יולדוס-רייס

Authors 161

רועי יולדוס-רייס הוא בעל תואר שני בתקשורת ובמנהל עסקים, מקים ערוץ הגאווה באתר mako וסמנכ”ל השיווק של תמוז פונדקאות.  בן זוג של אור ואב גאה לאליה ולירי.

שולמית שיפר

שולמית שיפר, עורכת דין, למדה בירושלים, חייתה בה שנים רבות ושבה לעיר הולדתה, תל אביב.

יהודה סבאג

יהודה סבאג, יליד התשמ”ד, 1983. גדל בטירת כרמל. בוגר ישיבת הקיבוץ הדתי “מעלה גלבוע”. בעל תואר ראשון במדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. כיום תושב צור הדסה שבהרי ירושלים, נשוי למיכל ואבא לנחשון, לאביגיל ולרביב. לומד וחוקר את הגות חכמי מרוקו ועובד בתעשיית הייטק הישראלית.

רינת שביט

רינת שביט, דוברת הורות כשפת אם. אם לשני ילדים מיוחדים עם צרכים ויכולות במנעד שהוא מחוץ לספקטרום הרגיל. רינת בוגרת המגמה לרפואה טבעית. היא בת אדם עם נטיות לנונקונפורמיזם מובהק, אך יש בה הכלה לכל העושר האינטלקטואלי מסביב, ורק שיביא איתו אוויר פסגות וגאולה לעולם.

חנן אבזיז

חנן אבזיז – קואוצ׳ר, גנן, מעצב גינות, מלחין, כותב סיפורים, שירים ושר אותם. אבא למעיין, בן ושיר. סבא לאורי וירין.

סיגל יצחק

סיגל יצחק, נשואה ואמא לשלושה ילדים, עקרת בית, גרה בפתח תקוה. מאובחנת ב- r.a ובסרטן השד. בעלת בלוג בפייסבוק.

רינה טביבי

“אבני ארז” הוא ספר הביכורים של רינה טביבי אשר מתאר את מסע חייה שבמהלכו היא חוזרת בזמן אל הילדות. רינה משרטטת את הכלים שרכשה במהלך השנים ואת בחירות העבר שאיתם השלימה.

גד קל

גד קל – מורה ומחנך בגמלאות – סופר ויועץ חינוכי. בוגר ביה”ס החקלאי כדורי, שימש כמורה לחקלאות ומחנך במשך 33 שנים. לאחר פרישתו מתחום ההוראה למד והחל לעסוק בייעוץ משפחתי ובריפוי נטורופתי. כך עלה בידו לסייע למאות ילדים ומבוגרים להבריא ולהשתקם הן מתרופות או סמים והן מחוליים רבים וקשים. זאת מתוך תקווה ועזוז רוחני גדול […]

לירון אלוף

לירון אלוף היא אם לשני בנים ואנימטורית, שבין עבודותיה גם סדרות ילדים מוכרות.

שושנה שובי

שושנה (יוסף) שובי — נשואה, אימא לארבעה ילדים וסבתא לנכדים — היא ציירת, פסלת ומורה לאומנות בגמלאות. “לך נכספה נפשי” ספר הביכורים שלה, ובו היא מעלה על הכתב את קורות משפחתה כפי ששמעה אותם מפי אימה.

זוהר אדרי

זוהר אדרי (33) נולד בקריית טבעון שבעמק יזרעאל, עבר לגור בעיר הגדולה תל-אביב התחתן עם ענת, ולהם ילדה בשם בל. כיום זוהר עוסק בענף התחזוקה, ויש לו עסק מצליח שעליו הוא בחר לספר לכם.

עלמה חן

עלמה, בת 47, הניחה את ליבה בתוך מילים, וכתבה בתבונה ובאותנטיות על ההתבגרות, על החיים עם חזה גדול, ועל החלטתה לעבור ניתוח להקטנת חזה. התיעוד כתוב ממקום פגיע, חשוף, באופן שמנפץ מיתוסים גדולים – ומציע חלופה מציאותית, לגיטימית ואפשרית למי שמעוניינת לחולל שינוי בחייה.

קארין קצב

קארין קצב לוקחת את הקורא יד ביד למסע מכושף, צוללת אל המקומות הכי כואבים, סוחפת בהשראה מיסטית, ומאירה את התהליכים שעברה בשנים האחרונות, זהו ספר הביכורים שלה.

עוזי מלמד

Authors 162

ד”ר עוזי מלמד, היה בעברו מורה, מנהל בית ספר, סמנכ”ל הממונה על הפדגוגיה והטכנולוגיה ברשת אורט, מנהל פדגוגי של תוכנית התקשוב הארצית, מנכ”ל המרכז להוראת המדעים במכון וייצמן, מנהל פדגוגי של בית ספר להכשרת מנהלים באוניברסיטת תל אביב. הוביל את צוות המידענות של משרד החינוך ועמד בראש צוות תכנון התאמת המכללות להכשרת מורים למאה ה-21. […]

מישל זנתי

מישל זנתי גדל בקרית אתא, בוגר החוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה. בעל תעודת הוראה בתיאטרון. חובב מוסיקה וכדורסל. בעל רקע בעבודה עם ילדים בכל הגילאים.

תמיר אברהם

Authors 163

תמיר אברהם, מהנדס חשמל ואלקטרוניקה המתגורר בנתניה, בעל ידע נרחב במקצועו ובתחומים מגוונים אחרים, כגון תִכנות, בלשנות וטיפול בעיסוי. מגיל צעיר נהג להתנדב רבות בסוכנות היהודית ובאגודה למען החייל מִטעמים ציוניים אשר עליהם גדל.

רון ברנזון

Authors 164

כל החיים הרגשתי שעומד מולי גלגל ענק ובזמן שכולם שם למעלה, אני מחכה בכניסה, מנסה להבין אם יש הגבלת משקל למתקן הזה. מחכה לבוקר בו אקום לקוביות בבטן, מחכה לחוסר התיאבון שיעזור לי במלחמה להיות רזה יותר, לאהבה הראשונה שמעולם לא חשבתי שאני ראוי לה כי “מי יאהב אותי ככה?”. מחכה להשתקפות במראה שאני אוכל […]

פיני ג’ומעה

פיני ג’ומעה, בן 28, מתגורר בדרום הארץ. פיני החל את דרכו ברשתות החברתיות. עד מהרה, הוא שבה את ליבם של הקוראים בכתיבה יוצאת דופן וייחודית. אלפי עוקבים שהתהלכו לצדו כחלק מהמסע, עד לספרו הראשון “אלייך”. תוך חודשים בודדים, הפך הספר רב מכר ונמכר באלפי עותקים. כשנה וחצי לאחר הצלחתו של הספר הראשון, הוציא פיני את […]

שרית אדר

לאחר מסע אישי לחיפוש עצמי, יוצרת שרית אדר ספר שני עם הגיגים, תובנות, טקסטים ומשפטים מעוררי השראה שימלאו אתכם באנרגיה ומוטיבציה, ומראה התבוננות אחרת על החיים, שבה אנחנו לא רצים, אלא מנגנים אותם, לפי הקצב שלנו.

אמתי מור

;תפוח מורעל הוא ספרו השני של אמתי מור. ספרו הראשון “הצ’אנס האחרון: מסע התאבדות” ראה אור בשנת 2004 (הוצאת כרמל). שני סיפורים קצרים פרי עטו פורסמו במדור “Metropolitan Diary” בעיתון “The New York Times”.

טובה זהר

טובה זהר, נולדה וגדלה בתל-אביב. עוסקת שנים בהוראה ובחינוך בני נוער, ובהנחיית קבוצות לכתיבה יוצרת.

אורית דהן ויצמן

אורית דהן ויצמן בת 35 נשואה ואמא לשני קטנטנים ומתוקים. בעשור האחרון מורה לעברית ומחנכת בבית ספר יסודי. בעלת תואר M.A בחינוך. באמצע שנות השלושים לחיי ישבתי והתחלתי לכתוב. לא ידעתי על מה? ולמי? בלי תכנון מראש, מילים החלו לגלוש ממני החוצה, ומבלי ששמתי לב עולם האימהות חדר לתת מודע שלי. כמו כל אישה גם […]

נחי זלצמן

נחי זלצמן, יליד תל אביב, גדל ומתגורר ברמת גן.

אביהו יונה

אביהו יונה, יוצא מערכת הביטחון הישראלית, שירת עשר שנים בשירות המדינה, בוגר תואר ראשון רב-תחומי במדעי החברה מאוניברסיטת בר-אילן ובעל השכלה פורמלית בנושאי מימון ומשכנתאות, ביטוח ופיננסים. אביהו משקיע בנכסי נדל”ן בישראל ובארה”ב מאז שנת 2012 , מייעץ ומרצה למאות משקיעים בשנה בנושאים שונים על קשת ההשקעות בנדל”ן כדי לנטרל חששות ופחדים ובעיקר כדי להניע […]

טל סינטוב

טל סינטוב עוסקת בהוראה ובחינוך. טל ובִתה אלה כותבות יחד ספרים השאובים מהחוויות שהן עוברות.

גלינה ויפים שבשאי

מומחים לאינטליגנציה רגשית ולשימוש בה בעולם העסקים ובתחום ההתפתחות אישית. מפתחי שיטות לשדרוג ופיתוח יכולת חשיבה לא סטנדרטית אצל מבוגרים וילדים.

ענת עוז-רסקין

ענת עוז-רסקין, סבתא של עילם, עסקה בכתיבה מאז היותה ילדה. עיתונאית, ערכה עיתון מקומי בערד, בעלים ועורכת של פורטל אינטרנט אזורי של הנגב המזרחי- 31 מזרח, מנחת קבוצות הורים בשיטת אדלר. ספרה הראשון “מעבר לחלומות” היה ספר שירים וצילומים שפורסם בעקבות התמודדותה עם מחלת הסרטן. ספר הילדים “עכברון מחפש חור” הוא ספרה השני.

יורם רוזנשטיין

יורם רוזנשטיין, איש רב פעלים המעיד על עצמו: “כבר לא ילד, ויש לי חלום בשניים, לצד קריירה בעולם הקוסמטיקה, קריירה ארוכה והתנסות רבת שנים כמטפל הוליסטי, מצוי בעולם הרוח, היוגה, המדיטציה, הקבלה והזן. ספורטאי בגנים ורוכב כביש שחרש מיילים רבים, היודע לקבל את עצמו ואת זולתו כאשר נתינה וחיבוק הם דרכו. מנטור לחשיבה יוצרת, בונת […]

צביקה זלינגר

צביקה זלינגר הוא מרצה להתפתחות אישית, מנחה סדנאות סטוריטלינג ועמידה מול קהל.

הילה קופרמן

הילה קופרמן, חיילת משוחררת אשר אהבתה לכתיבה החלה כבר בגיל 12. שירתה בצבא כמורה חיילת שם עבדה עם בני נוער. מאז ומתמיד התעניינה בממלכות, בשושלות מלוכה ובהיסטוריה שלהן. את ספר הביכורים שלה, “נסיכה בספק”, החלה לכתוב כשהייתה בת 16.

נסי בן דיין

נסי בן דיין, תלמידת כיתה י’, התחילה לכתוב ספרים בגיל אחת-עשרה ואת ‘גלים’ כתבה ופרסמה בגיל חמש-עשרה. מחלה גנטית שחלק מהשלכותיה הם כאבים בהליכה מרובה, הובילה את נסי לשבת מרבית זמנה בכיסא גלגלים. המחלה דחפה אותה לחפש דרך אחרת לבטא את עצמה, וכך מצאה את המילה הכתובה.

ניצן רגב

ניצן רגב, חיילת בת 19, מתגוררת ברמת ישי. “צחוק הגורל” הוא ספרה הראשון.

אריאל שנפ

Authors 165

אריאל שנפ, ילידת 2000, כותבת מיום שהיא זוכרת את עצמה, ובצעד אמיץ החליטה לפתוח בפניכם את המגירה ואיתה את הלב שלה.

שי יצחק-הלוי

שי יצחק-הלוי, פעיל לזכויות בעלי חיים ובעל ניסיון בעבודה עם ילדים. את אהבתו לבעלי החיים ואת הידע שלו עליהם הוא בוחר להעביר לדור הבא מתוך שאיפה לפתח חשיבה ביקורתית אצל הדור הצעיר, להמשיך להעצים ולטפח את החמלה כלפי בעלי החיים ולייצר בסיס שופע לכל יצורי כדור הארץ.   כתבה בידיעות   כתבה באתר טבעוניוז כתבה […]

דפנה קופר-טלקר

Authors 167

דפנה קופר – טלקר – מעבירה שיחות וסדנאות, מאמנת אישית, ומטפלת זוגית, ויותר מהכול אימא לשישה ילדים שעוזרים לה ליישם בחיים את מה שהיא מלמדת אחרים. הסיפור נכתב בשיתוף פעולה עם ילדיה מתוך שיחות על רצון להצליח, על מוטיבציה ופחד מכישלון ואכזבה.

יעקב שדה

Authors 168

יעקב שדה עוסק שנים רבות בתעשיית ההיי-טק כמהנדס ויזם. ספרו הראשון, האוצר הנעלם, ספר הרפתקאות לנוער, יצא בהוצאת גיזת בשנת תש”ך. זהו ספרו השני.

ויטאלי בוצ’צ’קי

ויטאלי בוצ’אצקי מחבר רב המכר ‘איך לגדל ילדים מאושרים’. מהנדס, סופר, מרצה, מדריך הורים, מלווה סופרים ומנכ”ל UPkids להעצמת הורים וילדים.

מדלן ואנונו

מדלן ואנונו – ילידת 1948, נשואה, אימא לחמישה ילדים וסבתא ל-19 נכדים. אמנית ואוצרת תערוכות, בעלת תעודת הוראה ותואר ראשון בחינוך ממכללת דוד ילין ותואר שני בלימודי “משפחה וקהילה” ו”אמנויות ביהדות” ממכון שכטר למדעי היהדות. עבדה בגלריה העירונית – אגף אמנויות בעיריית ירושלים כ-17 שנה, ובעשר השנים לאחר מכן עבדה כרכזת אמנות במחלקה לאמנות פלסטית […]

גבי רמני

גבי רמני לא נולד בארץ, לא היה בפלמ”ח, לא היה ביחידה מובחרת ולא נפל בשבי. הוא עבר שנים קשות בילדותו בלימוד כינור אצל מורה סדיסטית, פרש בשיא ושיחק כדורסל. בתו חזרה בתשובה, הביאה לעולם 11 נכדים חרדים חמודים, והתינוקת העשירית אף כתבה יומן.

אלי אבימזר עוזרי

Authors 169

שרפתי הרבה שנים מהחיים, אך גמעתי בצימאון הרפתקאות וסיפורים מרחיקי לכת ומרקיעי שחקים ככל שיכלה רוחי לשאת בגבהים. ויחד עם זאת, על אותה יריעה של חיים אני “קורע את התחת” במלחמת הישרדות בלתי פוסקת. עם אלכוהול בדם מהמרים ומתרושש, שורף שטרות וגשרים. בגיל 70. חוזר לקרקע. 2016 פורשים נכים מעבודה, פורשים גם מאלכוהול, מגלים את […]

דניאל הורוביץ

דניאל הורוביץ נולד בשוויץ, לשם נמלטו הוריו מכיבוש בלגיה במלחמת העולם השנייה. הורוביץ יהודי אתאיסט. בילדותו חזר לאנטוורפן וגדל בקהילה היהודית. בגיל חמש-עשרה נכנס לענף היהלומים ופיתח שם קריירה. בשנות  השישים לחייו עלה לישראל וכאינטלקטואל אוטודידקט התמסר לכתיבה. חובב מוזיקה, סקי וספרות ודובר שש שפות.

קובי סימן טוב

קובי סימן טוב, יליד 1991 , בן להורים גרושים, גר בתל-אביב, עובד בהרצליה וטוען שהלב שלו ברחובות, העיר שבה גדל. ממקורביו נמסר שגם היום הוא ממשיך להאשים את הוריו בכישלונותיו האישיים.

פנינה עתיר

Authors 170

פנינה עתיר, סופרת ומשוררת כותבת כבר שנים רבות שירה ופרוזה. הייתה שותפה לחמש אנתולוגיות. בשנת 2015 הוציאה את ספר השירה “האשה מן המראה”. מתנדבת בפרויקט “ישראל נגלית לעין” וערכה שני אלבומי חיים. פעילה ב”טלויזיה הקהילתית” ובפרויקט “גישור בבתי ספר”. משתתפת במפגשי כתיבה “ראשוניות כותבות” בראשון לציון ובמפגשים בבית הסופר “מפגשיר”. בעלת תואר שני ביהדות 35 […]

עמית מזרחי ורון סטרינסקי

עמית מזרחי, יזם סדרתי ויוצר, גילה כי הוא ניצב בפני המשימה הקשה בחייו – להנגיש את המציאות שנחתה על העולם בעקבות נגיף הקורונה, לבתו הקטנה, אלה. הוא וחברו רון סטרינסקי, יזם סדרתי, יוצר בעצמו ונכדו של חיים רון ז”ל – מאייר, צייר, צלם ופסל, כתבו את הספר על הנגיף ועל דרכי ההתמודדות איתו. רון ורונה […]

גדי כפיר

גדי כפיר, יליד ירושלים דור שלישי, אב לארבעה ילדים וסב לנכדים. בוגר הטכניון, בעל תואר שני בהנדסת תעשייה, סגן אלוף במילואים, פסל בעץ ואבן וחוקר נושאים שונים הנמצאים בתחומי עניינו. ספריו: ‘פסלים וסיפורים’ (2012), ‘ציונות ומשחקי קופסה 1948-1900’ (2016).

בנימין ארדיטי

שמי בנימין ארדיטי, ואני אחד הברואים בשרשרת הבריאה. אני עוסק בטיפול בפסיכותרפיה גופנית הוליסטית, בייעוץ זוגי ובהוראה ומתבונן בעקביות במרכיבי הגוף, הנפש והרוח השזורים באירועי היומיום במטרה לארוג אותם יחד לכדי חיים מלאי צמיחה ומשמעות.

אלמוג שטורפר

אלמוג שטורפר, צעיר בן 22 וסטודנט לפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת בורגונדי שבצרפת, נאלץ לקחת פסק זמן ממרוץ החיים של שאר בני גילו על מנת להילחם בסרטן. למרות הכל החליט אלמוג לא להיכנע למחלה ותיעל את מחשבותיו ותחושותיו להוצאת ספר השופך אור על עולמם ה”זר” של חולי הסרטן, על מנת שנוכל כולנו להבין, להכיל, ולהתקרב, קצת יותר, […]

נתי רותם

נתי רותם הינו אדריכל יוצר שתכנן מבנים רבים בארץ, ביניהם אכסניית הנוער בפקיעין ובית הקשתות במושבה הגרמנית, עבורו זכה בפרס חיפה לאדריכלות. במקביל, משמש רותם כמרצה בכיר באקדמיה.

איציק גונן

איציק גונן, פסיכולוג וחובב הרפתקאות, בן קיבוץ מעוז-חיים, חי בתִמרַת שבעמק יזרעאל. ב-2007 יצא לאור רומן הביכורים שלו Wawona – הרוח השומרת על העצים הגדולים.

שלמה עמנואל

שלמה עמנואל משלב בחייו את סיפורה של מדינת ישראל. דור שמיני בארץ. בהשכלתו הוא מהנדס מכונות ובעל תואר שני במנהל עסקים. עבד שנים רבות בניהול מפעלים בארץ ובעולם. כיום יזם הייטק, אמן ויוצר רב-תחומי, צייר, פסל ומשורר.

איזאק לנדאו

איזאק, איציק לנדאו נולד בחיפה, דור ראשון לצברים ישראלים. הוא בן לדור, שהאמין כי הכל מותר לו, אין דבר העומד בפניו ומוסכמות נועדו כדי לנפץ אותן. בתום ימי האוניברסיטה הוא נכנס לתחום הביומד כמוכרן, מנהל שיווק, ומנהל פיתוח עסקי בחברת סטרטאפ. בשנות השישים לחייו גילה את כישרון הכתיבה שלו ומאז הוא סופר במשרה מלאה.

שולה יקר

שולה יקר (קומיש), אם לשתי בנות ובעלת תואר שני בחינוך, עבדה 35 שנה כגננת.

ד”ר דנה פאר

ד”ר דנה פאר, גרונטולוגית (Phd, MA) ומרפאה בעיסוק (BOT), מומחית לדמנציה, מדריכה ומייעצת לאנשי מקצוע ולבני משפחה המטפלים באנשים עם דמנציה ומדריכה אותם, מוסמכת בגישת PAC לדמנציה, עבדה בצוותים רב-מקצועיים בבתי אבות, במרכז גריאטרי שיקומי ובקהילה, מנחה צוותים בפיתוח שירותים לזקנים ולבני משפחה מטפלים, מלמדת ומרצה בכנסים ובארגונים במגוון נושאים מעולם הזִקנה.

ורד כהן ויסוצקי

ורד כהן ויסוצקי, ילידת 1969, נשואה ואם לשלוש בנות, היא בעלת תואר ראשון באנגלית ובחינוך ועוסקת בהוראה 27 שנים. מאז ומעולם נהנתה לכתוב למגירה שירים וסיפורים קצרים בעברית ובאנגלית. שבר ענן הוא ספרה הראשון היוצא לאור.

נורית בורגר ינאי

נורית בורגר ינאי – אישה שמחה ואוהבת אדם, אמא לחמישה מקסימים, מעצימה א-נשים בסדנאות ומסעות, מדריכת טיולים בחו”ל, שדרנית ברדיו ויוצרת.

עדי ממוקה

עדי ממוקה היא יועצת ארגונית והבעלים של חברת ג’ויה.

שרון פישר

שרון פישר, גרושה בת 45 עם שני ילדים בוגרים. אוהבת לארח, ליצור, לאתגר את עצמי ולחייך הרבה.

דינה חוברה

דינה חוברה מתגוררת בהר חברון עם בעלה וילדיהם.

נורית צדרבוים

ד”ר נורית צדרבוים – יוצרת וחוקרת רב תחומית. אמנית חזותית, משוררת, סופרת, מסאית, אוצרת, חוקרת ומרצה. ספריה בשירה, אמנות והגות: ‘שאון של חול מתקתק בַּשקט’, ‘כאן ציור’, ‘כולם היו פני’, ‘דיוקן בשירת אגם’, Self-Portraiture – The Art of Self Research’ ‘, ‘מגילת הסתר’.

סיגל אור כהן

סיגל אור, ילידת 1965 אם לשלושה בנים, מנטורית לשינוי תודעה, מטפלת אנרגטית, מרצה ומנכ”לית עמותת נחמה.

רונה דנקנר ארדן

רונה דנקנר ארדן היא מאמנת מנהלים, ילדים ונוער, מעבירה תהליכים אישיים והרצאות בנושא חיזוק החוסן האישי ושיפור כישורים חברתיים אצל מבוגרים וילדים.

ניר דובדבני

ניר דובדבני

ניר דובדבני הוא יזם, איש עסקים, סופר ומחבר רב המכר – ״בסוף יצא לך ארנב״, ומנטור המכירות והעסקים המוביל בישראל. הוא בעל 10 עסקים ומייעץ לבעלי מקצוע ולגופים הגדולים במשק, החל מבנקים וחברות תקשורת ועד למשרד ראש הממשלה. בשנים האחרונות הוא סייע ליותר מ-70,000 ישראלים להגיע להצלחות ולרווחים גדולים מאי פעם בסדנאות, בסמינרים, בהדרכה אישית […]

עמי דביר

עמי דביר הוא מחברם של הספרים אבימלך עולה בסערה השמימה (1993), הקוף הפטפטן (1995) וההשערה של מיסטר אספרגר (2013).

כלנית קין

כלנית קין נולדה בחולון ב-1960. מורה למחול, צלמת ואומנית רב-תחומית. זכתה ב-2014 בתחרות “פרס סמיט” לעידוד הכתיבה העברית מטעם “חבר לעט”.

יפה קלופשטוק-כהן

יפה קלופשטוק–כהן, ילידת צפת – דור ששי בארץ, כיום תושבת נהריה. מורה ומחנכת, מציירת, מפסלת וכותבת. היצירתיות נפרסת על פני כל שנות חייה. יוצקת חוויות, ורגשות למילים ביצירותיה, צבעים ורוח בפסליה. ומשאלתה – לעורר התפעמות וריגשה בלב הקוראים ולחשוף בפניהם את רזי המקום ויופיו, כפי שהיא חווה אותו.

דבי סויסה

דבי סויסה היא גננת ומומחית לגיל הרך מזה ארבעים שנה. היא מנחה קבוצות הורים, מאמנת גננות ומלווה נשים לאחר לידה. היא בוגרת המכללה הבריטית לחינוך “College Dandy Thomas”, אֵם לארבעה וסבתא פעילה.

מיכל זוהר בן-דור

מיכל זוהר בן-דור, בוגרת לימודי כתיבה במכללת מנשר. בעלת BA במדעי הרוח ו-MA בתקשורת וניו מדיה. מנהלת עסק לכתיבה שיווקית ׳מילה טובה׳, כותבת שירה שהתפרסמה בעיתונות, ברשת ובאנתולוגיה כתובה, בלוגרית, מנהלת את קבוצת הפייסבוק ׳נשים קוראות נשים׳ ומנחה סדנאות כתיבה.

גיל לב

גיל לב, המוכר כגיל הגנן, נולד למשפחת לוינזון – בתל-אביב של 1959 למירה, ילידת ירושלים, שעבדה כשרטטת בתה”ל ולמוטקה, מְעמד דפוס עיתון “הארץ”. מאז שנת 1982 גיל חי, עובד ומתפקד כגנן וכאיש משפחה ומתגורר באילת מאז שנת 1984.

עליזה לסרי

עליזה לסרי היא מורה בעלת ותק של יותר מ-50 שנה בתחום החינוך המיוחד, בעלת תואר שני בחינוך, הממשיכה לעבוד בהוראה מתקנת, בהקניית אסטרטגיות למידה ובאבחון לקויות למידה. עליזה היא בעלת ראייה מיוחדת, מבורכת בלב חם ומלא אהבה “לעשות הכול למען התלמידים”. דרכה השיטתית הבלתי מתפשרת הביאה אותה להישגים ולהצלחות בתחום החינוך המיוחד.

שלי מלכה

שלי מלכה, 33, רווקה, ירושלמית־תל אביבית, עובדת מזה כעשור בתל אביב.

אלחנן בר-לב

דוקטור לחינוך (אונ’ בן-גוריון, 2005) שעבד שנים בחינוך הפורמאלי והבלתי הפורמאלי. חיבר את הספר “אקלים בית הספר: מציאות וחזון” (מכללת קיי ובית יציב, 2007).

שי בן אור

שי בן אור, בן 20 מבנימינה. החל מגיל קטן החל לכתוב ספרים וסיפורים קצרים שלעתים נהפכו לספרים באורך מלא.

ליאת קארש

ליאת קארש היא סופרת צעירה, אימא יחידנית, מבּחירה, לשי, בנה היחיד. לליאת תמיד היה חשוב כי שי יגדל בידיעה שהגיע לעולם ללא אבא, ולצד השיחות איתו וההסברים שלה החליטה לכתוב לו סיפור שכעת יוצא לאור כספר המשמש כלי עזר לאימהות יחידניות בפרט ולהורים בכלל.

יעקב לוי

יעקב לוי, נולד בישראל בשנת 1952. תושב הגליל העליון, איש רוח, אוהב אדם וארץ.

חן יוסף

חן יוסף, שחקנית יוצרת הנושמת אמנות וחיה דרך המילים, שהפכו לחלק בלתי נפרד מחייה.

גיתית ניימן קון

גיתית ניימן קון, גננת העוסקת בשילוב אומנויות בחינוך מנהלת גנים על פי גישתו של החינוך הקיבוצי ומדריכת הורים.

עומרי אקוניס

עומרי אקוניס גדל והתחנך בבית של אהבה וסיוע לזולת. הוא חובב ספורט מושבע, המשוגע על כדורגל וכדורסל, ואוהב יותר מכול את בנותיו הקטנות, אריאל ואלה.

מוטי בסוק

מומחה להיסטוריה של הספורט. בעבר כתב מדיני וכלכלי בהארץ / דה מרקר, דבר ועל המשמר.

גל ארג’נטרו

גל ארג’נטרו נולד ב-1977 השנה שבה מכבי תל-אביב זכתה באליפות אירופה ונשיא מצרים סאדאת ביקר בישראל.. התחיל לכתוב בגיל 5 והגיע לתהילת עולם כאשר שיר שלו פורסם בסוף הספר “חבורת ידיעת הארץ 10 ” מאת גלילה רון-פדר. סיים תואר שני בספרות עברית ולימודי מידע. חי בבאר שבע עם ילדה ועם רוח של חתול בשם צ’ארלי.

יעל קצב

לאחר חרם של 5 שנים בצעירותה ומעבר של 3 בתי ספר, יצאה יעל קצב בפרויקט נגד בריונות להוצאת ספר ביכוריה שגרר ביקורות נרגשות ברחבי המדינה. בשיריה הקצרים, לוקחת את הקורא צעד צעד, במסע לאהבה עצמית.

טליה פלד-נתנאל

Authors 172

טליה פלד-נתנאל היא בוגרת בית הספר לעיתונאות באוניברסיטת תל-אביב, כותבת תוכן ובלוגרית מצליחה המוכרת ברשת בשם “אחת שנוסעת”.

יונה תור

יונה תור, ילידת ארגנטינה, עלתה לארץ בנערותה, מתגוררת בקרית ארבע – חברון. נשואה, אם לתשעה, וסבתא לעשרות נכדים ונינים. במקצועה מטפלת זוגית ומשפחתית.

גיא ברכה-שפירא

גיא ברכה–שפירא, קוסם, אומן חושים ומפיק אירועים לילדים ולמבוגרים, החל את דרכו המקצועית בשנת 1986. גיא הוא גם פסנתרן חובב שהופיע תקופה קצרה בצעירותו כפסנתרן בבתי מלון. גיא החל את דרכו המקצועית בתחום הפעלות ימי ההולדת לילדים כבר בגיל 15. במהלך השנים הספיק לעשות תואר ראשון במדעי המדינה וסוציולוגיה, להשתתף במופעי במה גדולים ובהפקות גדולות, […]

אוריאל כהן

הספר “מכנען למצרים, סיפורו של יוסף” הוא ספרו הראשון של אוריאל. אלמן טרי המבקש להקדיש את הספר לע”נ אשתו פנינה אורה ז”ל.

רנאטו וכריסטיאן קרדוזו

רנאטו וכריסטיאן קרדוזו נישאו ב-1991 ועברו לגור בניו יורק. במהלך שני עשורים חיו בשלוש מדינות, והרצו מאות פעמים ביותר משלושים מדינות, ביניהן ארה”ב, אנגליה, ודרום אפריקה, ותמיד עבדו בתחום הייעוץ לזוגות ולמשפחות. מלבד הרצאות וייעוצים, הם גם מנחים את תכניות הרדיו והטלוויזיה “בית הספר לאהבה”, תכניות שלהן קהל של מיליונים בברזיל ובכל העולם. רנאטו הוא […]

אחיקם ציפקיס

Authors 173

אחיקם ציפקיס, יליד 1993, בנימינה. מ”פ במילואים. בוגר בית הספר הגבוה לאומנויות הבמה “בית צבי”. שחקן, יוצר ומעכשיו גם משורר. פייסבוק: https://www.facebook.com/achikam.z אינסטגרם: https://www.instagram.com/achikamzipkis/ סרטון קמפיין ההדסטארט של הספר “מפץ”: https://www.youtube.com/watch?v=CxOUeosxwLE

שרון זכרוני

שרון זכרוני, מתגורר בהוד השרון, בעל תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בפילוסופיה ותואר מִשני במדעים. נשוי לנטלי ואב לארבעה, שלושה בנים ובת.

ד”ר אורנה מרקוס בן-צבי

ד”ר אורנה מרקוס בן-צבי, בעלת תואר שלישי בתחום מגדר ותולדות ישראל. פועלת לשינוי זה 20 שנים, בסדנאות ובהרצאות מול גמלאים ובני נוער ובסדנאות להעצמת נערות. תכנים אלו אף נשזרו בסדנאות בנושא חינוך ומגדר, אשר הועברו בפני סגלי חינוך ברחבי הארץ. אורנה עבדה במשך שנים רבות במערכת החינוך כמורה, מחנכת ורכזת חינוך חברתי. במשך שש שנים […]

שרית עזיזי

שרית עזיזי ילידת 1978, נשואה 3+, אשת קריירה, בעלת תואר שני במנהל עסקים, כותבת ומציירת.

אורי כהן מדינה

אורי כהן מדינה היא אישה אוהבת, אימא לשלושה ילדים שמלמדים אותה שזה בסדר שהיא לא מושלמת, עובדת סוציאלית, מטפלת מזה 18 שנים בקליניקת “לדבר עם הלב” בקיבוץ דפנה ומשוררת שירי ריפוי הלב לנשים. אורי כותבת מיום שהיא זוכרת את עצמה. הכּתיבה היא מקור של חיים ופיוס פנימי בעבורה. מתוך רצון לחלוק מתת-אל זאת היא גם […]

עו”ד יוסף ויצמן

עו”ד יוסף ויצמן מרצה למשפטים, סופר, משנה לראש לשכת עורכי הדין, דירקטור בחברות ממשלתיות, בעל תואר שני במשפטים ומחבר של ספר ״הוצאה לפועל – מעשה והלכה״, ספר מקצועי בתחום שנמכר באלפי עותקים ומצוטט בפסקי דין של בתי המשפט לרבות בית המשפט העליון. בספרו “סיפורי אולם המשפט” מתרגם עו”ד ויצמן את עולמו המשפטי- מקצועי לספורים קצרים […]

אלון נצר

אלון נצר אוהב לבנות, לתקן, לחדש וליצור מחוץ לקופסה כדרך חיים אישית וחינוכית. הוא מאמין שזהו אחד הכישורים החשובים ביותר בעולם דינמי ומשתנה שבו ילדינו חווים כישלונות גדולים וקשים על בסיס יומי. לפי תפיסתו, ההבדל בין הטובים למצוינים טמון ביכולות להפוך כישלונות אלו להצלחות ולהתמודד איתם באופן בונה ומחזק.

מרים מצנר קינן

מרים (מירלה) מצנר קינן, ילידת הארץ, היא מורה ויועצת חינוכית. עבדה שנים רבות בבתי ספר מ-א׳ עד יב׳. למדה ייעוץ חינוכי וסיפרות כללית. בפסיכולוגיה התפתחותית B.Sc בעלת תואר בייעוץ חינוכי מאוניברסיטת קליפורניה, ו-M.A מאוניברסיטת תל אביב. במשך שלושת העשורים האחרונים חוקרת את תקופת אמצע החיים.

מנשה נחום

מנשה נחום הוא מומחה לניהול משא ומתן, גונדר משנה במיל’ בשירות בתי הסוהר וסגן ניצב במיל’ במשטרת ישראל. בוגר M.A בחינוך, בוגר קורס מנהלי משא ומתן במשטרת ניו יורק NYPD – בית הספר לניהול ומנהיגות, אוניברסיטת תל אביב, קורסים והדרכות במשטרת ישראל. הוא מגיש תוכנית רדיו, כותב טור בעיתון, מרצה ומכשיר סדנאות בנושא ניהול מוצלח […]

אורן סלונימסקי

אורן סלונימסקי, אבא לענבר, גיא ואדוה, שלאחר אינספור הקראות ספרים לפני השינה לילדיו החליט לכתוב להם בעצמו ספרי הרפתקאות מלאים בהומור.

יהונת יהב

יהונת יהב נולדה בקיבוץ נען. זה עשרים וחמש שנה מטפלת ומלמדת שיטת טיפול שפיתחה – ניקוי אנרגטי-רגשי – המביאה לריפוי פיזי ונפשי.

אורי לבנת

אורי לבנת – יליד 1971, נשוי, אב לשלושה ילדים וכלב. עסק שנים רבות בניהול מרכזים לוגיסטיים. היום הוא מאמן למצוינות, יזם, עוסק בנדל”ן וחובב מושבע של גלישת גלים. אדם שבוחר כל יום בטוב לאחר שלמד על בשרו, רע מהו.

הילה נובוטני

הילה קלעי נובוטני, נשואה ואמא לשלוש בנות. בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה רפואית ופסיכולוגית חינוכית מומחית, מרצה, עוסקת בטיפול בילדים ובנוער, עובדת עם צוותים חינוכיים ומטפלת בהורות באוכלוסיות מגוונות.

איציק בן עזרא

איציק בן עזרא, בן 27 מירושלים.”למות מאהבה?” הוא ספר הביכורים הראשון שלו. איציק התחיל את דרגו כשכתב פוסטים בפייסבוק שעם הזמן הפכו לוויראליים ברשת.

איציק בן נון

איציק בן-נון אבא לשלושה ילדים, משלב את חיי הרוח ואהבת האדם עם חיים פעילים בעסקים שונים.

ליליאן סלמה נחום

ליליאן סלמה נחום (31), נולדה וגדלה בעיר אשקלון. עוד לפני שסיימה את בית הספר היסודי, כתבה סיפורים והמציאה דמויות. כעת, הדמויות שלה רואות אור. ליליאן נשואה באושר לליעד ואמא לשני מלאכים-שטנים קטנים: הילי ודור. היא אוהבת לקרוא ספרים, לשמוע מוזיקה טובה וללמוד שפות ותרבויות שונות.

נעמי שלג

נעמי, בוגרת בית הספר שליד האוניברסיטה (ליד”ה), בעלת תואר ראשון מטעם האוניברסיטה העברית בספרות עברית ומקרא ותואר שני בלימודים לאטינו אמריקניים במקסיקו. היא עבדה, בין היתר, בספרייה הלאומית בגבעת רם שבירושלים ושירתה כמידענית במכון סאלד, כספרנית בכנסת ובהמשך כחוקרת ב”מרכז המחקר והמידע” של הכנסת.

ניצן ריבלין פלדמן

ניצן ריבלין פלדמן, נולדה, התחנכה ובגרה בקיבוץ גשר, חברת קיבוץ יזרעאל, בת ואם, רעיה וסבתא. תחומי האמנות השונים – כתיבה, ציור, צילום ואחרים הם דרכה להתמודד עם המתרחש בחייה, לנסות להבין, להגיב ולתת ביטוי לחוויותיה, מחשבותיה ורגשותיה.

מישל רוז

מישל רוז, ילידת סתיו 97′, חירשת מלידה, בת לאבא פיזיקאי ולאמא ציונית.

אירית כהן

אירית כהן – אימא לשלוש בנות וסבתא לחמישה נכדים ונכדות. גמלאית, אשת תיאטרון בעברה, בוגרת בית הספר “בית צבי” למשחק. החלה דרכה כבימאית בתיאטרון קהילתי, המשיכה כמנהלת עד פרישתה לטובת סטודיו למשחק על שמה. עבודתה התמקדה בעיקר בבימוי, כתיבה לבמה והוראת תיאטרון לכל הגילאים.

מישל קורצקי

מישל (בת הים) קורצקי, יזמית, אומנית, מפיקה, בעלת שני עסקים. עוסקת בהפעלות ילדים, סדנאות ציור, פיסול, קוסמות ועוד. בשנתיים האחרונות הקימה את קהילת “בני ובנות הים” של ישראל, דרכה היא מקדמת שמירה על איכות הסביבה והים.

פרופ’ יצחק כ”ץ

פרופ’ יצחק כ”ץ הוא מייסד ומנכ”ל מכון הסקרים מאגר מוחות, בעל ניסיון עשיר במחקר והוראה באוניברסיטאות ובמכללות, חבר הארגון העולמי למחקרי דעת קהל WAPOR. ספריו הקודמים: “הפרטה בארץ ובעולם” (1997) ו”גיבור מקומי: הבחירות לרשויות המקומיות בעידן הבחירה הישירה” (1998), שאותו כתב עם ד”ר אמיר הורקין ופרופ’ ברוך מבורך.

זהבה היטנר

זהבה היטנר, ילידת נהריה, 1965, בוגרת האקדמיה למוזיקה ומחול, בעלת מאסטר בחינוך ובמדעי ההתנהגות, שירתה במשטרת ישראל ופרשה לגמלאות. הסיפור קשור אליה בעבותות משחר ילדותה, ומאז ומעולם חשה מחויבות להנציח אותו ואת משפחתה.

אביב יער

אביב יער (יליד 1959) הוא אדריכל במקצועו, חי עובד ומבלה בתל אביב עם נאוה ושלושה בנים כדורגלנים

רועי מייקל שפי

רועי מייקל שפי הוא סופר רבי־המכר “הדרך של יובל ואמא ש’ך” ו”אפשר הכל״. חלק מההכנסות יינתנו כתרומה לאגודת צער בעלי חיים בישראל כהערכה והוקרה. הספר עבר צנזורה צבאית, אגף המודיעין וועדת השרים לממשלה כחוק.

רמי מינקה

רמי מינקה, חקלאי בעבר וד”ר לכימיה של פולימרים בהווה.

אשר שמאמה

אשר שמאמה- בנקאי בעבר ויועץ עסקי בהווה, נשוי ואב לשניים, בגיל 55 נחשף לראשונה לכישרון הכתיבה שלו. את “ניגונו של עוף החול” כתב בהשראת האירועים שקרו למשפחתו בתקופת השואה.

יהודית קרנר

יהודית קרנר בת 52 שנים, אמא לארבעה בנים, אחות במקצועה, יועצת ארגונית, פסיכותרפיסטית בשיטת CBT ומנחת קבוצות. כותבת הרבה למגירה וזהו ספר הביכורים שלה.

בנצי וידר

בנצי וידר כותב שירה כבר חמש-עשרה שנה וזה ספר השירה השלישי שלו. קדמו לו שני ספרי שירה: הראשון, “והם התארכו זה לקראת זו” יצא לאור ב- 2012, והשני, “וכשפגש בי שיר” יצא לאור ב- 2014. בנצי גר במושב חרות ועוסק בחקלאות. הוא בעל השכלה נרחבת בתחום מדעי החיים, ומורה בתיכון בהרצליה מזה שנים רבות. לומד […]

יזהר שער

יזהר שער נשוי ואב לשלושה ילדים, חבר קיבוץ נירים, מנהל השרות הפסיכולוגי חינוכי במ.א אשכול. פסיכולוג חינוכי וקליני בכיר. צלם חובב.

מירב הלל-לבן

דוקטורנטית במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בר אילן. יוצרת, בחרה בשירה בשחר נעוריה.

אחווה מיכאלי

אחווה מיכאלי, מטפלת, מנחת קבוצות ומאמנת, בעלת ניסיון רב בהנחיית קבוצות העצמה והתפתחות. מרצה ומנחה בתחומי טיפול מגוונים. ליוותה מאות משפחות בהכנסת איזון ונחת לחייהם.

רעות שכטר

רעות שכטר, נשואה ואימא מבחירה לשלושה. שכטר, העונה גם לכינוי ״טורבו״, מגיעה מעולמות של תפעול ורווחת עובדים בהייטק, מייסדת ומנכ״לית Turbo for Biz.

לוי שמעוני

לוי שמעוני, נשוי ואב לארבעה ילדים, תושב העיר אשדוד. בעל שלושה תארים אקדמיים: תואר ראשון במדעי הרוח והחברה מהאוניברסיטה הפתוחה, תואר שני ביחסים בין-לאומיים מאוניברסיטת בר-אילן ותואר באסטרו-פיזיקה מאוניברסיטת תל-אביב. כל חייו עסק בתחומים רחוקים מסִפרוּת אך תמיד כתב סיפורי ילדים ורומנים קלים, בעיקר למגירה.

רוני שמש

רוני שמש, מאיירת אינטואיטיבית ורעיונאית, הפיקה ואיירה ספר זה מתוך רצון לשלב בין שני הדברים האהובים עליה – צבעים משמחים וציור אינטואיטיבי. בכך היא יוצרת דמויות משעשעות שאט אט הפכו למשפחה אחת גדולה. זהו ספר הביכורים שלה.

תומר טרבלסי

תומר טרבלסי, יליד 1982, בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש ועוסק בתחום הגיוס וההשמה. כותב למגירה מגיל עשר.

אריק זיו

ספרו של אריק זיו,  שהקדיש שנים רבות מחייו לחקר ההיסטוריה ודמותו של אדריכל הרשע וההשמדה של כל הזמנים –  מפקד האס.אס היינריך הימלר. “היינו הגונים”, נכתב מתוך מטרה אחרת:   ‘לא עוד ספר עובדות על השואה, כי אם טוויסט נפשי, כזה שיזעזע את הנפש שלנו – ברגעים בהם ניתן לחוש הזדהות וחמלה אל מול שנאה תהומית […]

רוני דהן

רוני דהן, בן 21 מלוד. רוני כותב מגיל שלוש-עשרה והחליט להוציא לאור את כתביו בסוף שנת 2018.

מקס רוזנפלד

מקס רוזנפלד הוא מחנך ומורה בחטיבת הביניים זאב ז’בוטינסקי, מרצה ומדריך פדגוגי במכללת לוינסקי ובדרכו לדוקטורט במקרא באוניברסיטת בר־אילן.

זאב ברגמן

זאב ברגמן נולד בשנת 1958, כיום נשוי לאִילָנָה, סיים את לימודי התיכון בשנת 1977 בביה״ס ״בית־חינוך״ בירושלים. שירת בצה״ל, השתחרר בדרגת סמל, לאחר מכן למד ספרנות באס״י (ארגון ספרני ישראל), סיים את הקורס בהצטיינות. עבד הרבה שנים בבית־הספרים הלאומי האוניברסיטאי בגבעת־רם בירושלים.

מרינה קורנבלום

מָרִינָה קוֹרְנְבְּלוּם הִיא אָמָּנִית וְיוֹצֶרֶת בִּתְחוּמִים שׁוֹנִים: צִיּוּר, אֲפִיָּה וּכְתִיבַת סִפּוּרֵי יְלָדִים עַל יְלָדִים. הִיא מַאֲמִינָה שֶׁמִּשְׂחָק אוֹ סִפּוּר עִם חוּשׁ הוּמוֹר ובְּגבַֹהּ הָעֵינַיִם הֵם הַדֶּרֶךְ הַטּוֹבָה בְּיוֹתֵר לְהַעֲבִיר מֶסֶר לִילָדִים.

עינן לובן-עוזי

יוצרת וכותבת שירים וספרים. עֵינָן לוֹבֶן-עוּזִי, בּוֹגֶרֶת תֹּאַר רִאשׁוֹן בִּפְּסִיכוֹלוֹגְיָה וּבַעֲלַת רֶקַע בִּרְפוּאָה מַשְׁלִימָה בְּנוֹשֵׂא אִזּוּן גּוּף וָנֶפֶשׁ.

שני שרמן

שני שרמן, ילידת 1995 , נולדה וגדלה בירוחם. היא סטודנטית לתקשורת וכותבת מגיל צעיר.

אלי הרלב

ד”ר אלי הרלב עסק שנים רבות בכימיה אורגנית ובמחקר צמחי מרפא. ספרו הקודם היכן כשלה הרפואה (הוצאת ‘פוקוס’, 2007) התמקד במחלות הכרוניות הגוברות בישראל ובעולם המערבי, על אף ההתקדמות המואצת בטכנולוגיה הרפואית, ולמרות המשאבים ההולכים ותופחים המופנים לרפואה הקונבנציונלית. בהיכן כשלה הרפואה מציג ד”ר הרלב שינוי גישה: הקטנת העיסוק במחלות והפניית משאבים ליצירת סביבה ואורח […]

אילנה חניה ספורטה

אילנה ספורטה חניה, ילידת הארץ, גרה בעיר אשקלון, המכונה בפיה “פנינת הדרום של מדינת ישראל”. אילנה מספרת: “הרצון לכתיבה התעורר אצלי לפני שנים רבות, אך החשש גבר על היד הכותבת. לפני שמונה שנים, לאחר כתיבת אין‏-ספור עבודות לתואר שני, החלטתי שהגיע הזמן, ולפני שלוש שנים פרסמתי את ספרי הראשון, ‘החיים בצל השואה’. כיום אני מוציאה […]

רועי מרציאנו

רועי מרציאנו, בן 36.5, עוסק באילוף כלבים, בסיוע לבעלי חיים, ובקואוצ’ינג ושימש מדריך לנוער בסיכון. אוהב לכתוב. מתחבר מאוד לים, לטבע ולטיולי ג’יפים, גר באילת.

רועי בן-מנחם

Authors 174

רועי בן-מנחם, נשוי לאלונה ואבא לאליה ויונתן, הוא ד”ר לחינוך, מנהל את המדרשה למקצועות ההנחיה במכון אדלר ומרצה בקריה האקדמית אונו – בבית הספר לחברה ואומנויות. “בתחרות הכי חשובה שלי – הפסדתי” (Ynet) ספר ילדים חדש: ההצלחה שהתחבאה (דה מרקר) על חברות, הצלחה ואיה – ספרי ילדים (סלונה) הספר באתר מכון אדלר  

רחלי ואזנה

רחלי ואזנה, מנחת קבוצות ומלווה אנשים במצבים מיוחדים באמצעות NLP , דמיון מודרך, נשימה מודעת, כתיבה וקלפי העצמה, היא אם חד-הורית, אימא ליהודית, נערה משותקת במצב קשה מאוד, וליאיר.

קרין זמיר

שמי קרין ואני בת 42. גרושה + 4 ילדים. כאחת שחוותה קשיים מכל גווני הקשת, והתמודדה כמעט עם כל אתגרי הנפש שיש לחיים להציע, למדתי כיצד להפוך מחשבה הרסנית למחשבה מקדמת. ארבעים שנות תסכול, תחושת ריקנות וחוסר ביטחון, הסתיימו להן ברגע שהבנתי שהכול מתחיל ונגמר בתוכי. בימים אלו אני שוקדת על לימודיי לתעודת מאמנת אישית, […]

שירה-אמונה אמסלם

שירה–אמונה, 30 , גרושה, מרפאה בעיסוק בהכשרתה וחולה במחלת ריאות נדירה משנת 2010. משתפת את חוויותיה בעמוד הפייסבוק שלה “שירה בציבור”, מתוך תפיסה כי על המתמודדים עם קושי לפעול רבות על מנת לבנות גשר בין עולם הבריאים לעולם המתמודדים. עבדה עם פעוטות בעלי צרכים מיוחדים ומתנדבת עם פצועי צה”ל.

אתי שרה שדה

אתי שרה שדה, עורכת לשונית ומתרגמת, יועצת משפחתית ואשת חינוך בתחומי הפסיכולוגיה, השפה והמחול. ספר הביכורים שלה – אהבה, תקווה ומה שביניהם – ראה אור בשנת 2006 בהוצאת רימונים.

מישל רחל קלצמן

מישל רחל קלצמן (רחל סטרייבסקי). נשואה (לעולה מארגנטינה) + 4. פסיכותרפיסטית. עלתה לארץ לקיבוץ בגיל 22. היום גרה בזכרון יעקב.

משה רוזנברג

משה רוזנברג הוא חוקר, רב, איש רוח ומרצה, שעמד בראש קהילות בישראל, בקליפורניה, בניו יורק ובפלורידה. את שלושים השנים האחרונות השקיע בלימוד ובחקר טקסטים עתיקים וכן בהוראת עקרונות רוחניים, תוך התמקדות בכתביו של רבי יצחק לוריא והזוהר הקדוש. הוא מומחה בעל שם עולמי בחקר כתבי עץ החיים, מרצה בנושאי קריאת כף היד וחוכמת הפנים, גלגולי […]

טטיאנה קורן

אני טטיאנה קורן, נשואה לריסי אהוב לבי מזה 35 שנה. אמא לשתי שלישיות, שלושת ילדיי האהובים, וטרילוגיית ספרים בנושא של זוגיות. אני מאמנת ליחסים זוגיות ואושר, מזכירה אהבות שנשכחו, שדכנית מאחורי הקלעים, תומכת בפרידות קשות ובגידות כואבות וכותבת לנשמה. בשנים האחרונות חוקרת את מה שנקרא “אני”, את החיים, אנשים, זוגיות ואהבה, ילדים ומשפחה ואת כל […]

אנאל רשף

אנאל רשף, אמא לשניים, מורה לקולנוע ואנימציה.

לירון צדקה

לירון צדקה מורה ומשורר, נשוי ואב לשלושה ילדים, תושב שדרות.

ענבר עזרן

ענבר עזרן מתמחה בשכתוב זכרונות מהתת-מודע בשיטת Fastereft Eutaptics והוסמכה על ידי רוברט ג’ן סמית – מייסד השיטה.

מיקה בן-שאול

ספר ראשון ליוצאת ולשחקנית מיקה בן-שאול. בסגנון כתיבה מבריק וקולח, בועט ומענג, שמיטיב לגעת מבעד לשכבות הקורא, מתארת המחברת את מקומות הנפש המשותפים לכולנו, מהם אהבה ואכזבה, ערות ומהות, פחד ואומץ לב. זאת, בתקווה למציאות תמימה ונכונה, בה הקבלה היא המצוף הראוי ביותר.

שלומי קינן

שלומי קינן בדרכו הידעונית אך הקלילה מצליח להנגיש את האלבום גם לאלו שאינם “מוזיקליים בנשמתם” כמוני. פינוק אמיתי, מתובל בהרבה הומור לצד ניתוח מעמיק של כל שירי האלבום. And in the end The love you take Is equal to the love you make

רנין פדילה

רנין, בספרה ‘חיים שלה שלי’, מציירת במילים את קורות אמה טרם מותה הטרגי כמו שצייר מצייר את נפשו בצבע, וציורה שופך גוונים ואור לצד שמחה ועצב על חיי הוריה שאהבו זה את זה אהבת נפש, על חייה שלה של אחיה ובני משפחתה המורחבת בעיר טירה במהלך החיים וגם לצל מות אמה. באותיות עבריות שלמדה מאביה […]

עופרה פלד

עופרה פלד – מנכ”לית פוליסי צ’ק, MBA במינהל עסקים, BA שוק ההון – ביטוח, חתמת מורשית – CLU.

נוי וסילקובסקי

“הכתיבה הגיעה לחיי עם החיפוש העצמי, ותרגמה למילים את כל מה שלא הצלחתי להבין. החלטתי לפרסם את סיפורי, שמבוסס על סיפור אמיתי, כדי להראות את הצד של האחר – שבמקרה הזה הוא אני. בעקבות השינוי שעברתי החלטתי ללמוד אימון אישי, כדי ללוות אנשים בדרכם. כיום אני מתנדבת ומספרת את סיפורי בבתי ספר. אני מזמינה אתכם, [&he